Британія може ускладнити візові умови для росіян

Британія може ускладнити візові умови для росіян

Британія може ускладнити візові умови для росіян
Бен Воллес / Фото: Getty Images

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що уряд країни може посилити візові умови для росіян. Про це він заявив виступаючи на BBC Radio 4, пише Guardian.

"Я, звичайно, думаю, що ми можемо посилити умови (отримання ред.) наших віз. Я не впевнений, що пряма заборона є правильним шляхом", — сказав Воллес.

Він зазначив, що питання про заборону видачі віз — це справа міністра внутрішніх справ.

"Але мені не подобається, і я впевнений, що нікому з ваших слухачів не подобається дивитися, як дружини олігархів або взагалі дружини російських високопосадовців розважаються в Греції або на півдні Франції, або на супер яхтах по всьому світу, поки їхня армія скоює воєнні злочини в Україні", — сказав Воллес.

Президент України Володимир Зеленський закликав припинити видачу віз громадянам Росії країнами ЄС.

У Єврокомісії заявили, що ЄС не зможе запровадити повну заборону на видачу віз громадянам РФ, оскільки такий крок не відповідає візовій політиці ЄС, і "завжди має бути можливість надавати їх певним групам".

Високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель назвав поганою ідею щодо заборони видачі шенгенських віз громадянам РФ.

Що відомо

  • 10 серпня міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що вкотре підтримує повну заборону на видачу шенгенських віз для громадян Росії. Чеська республіка припинила видачу шенгенських віз росіянам ще 25 лютого.
  • Уряд Естонії 11 серпня ухвалив рішення закрити кордони для громадян РФ із шенгенськими візами, виданими республікою.
  • 14 серпня стало відомо, що Польща працює над концепцією, яка дозволить відмовляти росіянам у видачі віз. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Пьотр Вавжик.
  • 16 серпня уряд Фінляндії повідомив, що планує скоротити кількість туристичних віз для в’їзду на територію Шенгенської зони, які видаватимуть громадянам Росії, до 10% від поточного рівня. Окрім того, вартість візи для громадян РФ може зрости із 35 до 80 євро.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що не поділяє ідею повністю припинити видачу віз для громадян Росії, оскільки агресія РФ проти України — "це війна Путіна". У відповідь на це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба нагадав, що війну на території України веде не Путін, а тисячі російських солдатів.
  • У Польщі і Литві розкритикували Шольца за позицію щодо заборони видачі віз росіянам.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 182. Текстовий онлайн

На початок