Естонія вирішила закрити кордони для громадян РФ

Естонія вирішила закрити кордони для громадян РФ

Естонія вирішила закрити кордони для громадян РФ
. Естонський прапор. Фото: Unsplash

Уряд Естонії ухвалив рішення закрити кордони для громадян РФ із шенгенськими візами, виданими республікою. Обмеження набуде чинності через тиждень, пише ERR.

"Ця санкція означає, що візи залишаться дійсними, але до їх власників будуть застосовані санкції при в’їзді до Естонії. Їм не буде дозволено в’їзд до країни", – сказав міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу на пресконференції уряду.

Рейнсалу зазначив, що винятки із санкцій становлять:

  • співробітники російського посольства та члени їхніх сімей;
  • особи, які безпосередньо беруть участь у перевезенні вантажів і пасажирів;
  • особи, які мають право на вільне пересування відповідно до законодавства Європейського Союзу або чиє прибуття в Естонії необхідно з гуманітарних міркувань;
  • особи, які відвідують родичів або дружину громадянина Естонії, який проживає в Естонії, або особу, яка має дозвіл на довгострокове проживання в Естонії, або має спільних дітей із запрошеним.

"Ми домовилися, що наступного тижня МЗС і МВС підготують свої пропозиції щодо того, як можна закрити кордон Естонії також для тих громадян Російської Федерації, які мають шенгенську візу, яку не було видано в Естонії", — сказав Рейнсалу.

Він також підкреслив, що обмеження, які діятимуть через тиждень, не стосуються тих громадян РФ, батьківщиною яких є Естонія, або які постійно проживають в Естонії.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • У Фінляндії триває дискусія щодо обмеження видачі туристичних віз росіянам, оскільки "громадян дратує, що вони продовжують їхати до Фінляндії і Європи в той час, як Росія перебуває в стані війни з Україною". Гельсінкі розглядають можливість обмеження видачі туристичних віз, зокрема, шляхом обмежень в прийомі заяв і частіших відмовах, пише фінське видання Helsingin Sanomat.
  • Водночас Європейський союз не зможе запровадити повну заборону на видачу віз громадянам Російської Федерації, оскільки такий крок не відповідає візовій політиці ЄС, і "завжди має бути можливість надавати їх певним групам". Про це повідомило фінське видання Helsingin Sanomat із посиланням на відповідь Єврокомісії на їхній запит.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок