В Брюсселі пройде восьме засідання Ради асоціації Україна-ЄС

В Брюсселі пройде восьме засідання Ради асоціації Україна-ЄС

В Брюсселі пройде восьме засідання Ради асоціації Україна-ЄС
Прапори України та ЄС. Getty Images/EyeEm/Anastasia Malaman

У понеділок, 5 вересня, в Брюсселі розпочнеться восьме засідання Ради асоціації Україна-ЄС. Про це повідомив прем’єр-міністр України Дмитро Шмигаль. Рада асоціації Україна-ЄС обговорить двосторонній порядок денний, зокрема виконання Угоди про асоціацію та поточний стан співпраці між Україною та ЄС.

“Попри війну, ми продовжуємо зближуватися з європейською родиною в усіх секторах. Вдячні Євросоюзу за непохитну підтримку й віру в нашу перемогу. Разом — ми Європа!”, — написав Шмигаль у Twitter.

Напередодні 8-ого засідання Ради асоціації “Україна-ЄС” верховний представник ЄС Жозеп Боррель запустив у себе у Twitter спільне з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем відеозвернення.

“Україна — це Європа, а Європа – це ваш дім. Ми підтверджуємо підтримку України та її європейського шляху”, — зазначив Боррель.

Що відомо

  • На початку квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президенту Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого було необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС. На його заповнення пішло менш як місяць.
  • За даними соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Центру "Нова Європа", більшість французів, нідерландців та німців схвалили надання Україні статусу кандидата. Крім людей, цю ініціативу підтримали і європейські лідери.
  • 17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в ЄС за умови, що надалі в країні проведуть низку важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами, корупцією та основоположними правами. Водночас президент Франції наголосив, що якби не війна, Україна б не отримала цей статус.
  • 23 червня ЄС остаточно надав Україні статус кандидата.

Читайте також

Як Україна отримала статус кандидата в ЄС — репортаж з Брюсселя

Статус кандидата до ЄС: що це змінить для України та чи допоможе закінчити війну

На початок