В Україні запрацювала платформа допомоги жінкам

В Україні запрацювала платформа допомоги жінкам

В Україні запрацювала платформа допомоги жінкам
. Фото: Divoche.media

В Україні запустили соціальну платформу "Підмога", що покликана допомогти постраждалим від насилля жінкам, а також тим, хто потребує гуманітарної або психологічної допомоги. Про це повідомляє Divoche.mediaDivoche.media — незалежний жіночий онлайн-журнал, створений у березні 2022 року на основі сайту The Devochki. Фокус проєкту незмінний — це досвід, досягнення жінок та їхні проєкти у бізнесі, культурі, благодійності та соціальній сфері..

На сторінці проєкту зібрані фонди, благодійні та громадські організації, а також телеграм-боти, які підтримують та надають допомогу українським жінкам. Можна обрати категорію фонду або громадську організацію — гуманітарна чи юридична допомога, робота з питаннями насильства, здоров'я або освітні проєкти.

"Мета проєкту багаторівнева. Насамперед її ціль — полегшити жінкам пошук організацій та ініціатив, до яких можна звернутися по допомогу. По-друге, це інструмент для громадських організацій, який допоможе розказати про свою діяльність ширшій аудиторії", — повідомляють організатори.

На сторінці проєкту понад двадцять пропозицій — серед них є й досвідчені організації, й ті, що утворилися після 24 лютого. Зокрема, фонд "Сильні", який допомагає постраждалим від сексуального насильства, та громадська організація "Землячки", яка забезпечує жінок-військових гуманітарною допомогою.

“Ідея проєкту зріла досить давно — ми багато працюємо з жіночими громадськими організаціями та знаємо, що їм насамперед потрібна медійна підтримка, водночас бачимо, що багатьом жінкам потрібна допомога, а вони не знають до кого можна звернутися", — говорить головна редакторка Оксана Павленко.

Вона пояснила, що виданню хотілось допомогти усім — для перших надати можливість розповісти про їхню діяльність, для других — створити майданчик, на якому можна знайти та отримати допомогу.

Звіт ООН-Жінки "Вплив війни в Україні на жіночі організації громадянського суспільства" свідчить про те, що найбільша загроза для українських жінок це загроза безпеці. Серед іншого визначають проблеми евакуації та відсутність предметів першої необхідності, погіршення психологічного стану, випадки сексуального та гендерно-зумовленого насильства, а також відсутність комунікаційних, інформаційних та соціальних послуг (до прикладу, йдеться про відсутність правової допомоги або прогалини в послугах по догляду за дітьми).

"У проєкті ми намагалися зібрати організації, які покривають більшість потреб жіноцтва — фонд “Сильні” працює з постраждалими від насильства, “ЮрФем” надає правові консультації. Багато організацій після повномасштабного вторгнення Росії розширили сферу своєї діяльності, так “Марш Жінок” створив гуманітарний штаб, а також надає психологічну допомогу", — розповіли Суспільному в "Підмозі".

Громадські організації, які хочуть потрапити до переліку, можуть заповнити анкету на сторінці "Підмоги" або написати на [email protected].

Читайте також

"Падаю біля "швидкої", на колінах повзу у підвал" — історія лікарки з Києва

Чому іноземці залишаються в країні, де триває війна, та як долучаються до боротьби з Росією. Чотири історії

Вразливі. Як живуть ті, хто не може втекти від війни

На початок