ЄС не планує запроваджувати повну заборону на видачу віз росіянам — Єврокомісія

. Ілюстративне фото: Unsplash

Європейський союз не зможе запровадити повну заборону на видачу віз громадянам Російської Федерації, оскільки такий крок не відповідає візовій політиці ЄС, і "завжди має бути можливість надавати їх певним групам".

Фінське видання Helsingin Sanomat із посиланням на відповідь Єврокомісії на їх запит пише, що санкції проти Росії спрямовані конкретно на уряд та економічну еліту, "оскільки мета цих обмежень — не допустити фінансування агресивної війни в Україні". Самі ж санкції не спрямовані проти простих росіян.

У комісії не повідомили, чи обговорювалося це питання під час планування впровадження санкцій, і послалися на конфіденційність цих обговорень.

Видання зазначає, що у Фінляндії триває дискусія щодо обмеження видачі туристичних віз росіянам, оскільки "громадян дратує, що вони продовжують їхати до Фінляндії і Європи в той час, як Росія знаходиться в стані війни з Україною". Також повідомляється, що Гельсінкі розглядають можливість обмеження видачі туристичних віз, зокрема, шляхом обмежень в прийомі заяв і частіших відмовах.

Що відомо

  • Міністерство закордонних справ Естонії готує пропозицію до Європейського союзу про припинення видачі шенгенських віз росіянам.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 155. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу