Чехія підтримує повну заборону видачі віз росіянам країнами ЄС

Чехія підтримує повну заборону видачі віз росіянам країнами ЄС

Чехія підтримує повну заборону видачі віз росіянам країнами ЄС
. Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський, фото: Катерина Шулова, CTK

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський підтримав повну заборону на видачу шенгенських віз для громадян Росії та заявив, що в умовах війни РФ проти України "не може бути й мови про звичайний туризм російських громадян".

Про це Ліпавський сказав у коментарі виданню Novinky.

"Чехія не раз порушує це питання на зустрічах у Брюсселі на рівні прем’єр-міністрів і міністрів закордонних справ і прагне скоординованого підходу всього Європейського Союзу", — сказав глава чеського МЗС.

Він нагадав, що Чеська республіка припинила видачу шенгенських віз росіянам ще 25 лютого у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну. Заборона діє досі, виняток становлять тільки візи, що видаються громадянам Росії з гуманітарних міркувань, наприклад, якщо вони ризикують бути покараними за свої погляди.

"У час російської агресії, яка досі змінює свої заявлені кордони, не можна говорити про звичайний туризм для російських громадян. Йдеться про нашу безпеку, я вже давно намагаюся зменшити вплив і вплив російських спецслужб на території ЄС", – додав Ліпавський.

Що відомо

  • 9 серпня президент України Володимир Зеленський закликав повністю заборонити в’їзд громадянам Росії до країн заходу. Він додав, що росіяни повинні "жити у своєму світі, доки не змінять свою філософію".
  • З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Чехія надала українській стороні безпекової допомоги на суму понад 3,5 мільярда крон (152 мільйони доларів). Чехія також передала Україні гелікоптери вогневої підтримки, танки і ракетні системи. Чеська Республіка також надала українським біженцям, які рятуються від російської військової агресії проти України, вже понад 399 тисяч віз тимчасового захисту.

Читайте також

Кулеба закликав країни ЄС і G7 припинити видачу віз росіянам

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок