Канада заморозила російських активів на $320 мільйонів

Канада заморозила російських активів на $320 мільйонів

Канада заморозила російських активів на $320 мільйонів
Фото: Unsplash / Lewis Parsons

В рамках економічних санкцій проти Росії за порушення суверенітету України в Канаді в цілому заблоковано російські активи на суму понад 413 млн канадських доларів (близько 320 млн доларів США).

Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на канадську кінну поліцію.

"З 24 лютого по 9 серпня в Канаді в цілому було заморожено майна на 122,3 млн канадських доларів в еквіваленті і припинено транзакцій на 290,7 млн доларів, відповідно до заборон, визначених Актом про спеціальні економічні заходи щодо Росії", — йдеться в повідомленні.

У поліції наголосили, що регулярно отримують нову інформацію, тому будуть постійно оновлювати дані.

24 червня Сенат Канади схвалив законопроєкт, який передбачає можливість конфіскації і продажу активів осіб, відповідальних за повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Канада стала першою країною, яка узаконила такий механізм.

Що відомо

  • У березні Мін’юст США оголосив про створення KleptoCapture — підрозділу з пошуку активів російських посадовців і олігархів, які намагаються її приховати від санкцій. 26 квітня генпрокурор США Меррік Гарленд підтримав ідею передання конфіскованих активів російських олігархів безпосередньо Україні.
  • Наприкінці квітня Палата представників схвалила законопроєкт, який передбачає конфіскацію заморожених активів російських підсанкційних осіб. Вилучені кошти пропонується спрямувати для надання додаткової військової та гуманітарної допомоги Україні.
  • На думку голови дипломатії ЄС Жозепа Борреля, Європейські країни мають розглянути питання про вилучення заморожених активів Центробанку РФ та використання їх для відновлення України після війни.
  • 25 травня Єврокомісія запропонувала спростити конфіскацію російських активів і визнати ухиляння від санкцій як злочин ЄС.
  • Ідею про використання заморожених російських активів на повоєнну відбудову України підтримують Польща, Велика Британія, Ірландія, країни Балтії та Словенія.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 174. Текстовий онлайн

На початок