Борис Джонсон та Ліз Трасс відвідали королеву. Тепер Трасс офіційно прем'єрка Британії

Борис Джонсон та Ліз Трасс відвідали королеву. Тепер Трасс офіційно прем'єрка Британії

Борис Джонсон та Ліз Трасс відвідали королеву. Тепер Трасс офіційно прем'єрка Британії
Королева Великої Британії Єлизавета II і нова лідерка Консервативної партії та обраний прем’єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс зустрічаються в замку Балморал у Баллатері, Шотландія, 6 вересня 2022 року. Фото: Getty Images

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, який іде у відставку, прибув до резиденції королеви Єлизавети Балморал, розташованої у Шотландії. Після цього із королевою зустрілася наступниця Джонсона на посаді Ліз Трасс, яка 6 вересня отримала прем’єрські повноваження.

Про це повідомляє BBC.

Як зазначає видання, для цього прем’єр прилетів на приватному літаку з Нортхолта в аеропорт Абердіна. Джонсона супроводжувала його дружина Керрі.

Борис Джонсон та Ліз Трасс відвідали королеву
Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон під час візиту до королеви Єлизавети у замку Балморал, 6 вересня 2022 року. Фото: Associated Press. Фото: Associated Press

По завершенню аудієнції кортеж Бориса Джонсона залишили замок Балморал, щоб повернутися до аеропорту Абердіна.

Після Джонсона на зустріч із королевою прибула Ліз Трасс, яка невдовзі очолить уряд Британії.

"Усі аудієнції між королевою та будь-яким із її прем'єр-міністрів суворо конфіденційні", — зазначає видання.

При цьому у пресу ніколи не просочувалося жодного слова про характер або деталі того, що обговорює королева із прем’єрами, пишуть журналісти.

Що відомо

  • Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс перемогла у змаганні за посаду лідера Консервативної партії та прем’єр-міністра країни. 5 вересня Трасс офійційно оголосили переможницею виборчих перегонів.
  • 7 липня після звільнення низки британських урядовців прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оголосив про відставку, також він іде з посади керівної Консервативної партії.
  • Під час офіційної заяви про відставку він звернувся до українців та запевнив, що Британія продовжуватиме підтримку України на тлі російської агресії. Зеленський висловив сподівання, що політика Британії щодо України після відставки Джонсона не зміниться.
  • На посаду прем’єр-міністра та лідера Консервативної партії Великої Британії замість Бориса Джонсона, який оголосив про свою відставку, претендувало вісім кандидатів.

Читайте також

Джонсон у прощальній промові розповів, що робитиме, коли піде з Даунінг-стріт

Третя прем’єрка у історії Сполученого Королівства. Що відомо про Ліз Трасс

На початок