На території Бучанської громади через війну загинули щонайменше 458 людей

На території Бучанської громади через війну загинули щонайменше 458 людей

На території Бучанської громади через війну загинули щонайменше 458 людей
Храм Андрія Первозванного, на території якого хоронили бучанців під час окупації Фото: Суспільне

На території Бучанської громади знайшли та ідентифікували 458 тіл людей, які загинули внаслідок російської військової агресії. Із них 419 — були вбиті військовими РФ. Серед загиблих 12 дітей віком до 21 року. Більшість із них були розстріляні в автомобілях під час евакуації з міста.

Про це повідомила заступниця мера Бучі Михайлина Скорик-Шкарівська на прес-конференції за підсумками ідентифікації тіл у Бучанській громаді, інформує кореспондентка Суспільного.

За її словами, 116 тіл знайшли у братській могилі біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих. Щодо кожного випадку загибелі мирних жителів міста ведеться окреме розслідування.

Понад 50 тіл загиблих людей залишаються в моргах, додала заступниця мера Бучі.

"Коли ми говоримо про не забрані тіла, там є не ідентифіковані, в 5 випадках не можна встановити навіть стать. Це питання до експертів, як з цими випадками давати раду" — сказала Михайлина Скорик-Шкарівська.

Вона додала, що тіла загиблих відвезли у 5 моргів Білої Церкви, Вишгороду та Києва.

Окрім цього, до полону російських військових потрапили 14 жителів Бучанської громади. 10 людей вважаються зниклими безвісти, повідомила заступниця мера Бучі.

Що відомо

  • Буча була в окупації росіян 33 дні, російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.
  • 31 березня російські війська залишили Бучу. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.
  • Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.
  • 8 квітня у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.
  • Приватна американська компанія Maxar Technologies повідомила, що перші ознаки братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих у Бучі були зафіксовані на супутникових знімках ще 10 березня.
  • У ЗСУ заявили, що знищили російських військових, які катували цивільних у Бучі

Читайте також

"А білі пов'язки треба ще вдягати?" — Ірпінь та Буча після російських окупантів. Фоторепортаж

33 дні окупації Бучі: що відбувається у місті після звільнення

"Я встиг озирнутись, діти лежали вбитими" — історія чоловіка, чию сім'ю розстріляли в Бучі

"Просто ходили по дворах і вбивали". Історії тих, хто вижив у Бучі

Хто з російських військових стоїть за вбивством родини у Бучі. Розслідування

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок