Сенат США закликав Держдеп визнати Росію державою-спонсором тероризму

Сенат США закликав Держдеп визнати Росію державою-спонсором тероризму

Сенат США закликав Держдеп визнати Росію державою-спонсором тероризму
. Фото: Shutterstock

Сенат США ухвалив резолюцію, яка закликає Держдеп визнати Росію державою-спонсором тероризму через події в Україні, Чечні, Грузії та Сирії, які призвели "до загибелі незліченної кількості людей.

Про це повідомляється на сайту Сенату США.

"Збройні сили Російської Федерації здійснили численні сумарні страти безневинних мирних жителів і спробували приховати свої злочини масовими похованнями по всій Україні", — йдеться резолюції.

Як пише NYT, резолюція Сенату є необов'язковою, але її ухвалення чинить ще більший тиск з боку Конгресу на адміністрацію Байдена.

Видання зазначає, що у Палаті представників зареєстрована аналогічна резолюція, а спікерка Ненсі Пелосі, як очікується, буде рішучим прихильником її ухвалення. Проте право призначати державного спонсора тероризму належить Державному департаменту.

Якщо Держдеп також ухвалить резолюцію, то Росія стане п'ятою країною у списку спонсорів тероризму Держдепу США, куди вже входять Куба, Північна Корея, Іран та Сирія.

Що відомо

  • 10 травня сейм Литви одноголосно визнав Росію терористичною державою. В документі наголосили, що кремлівський режим прагне знищити українську націю і такі дії мають бути визнані геноцидом.
  • 28 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія має бути визнана державою — спонсором тероризму з огляду на розв’язану нею агресивну війну проти України.
  • 10 червня Зеленський повідомив, що із 2014 року Росія порушила близько 400 міжнародних договорів, однією зі сторін у яких є Україна, зокрема Будапештський Меморандум, Статут Організації об'єднаних націй, низку конвенцій ООН та Гельсінські угоди.
  • Комітет Сенату США 24 червня схвалив резолюцію про визнання РФ країною-спонсором тероризму.
  • 24 липня послиня США в Україні Бріджит Брінк заявила, що Вашингтон серйозно розглядає питання про оголошення Росії державою-спонсором тероризму.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

"Важко зрозуміти, чому РФ може не потрапити під визначення держава-спонсор тероризму" — дослідник Крістофер Етвуд

Злочини Росії в Україні нагадують геноцид у Сребрениці — заява ЄС

Послиня США з питань глобального кримінального правосуддя — про міжнародний трибунал, геноцид та співпрацю з Україною

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок