Ярослава Магучіх з найкращим результатом сезону у світі та повтором рекорду України виграла етап Діамантової ліги

Ярослава Магучіх з найкращим результатом сезону у світі та повтором рекорду України виграла етап Діамантової ліги

Ярослава Магучіх з найкращим результатом сезону у світі та повтором рекорду України виграла етап Діамантової ліги
AP

Шоста перемога для Магучіх у сезоні.

Українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх завоювала ще одну перемогу в легкоатлетичному сезоні, цього разу на етапі Діамантової ліги в Брюсселі. Це був останній старт Діамантової ліги перед фіналом.

На етапі у Брюсселі у секторі стрибків у висоту змагалися три українки: Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко та Юлія Левченко. Магучіх та Геращенко достроково гарантували собі вихід у фінал, Левченко боролася за місце там у цьому старті.

Також у Брюсселі стрибали обидві австралійки Нікола Оліслагерс та Елеонор Паттерсон (чемпіонка світу), чорногорка Марія Вуковіч, італійка Єлена Валлортігара та представниця Узбекистану Сафіна Саддулаєва.

Усі спортсменки взяли висоту 1.80 м, 1.84 м та 1.88 м. Перші стрибунки припинили виступ на 1.91 м - Левченко та Валлортігара не взяли планку з трьох спроб. Натомість Магучіх пропускала висоту, а Геращенко підкорила її лише з третьої спроби.

На висоті 1.94 визначилися три призерки: Вуковіч та Саддулаєва не взяли цю планку, тоді як Магучіх та Паттерсон підкорили її з першої спроби. Оліслагерс не взяла висоту з першого стрибка, перенесла на наступні, але ні на 1.94 м, ні на 1.97 м вона не була успішною. Утім, за кількістю спроб Оліслагерс обійшла суперниць у боротьбі за третє місце.

Паттерсон не взяла 1.97 м, яку Магучіх підкорила з першої спроби. І саме ця висота стала переможною для українки.

Залишившись наодинці у секторі, Ярослава стрибнула 2.00 м - не взяла з першої спроби. Тоді вона перенесла спробу на 2.02 м - і взяла планку!

Після цього Магучіх замовила 2.05 м - і взяла її з другого стрибка! Це найкращий результат сезону у світі, повторення рекорду України на відкритому повітрі, повторення рекорду змагань та особистий рекорд Ярослави (саме на відкритому повітрі).

На цьому Магучіх не зупинилася - штурмувала світовий рекорд 2.10 м, спроби були близькими, але цього разу не склалося.

  • Діамантова ліга: Брюссель. Стрибки у висоту
  1. Ярослава Магучіх (Україна) - 2.05 м
  2. Елеонор Паттерсон (Австралія) - 1.94 м
  3. Нікола Оліслагерс (Австралія) - 1.91 м

...

  • 6. Ірина Геращенко - 1.91 м
  • 8. Юлія Левченко - 1.91 м

Що відомо

  • Ярослава Магучіх виграла шостий старт у сезоні (усього у неї дев'ять змагань). Також вона вп'яте у сезоні стрибнула на 2.00 м та вище - у жодної іншої атлетки на міжнародних стартах немає двох таких стрибків.
  • Результат 2.02 м - повтор другого найкращого у сезоні.
  • Фінал стрибків у висоту сезону Діамантової ліги відбудеться в четвер, 8 вересня. Там змагатимуться усі три українки: Левченко, Геращенко та Магучіх.
На початок