Учителів та учнів Київщини навчатимуть правилам поведінки під час повітряної тривоги та мінної безпеки

Учителів та учнів Київщини навчатимуть правилам поведінки під час повітряної тривоги та мінної безпеки

Учителів та учнів Київщини навчатимуть правилам поведінки під час повітряної тривоги та мінної безпеки
Фото: Уніан

У закладах освіти Київської області проводять тренінги для вчителів щодо правил поведінки та організації навчального процесу під час повітряних тривог.

Про це повідомляє голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

"Продовження освітнього процесу стає власним фронтом і важливою місією для більшості освітян. Зараз особливу увагу варто приділити підвищенню кваліфікації педагогічних працівників, аби вони були готові розпочати навчальний рік в умовах воєнного стану",— каже Кулеба.

У всіх закладах освіти проводяться навчання педагогічних працівників щодо організації роботи під час повітряних тривог.

Також у рамках співпраці з міжнародними установами та організаціями плануються тренінги не лише для освітян, а й для учнів.

Один із них – проєкт "Міne Risk Education", що реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та Київської ОВА — учнів закладів загальної середньої освіти Київщини навчатимуть правилам мінної безпеки.

Що відомо

  • В Київській області комісії обстежили 96% закладів освіти та рекомендували до використання 1058 укриттів. Більшість із них – найпростіші укриття.
  • Реконструкція укриттів продовжується. Заклади освіти готують необхідні запаси води та продуктів, закуповують резервні та автономні джерела енергозбереження на випадок відключення електроенергії.
  • На Київщині під окупацією Росією або в зоні активних бойових дій перебувало 136 шкіл. У цих закладах до війни навчалося понад 52 тисячі учнів. Внаслідок російської військової агресії було повністю зруйновано 12 шкіл і 172 — пошкоджені.
  • Навчання в Україні має розпочатися за можливості за графіком 1 вересня, при цьому захисні споруди, зокрема бомбосховища, мають бути підготовленні до використання в разі загрози, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
  • Укриття повинні бути в кожному освітньому закладі Києва та Київщини, або у безпосередній близькості до них, і розраховані на всіх учнів та працівників.
  • Верховна рада на час воєнного стану зупинила дію низки положень законів щодо загальної середньої освіти. Таким чином навчальний рік не обов’язково починатиметься 1 вересня і триватиме 175 днів.

Читайте також

У Київській ОВА нагадали алгоритм дій у разі сигналу повітряної тривоги

Бомбосховищ немає. Якими мають бути шкільні укриття і наскільки вони безпечні

Повітряна тривога під час уроку в школі — як діяти пояснює Міносвіти

На початок