В Естонії зафіксували збільшення кількості фейкових новин за останні пів року

В Естонії зафіксували збільшення кількості фейкових новин за останні пів року

В Естонії зафіксували збільшення кількості фейкових новин за останні пів року
Столиця Естонії Таллін. Фото: pixabay

Естонські правоохоронці повідомили, що від початку російського вторгнення в Україну в естонському медіаполі спостерігається зростання кількості фейкових новин, значна кількість яких стосується українських біженців.

Як повідомляє ERR, після того, як до Естонії прибули перші українські військові біженці, фейкові новини також спричиняли конфлікти між біженцями та проросійськи налаштованими людьми. Про це заявила фахівець з комунікацій Департаменту поліції та прикордонної охорони Маар'я Пунак.

"Їхня кількість значно збільшилася. Якщо озирнутися назад, то наприкінці лютого — на початку березня ми отримали багато хибної інформації про біженців та конфлікти між українцями та російськомовними, які проживають в Естонії, що не відповідало дійсності", — сказала Пунак.

За її словами, при цьому кількість фейкових новин почала відчутно зростати вже у березні. Ще одна хвиля спостерігалася на 9 травня, яке відзначається в Росії як День перемоги.

"Зараз так само: якщо відбуваються зміни в Україні, це дійде і до наших соціальних мереж — у нас теж почне поширюватись інформація, що емоційно вплине на людей, які живуть в Естонії", — розповіла посадовиця.

На переконання Маар’ї Пунак, мета поширення такої інформації — спантеличити та засмутити людей, а також спонукати їх до певних дій, яких вони б не чинили за нормальних умов. При цьому завданням поліції є зрозуміти, чи поширювачі неправдивої інформації роблять це свідомо, чи людина просто стала жертвою пропаганди.

Пунак додала, що із січня кількість онлайн-поліцейських зросла, й одним із їхніх завдань є відстеження можливого поширення хибної інформації чи пропаганди у публічних групах.

"Дуже багато інформації, пов'язаної з цією війною, яку потрібно опрацювати чи переглянути. Це точно вдвічі менше, ніж було, наприклад, у той самий період минулого року", — сказала вона.

За словами Маар’ї Пунак, найбільше фейкових новин поширюється у соціальній мережі Telegram.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 185. Текстовий онлайн

На початок