Злочини Росії в Україні нагадують геноцид у Сребрениці — заява ЄС

Злочини Росії в Україні нагадують геноцид у Сребрениці — заява ЄС

Злочини Росії в Україні нагадують геноцид у Сребрениці — заява ЄС
Ексгумація тіл загиблих мешканців Бучі, вбитих під час окупації міста військами РФ. Фото: Суспільне

Російські воєнні злочини в Україні нагадують світові про геноцид у Сребрениці, який вчинили сербські військові проти боснійських мусульман у 1995 році.

Про це йдеться у спільній заяві високого представника ЄС Жозепа Борреля та єврокомісара Олівера Варгелі, присвяченого роковинам трагедії у Сребрениці.

"Ми вшановуємо 27-й рік пам'яті всіх жертв і всіх зниклих безвісти під час геноциду в Сребрениці. Ми стоїмо разом, у горі, з рідними та близькими, які пережили геноцид. Однак і сьогодні ми не можемо сприймати мир як щось надане. Невиправдана та неспровокована агресія Росії проти України повернула на наш континент жорстоку війну. Масові вбивства та військові злочини, які ми спостерігаємо в Україні, викликають яскраві спогади про тих, хто був свідком війни на Західних Балканах у 1990-х роках", — зазначається у тексті заяви.

Відтак представники ЄС закликають пам'ятати геноцид у Сребрениці як частину спільної європейської історії.

"Коли ми бачимо, що безпека та стабільність Європи та міжнародний порядок, заснований на правилах, глибоко похитнулися, нам нагадують про необхідність стати на захист миру, людської гідності та загальнолюдських цінностей. Європа не забула про те, що сталося у Сребрениці, і про нашу власну відповідальність за те, що ми не змогли запобігти та зупинити геноцид. У Сребрениці Європа зазнала невдачі, і ми зіштовхнулися зі своєю ганьбою", — йдеться у заяві.

Автори документа наголошують, що у Європі немає місця заперечення геноциду, ревізіонізму та прославленню воєнних злочинців.

Що відомо

  • Після звільнення Бучі Київської області від російських збройних формувань журналісти та українські військові потрапили в місто, де виявили факти масових убивств. Деякі тіла були виявлені просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.
  • Буча — не єдиний випадок жорстокого поводження з цивільними. Доповідь Human Rights Watch, складена зі свідчень очевидців, розповідає також про випадки у селі Старий Биков у Чернігівській області, Ворзелі у Київській області, Малій Рогані у Харківській області. Також генпрокурорка України Ірина Венедіктова повідомила, що станом на 4 квітня відомо, що цивільних жертв російського вторгнення на Київщині найбільше не в Бучі, а також у Бородянці.

Читайте також

Хто з російських військових стоїть за вбивством родини у Бучі. Розслідування

На початок