Комітет Сенату США схвалив резолюцію про визнання РФ країною-спонсором тероризму

Комітет Сенату США схвалив резолюцію про визнання РФ країною-спонсором тероризму

Комітет Сенату США схвалив резолюцію про визнання РФ країною-спонсором тероризму
Фото: Facebook

Комітет Сенату США з міжнародних відносин підтримав резолюцію про включення Росії до переліку країн, що підтримують тероризм.

Про це повідомляє Голос Америки.

Як зазначає видання, резолюцію №623 запропонував сенатор-республіканець Ліндсі Грем 9 травня 2022 року. Від демократів її підтримав сенатор Річард Блюменталь.

В інтерв'ю Голосу Америки сенатор-республіканець Кріс Кунс пояснив, що остаточне рішення про визнання Росії державою-спонсором тероризму на тлі війни вторгнення в Україну має схвалити адміністрація президента Джо Байдена.

"Резолюція комітету закликає адміністрацію (ухвалити рішення — ред.), але фактично Росія поки що не визначена як держава-спонсор тероризму», сказав сенатор Кунс.

Сенатор-республіканець від штату Айдахо Джеймс Ріш в інтерв’ю Голосу Америки висловив переконання, що на загальному голосуванні в Сенаті резолюція отримає значну кількість голосів.

"Немає сумнівів, що Росія на чолі з Володимиром Путіним є державою-спонсором тероризму. Те, що він зробив, наказавши йти в Україну, було терористичним актом. Він військовий злочинець, і на ньому лежить відповідальність за кожен злочин, скоєний від його імені", — підкреслив політик.

Держдеп США вносить до списку країн-спонсорів тероризму країни, які, на думку держсекретаря, неодноразово надавали підтримку терористичним актам у всьому світі. Санкції, які запроваджуються проти таких держав, включають обмеження на отримання допомоги від США, заборону на експорт і продаж продукції оборонного призначення, заходи контролю за експортом товарів подвійного призначення, різні фінансові та інші обмеження. Нині до цього переліку входять чотири держави: Куба, Північна Корея, Іран та Сирія.

Що відомо

  • 28 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія має бути визнана державою — спонсором тероризму з огляду на розв’язану нею агресивну війну проти України.
  • 10 червня Зеленський повідомив, що із 2014 року Росія порушила близько 400 міжнародних договорів, однією зі сторін у яких є Україна, зокрема Будапештський Меморандум, Статут Організації об'єднаних націй, низку конвенцій ООН та Гельсінські угоди.

Читайте також

Група Макфола-Єрмака представила Дорожню карту фінансових санкцій проти РФ

Афера на ухилянтах: як українським чоловікам продають документи для виїзду за кордон

Вторгнення Росії в Україну, день 121. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок