Більшість українців підтримують продовження карантину до літа - соцгрупа "Рейтинг"

Більшість українців підтримують продовження карантину до літа - соцгрупа "Рейтинг"

Опитування
Більшість українців підтримують продовження карантину до літа - соцгрупа "Рейтинг"

У разі загострення ситуації з поширенням коронавірусу 70% опитаних українців підтримують можливе рішення щодо продовження карантинних заходів до червня цього року.

Про це йдеться у результатах опитування, проведених Соціологічною групою "Рейтинг" протягом 10-12 квітня 2020 року.

Зазначається, що 23% респондентів висловились проти продовження карантину.

За даними соціологів, останніх більше серед мешканців Півдня, бідніших респондентів, прихильників партій Шарія, "Опозиційна платформа – За життя" та "Батьківщина".

Більшість опитанних українців підтримують продовження карантина до літаРейтинг

Запроваджені карантинні заходи ефективними вважають 70% опитаних, чверть дотримуються протилежної думки.

Понад половина респондентів повідомили, що через карантин обмежили вихід з дому, третина дотримується лише часткових обмежень. При цьому кожен десятий зазначив, що не вважає за необхідне дотримуватися карантину. Найчастіше про повне самообмеження зазначали мешканці Заходу та Центру, жінки та представники найстаршої вікової групи.

При цьому 19% опитаних зазначили, що виходять з дому кілька разів на день, 29% – лише раз на день. 42% виходять лише раз на кілька днів, а 10% респондентів намагаються не лишати межі своєї оселі взагалі.

Згідно з результатами опитування, 27% респондентів готові взяти участь у заходах з охорони громадського порядку на волонтерських засадах спільно з патрулями Національної гвардії або поліції, водночас, 69%– не готові.

Більшість опитанних українців підтримують продовження карантина до літаРейтинг

Серед українців, які мали роботу до запровадження карантину, 40% розповіли, що продовжують працювати у звичному режимі, 23% перейшли на дистанційну роботу, 11% пішли у відпустку, 18% – перебувають у відпустці за власним бажанням, а 8% втратили роботу.

Крім того, фінансова ситуація у 61% респондентів протягом останнього місяця погіршилася, 35% за цей період не відчули змін, про покращення повідомили лише 3%. Більш песимістичними у своїх оцінках виявилися старші та бідніші респонденти.

55% опитаних повідомили, що їхніх заощаджень у разі припинення отримання доходів вистачить менше ніж на місяць. 17% зазначили, що зможуть протриматися до двох місяців, 8% – до трьох, 9% – до пів року і більше. Водночас, 82% заявили, що почали економити кошти під час карантину, 16% респондентів цього не роблять. Останніх більше серед чоловіків та більш забезпечених громадян.

37% респондентів заявили, що у випадку втрати джерела доходів шукатимуть роботу чи підробіток, 15% намагатимуться позичити у близьких та рідних, 10% готові вийти на акції протесту чи бунти, 4% – взяти позику фінансових установах.

Більшість опитаних українців підтримують продовження карантину до літа

Більшість опитаних українців підтримують продовження карантину до літа

Крім того, 55% опитаних українців вважають реагування Президента Зеленського на загрозу коронавірусу в Україні ефективним, а 31% дотримуються протилежної думки.

Повідомляється, що опитування було проведене серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Вибіркова сукупність:  2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди