"Даємо хлопцям можливість мати засіб для обігріву". На Миколаївщині волонтери виготовлятимуть окопні свічки

"Даємо хлопцям можливість мати засіб для обігріву". На Миколаївщині волонтери виготовлятимуть окопні свічки

"Даємо хлопцям можливість мати засіб для обігріву". На Миколаївщині волонтери виготовлятимуть окопні свічки
Фото: БФ "Первомайщина наш оберіг"

У Первомайську, що на Миколаївщині, розпочався збір матеріалів для виготовлення окопних свічок для потреб українських військових. Ініціатором ідеї виступили волонтери благодійного фонду "Первомайщина наш оберіг".

Про виготовлення свічок кореспондентам Суспільного розповіли волонтери фонду.

Засновник благодійного фонду "Первомайщина наш оберіг" Володимир Вовк каже, фонд працює з 2014 року.

"Зараз маємо використовувати нефінансовий ресурс, а внутрішній: ресурс бажань. А створення окопних свічок – це і є така допомога. Ми дамо хлопцям можливість у сиру погоду мати засіб для обігріву, підігріву: освітити окоп чи бліндаж, скип'ятити кружку води, просушити шкарпетки", – говорить Володимир Вовк.

Зі слів голови фонду, перші дві свічки вже залиті. На постійній основі залучені сім-вісім людей.

"Хтось нам передав віск, хтось металеві банки з-під консерви, хтось парафін – і почалася робота. Слава Богу, гофрокартон у нас є. Щодо баночок, то наша колега – Катерина Баранюк в цьому нам дуже помагає Вона військовим возить харчування, і попросила на кухні, щоб віддавали банки з-під тушкованки. Є у нас родина бджолярів, яка нам допомагає з воском, парафіном. Артем Христенко – айтішнік, нам допомагає знаходити інформацію", – каже чоловік.

Первомайським волонтерам допомагають люди з різних областей, телефонують з Луганська, зі Львова та інших міст.

"Наразі питання ресурсів є дуже важливим, тому що є частина населення, яка хоче бути дотичною до допомоги, але нема можливості. Наприклад, допомогти ліками, шкарпетками багато хто може, але через деякий час кошти закінчуються, і тоді як? Людина хоче допомагати, адже суспільство з часом "вигоряє", і хлопці це відчувають", – розповідає Володимир.

Волонтерка-майстриня Катерина Баранюк розповіла кореспондентам Суспільного про виготовлення свічок.

"Через наші соціальні проєкти проходить чимало підлітків, було б добре згуртувати їх навколо цікавої й корисної ідеї. Наближається осінь і нашим воїнам в окопах має бути світло і тепло. Тому і вирішили виготовляти корисні окопні свічки. З їхньою допомогою бійці зможуть освітити окоп чи бліндаж, скип'ятити воду, просушити шкарпетки", – пояснила Катерина Баранюк.

Зі слів майстрині, найважливішим плюсом цих свічок є те, що вони довго горять у будь-яку погоду, ця свічка допоможе розпалити багаття навіть з мокрої деревини. Для виготовлення окопних свічок потрібні металеві банки з-під консерви, гофрокартон Пакувальний матеріал, що використовується у промисловості та характеризується малою вагою, дешевизною й високими фізичними параметрами. , парафінНафтопродукт, суміш алканових вуглеводнів переважно нормальної будови з числом атомів вуглецю від 9 до 40., віск, стеарин.Продукт, що його одержують переважно з тваринних жирів. Тверда напівпрозора речовина білого або жовтуватого кольору.

"Даємо хлопцям можливість мати засіб для обігріву". На Миколаївщині волонтери виготовляють окопні свічки
Окопні свічки. Фото: благодійнмй фонд "Первомайщина наш оберіг"

Катерина Баранюк каже, що вони дуже розраховують на підтримку жителів Первомайська, бо хочуть поставити виготовлення окопних свічок на потік.

"Технологічний процес виготовлення таких свічок дуже легкий. В середину металевої банки поміщається гофрокартон і заливається воском. Якщо налагодити роботу, то за день можна виготовляти до ста свічок", – розповіла Катерина Баранюк.

Збір матеріалів для виготовлення окопних свічок відбувається в приміщенні благодійного фонду "Первомайщина наш оберіг ". Тут, за словами Катерини Баранюк, буде зосереджений і весь технологічний процес виготовлення окопних свічок.

Першу партію виготовлятимуть волонтери: Катерина Баранюк, Оксана Телятник, Артем Христенко і керівник фонду Володимир Вовк. Вони зніматимуть на відео, яке хочуть зробити навчальним для охочих освоїти процес виготовлення окопних свічок.

Читайте також:

Миколаївщина — лідер зі збору врожаю

Національна легенда. Рятувальника з Миколаївщини нагородили відзнакою президента

Миколаїв — місто героїв. Електротранс випустив серію проїзних квитків з нагоди державних свят

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок