Китай припиняє співпрацю з США з низки питань. У Білому Домі назвали Пекін безвідповідальним

Китай припиняє співпрацю з США з низки питань. У Білому Домі назвали Пекін безвідповідальним

Китай припиняє співпрацю з США з низки питань. У Білому Домі назвали Пекін безвідповідальним
Фото: Depositphotos

На знак протесту проти візиту на Тайвань спікерки Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі Китай оголосив про припинення діалогу з США з ряду питань, в тому числі між військовими командирами про театри військових дій на різних континентах і з питань зміни клімату. У Білому домі такий крок назвали "безвідповідальним".

Про це повідомляє Reuters.

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що воно також призупиняє обмін думками з Вашингтоном з питань боротьби з транскордонною злочинністю і незаконним обігом наркотиків.

Речник адміністрації США з національної безпеки Джон Кірбі заявив, що припинення Китаєм співпраці із США з низки важливих тем, зокрема щодо зміни клімату є "безвідповідальним", пише The Independent.

Кірбі наголосив, що Китай, обриваючи контакти, вважає, що своїми діями карає Сполучені Штати, але насправді "вони карають весь світ, для якого зміна клімату не знає географічних кордонів".

"Найбільший у світі забруднювач парниковими газами зараз відмовляється обговорювати найважливіші кроки, які йому необхідно зробити для подолання кліматичної кризи, яка вражає наших партнерів - від підвищення рівня води на островах Тихого океану до лісових пожеж у Європі", — сказав речник Білого дому.

Також Кірбі зазначив, що припинення контактів у військовій сфері посилює ймовірність конфронтації.

“Ці контакти насправді дуже важливі, оскільки допомагають зменшити ризик прорахунків і неправильного сприйняття. Це особливо актуально тепер, коли Китай робить провокаційні та ескалаційні кроки”, — зазначив він.

Він також запевнив, що США продовжать підтримувати військові контакти "на найвищому рівні" з Китаєм, попри те, що Пекін призупинив кілька угод про співпрацю.

Що відомо

  • Тайвань — острів у східній Азії, який Китай вважає своєю територією і називає провінцією, що відкололася, а не незалежною державою. Єдиний союзник Тайваню — США. Україна встановила дипломатичні стосунки з КНР, що виключає визнання Тайваню.
  • 2 серпня до Тайваню в межах турне Азією прибула спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі. Вона стала першим високопоставленим американським політиком, який відвідав Тайвань за останні 25 років.
  • У Білому домі попередили, що Китай може відреагувати на візит спікера палати представників США Ненсі Пелосі на Тайвань військовими провокаціями. За словами прессекретаря Пентагону Джона Кірбі, це може включати запуск ракет поблизу Тайваню або великомасштабні повітряні чи морські дії.
  • Щойно Пелосі прилетіла на Тайвань, Китай оголосив про військові навчання навколо острова.
  • Після прильоту Пелосі на Тайвань координатор із питань стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі, заявив: Сполучені Штати Америки не підтримують незалежність Тайваню, але підтримують його оборону відповідно до Закону про відносини з Тайванем.
  • Особисто Ненсі Пелосі наголосила, що її візит "жодним чином не суперечить політиці Сполучених Штатів, яка керується законом про відносини з Тайванем 1979 року та китайсько-американських комюніке", і додала, що США "продовжують протистояти одностороннім зусиллям змінити статус-кво".
  • 5 серпня Пекін заявив, що накладе санкції на спікерку Палати представників США Ненсі Пелосі через візит на Тайвань.

Читайте також

Чому Китай не готовий до війни ― думка експерта про візит Ненсі Пелосі до Тайваню

США, Китай і Тайвань. Що відомо про візит "третьої людини в США" Ненсі Пелосі до Тайваню і в чому військова загроза

Чи готовий Китай до "великої війни" зі США і захоплення Тайваню. Відповідає експерт з Центру досліджень армії

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок