Перейти до основного змісту
Азербайджанці повернулися в місто Лачин — президент

Азербайджанці повернулися в місто Лачин — президент

Азербайджанці повернулися в місто Лачин — президент
. Фото: VALERY SHARIFULIN

Президента Азербайджанської Республіки Ільхам Алієв повідомив, що азербайджанці повернулися в місто Лачин.

Про це він написав на своїй сторінці у Twitter.

"Сьогодні, 26 серпня, ми — азербайджанці повернулися в місто Лачин. Азербайджанська армія розташувалася в місті Лачин. Села Забух і Сус були взяті під контроль. Вітаю всіх лачинців та азербайджанський народ з цією подією", — написав президент.

25 серпня стало відомо, що російські військові передали Азербайджану контроль єдиною дорогою, яка сполучає невизнаний Нагірний Карабах із Вірменією — Лачинським коридором. Передача території була частиною мирних домовленостей між Азербайджаном і Вірменією за посередництва Росії, після війни восени 2020 року.

Згідно з домовленістю, до Азербайджану відійшло й місто Лачин та селища вздовж цієї дороги.

Що відомо

  • 10 листопада 2020-го Азербайджан та Вірменія підписали мирну угоду між двома країнами після останньої війни за Нагірний Карабах, яка тривала 44 дні. Договір підписали за посередництва Росії, 26 листопада 2021-го, президенти Азербайджану, РФ та прем'єр-міністр Вірменії. Вони домовилися завершити демаркацію та делімітацію азербайджано-вірменського кордону, розблокувати транспортні коридори та продовжити розмінування територій.
  • Вірменські громадяни сприйняли підписання цього договору як капітуляцію, через що в Єревані відбулися акції протесту з вимогою відставки прем'єр-міністра країни Нікола Пашиняна.
  • У листопаді 2021 року Пашинян і президент Азербайджану Ільхам Алієв під час переговорів у Сочі домовилися про створення комісії з демілітаризації вірмено-азербайджанського кордону та розблокування транспортних коридорів у регіоні.
  • У травні 2022 року у вірменському Єревані знову відбулися акції протесту на тлі квітневої заяви прем’єр-міністра Нікол Пашиняна про можливість підписання з Азербайджаном мирної угоди щодо статусу Нагірного Карабаху.
  • 2 серпня Азербайджан виступив з вимогою звільнити Лачинський коридор, що з'єднує Республіку Вірменію з невизнаною Нагірно-Карабаською Республікою. У Вірменії відповіли відмовою. На цьому тлі розпочалася ескалація конфлікту на лінії зіткнення.

Читайте також

Азербайджан утримує щонайменше 38 полонених вірмен — посол

У Нагірному Карабаху загострюється конфлікт. Що відомо

Топ дня
Вибір редакції
На початок