Булава — так, "Байрактар" — ні: як у Hexagon Agency створили українські емодзі

Булава — так, "Байрактар" — ні: як у Hexagon Agency створили українські емодзі

Булава — так, "Байрактар" — ні: як у Hexagon Agency створили українські емодзі

Українська діджитал-агенція Hexagon Agency створила українські емодзі — козака, булаву, рушник, борщ, тризуб, традиційну вишиту сорочку та дулю. Розробники емодзі вважають, що українська культура та цінності заслуговують на те, аби бути представленими у цифровому лексиконі.

Чому автори вирішили створити емодзі борщу, а не вареників, чи міг серед них з’явитися "Байрактар" та коли можна буде дізнатися, чи затвердили українські емодзі, Радіо "Культура" дізнавалося в продюсера проєкту Олександра Полякова.

Чому команда Hexagon Agency вирішила створити емодзі?

Нашій команді здалося, що такі емодзі не будуть зайвими, адже це додасть репрезентацію української боротьби. Таким чином українці та українки, а також люди з інших країн, які емпатують та підтримують Україну, могли підкреслили це, використовуючи ці емодзі.

Разом з тим, ця історія не нова. Ситуація, наприклад, з борщем довга — таку емодзі пропонували ще в 2017 році. У твітері був тренд з обговоренням бургера, який переріс у розмову про український борщ. І серед списку вже запропонованих емодзі уже була ця страва. Але коли ми подавали свій перелік, то просто проігнорували це, зробивши ставку на реактуалізацію, нагадування.

Ми запропонували сім емодзі — картинок, кожна з яких подається з окремим обґрунтуванням. Відбір йде доволі суворий, адже Unicode — це некомерційна організація, яка вже має зв’язки з компаніями на зразок Apple.

"Найскладніше було зробити емодзі, які б не віддавали шароварщиною"

Хто є автором українських емодзі?

Намалював емодзі художник Ян Захаров. Ми думали зробили це в команді Hexagon, адже в нас є дизайнерка/ілюстраторка. Проте згодом ми переоцінили наші можливості, відмовилися від цієї ідеї й почали шукати художника. Обрали Яна, бо в нього є крутий досвід створення котів для "Монобанку". Ми познайомилися і зрозуміли, що Захаров відчуває стилістику емодзі.

Булава — так, "Байрактар" — ні: як у Hexagon Agency створили українські емодзі
Unsplash.com

Як обиралися емодзі для Unicode?

Коли ми думали над темою українських емодзі, то згадали проєкт, який робила компанія And Action, у них була концепція "just for fun". Нам це сподобалося, тож ми взяли звідси ідею та вирішили донести її до Unicode. Розглядати не лише ті емодзі, які подали в результаті, але й нішеві речі, як-от панама лідера гурту Kalush Orchestra, калина. Також ми думали включити в перелік і зброю на зразок "Байрактару" проте почитали, що Unicode погано ставиться до зброї через американські масові стрілянини вони навіть пістолет зробили в емодзі іграшковим.

Була серед ідей й бандура та сопілка, проте ми були обмежені за часом і ресурсами. Тож сконцентруватися на емодзі, які нам здалися більш ефективними.

Адже найскладніше було зробити емодзі, які б не віддавали шароварщиною. Не хочеться, щоб Україну асоціювали з п’яним козаком, горілкою, салом, борщем. Ми — крутіші. Разом з тим, Unicode має чіткі вимоги: вони просять показати, наскільки популярним є цей запит в пошукових системах. Тож наш вибір емодзі — це компроміс між тим, як було б круто, і тим, що зможе розглянути Unicode.

Навіщо світові емодзі з борщем та булавою?

Ми сподіваємося, що ці емодзі спрацюють як тригер на західну аудиторію зрозуміти краще Україну, іноземці почнуть цікавитися, чому, наприклад, в емодзі є козак, дізнаватися про борщ, який потрапив до нематеріальної спадщини, яку охоронює ЮНЕСКО. З іншого боку, ми розуміємо, що через повномасштабну війну люди цікавляться Україною, запит "Україна" є суперпопулярним.

Тож чи схвалять емодзі, стане відомо у жовтні цього року.

Більше про сучасну культуру та соціальні мережі в Україні

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ