Україна впроваджує систему моніторингу та контролю поставленої зброї — Маляр

Україна впроваджує систему моніторингу та контролю поставленої зброї — Маляр

Україна впроваджує систему моніторингу та контролю поставленої зброї — Маляр
. Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Фото: УНІАН

Україна впроваджує систему контролю над озброєннями, наданими західними партнерами, на тлі спроб Російської Федерації зірвати постачання такої допомоги.

Про це на своїй сторінці у Facebook заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

"Західна зброя у наших руках дуже болюче дошкуляє росіянам. Тому ворог використовує всі можливості для дискредитації ЗСУ та підриву довіри партнерів до нас. Заблокувати постачання озброєння і розколоти міжнародну коаліцію на нашу підтримку — мета чергового інформаційного фронту, розгорнутого Російською Федерацією", — зазначила вона.

Маляр зауважила, що російські фахівці з інформаційно-психологічних операцій докладають величезних зусиль, намагаючись зірвати постачання західних озброєнь.

"Але всі ці зусилля ворога по дискредитації України марні. Бо Україна вже кілька місяців як першою ініціювала, і зараз, за участі західних партнерів, активно втілює у життя розгалужену систему моніторингу та контролю поставленої нам зброї", — підкреслила посадовиця.

За її словами, ці механізми вже запущені, і з часом вони тільки вдосконалюватимуться.

"Крім міжнародних, державних, відомчих механізмів моніторингу використання західної зброї, в Україні також запроваджено і парламентський контроль у цій чутливій сфері", — додала Маляр.

При цьому обсяги озброєнь, які постачають Україні західні партнери, лише зростають, наголосила заступниця міністра оборони.

"Важлива обставина, на яку варто звернути увагу. Кількість зброї, що надається, та її рівень останнім часом лише зростає. Це означає, що попри всі метушіння нашого ворога Україні довіряють", — підсумувала Ганна Маляр.

Що відомо

  • 8 липня конгресвумен США Вікторія Спартц висловила занепокоєння щодо нагляду за постачанням зброї Україні. Згодом вона закликала запровадити належний нагляд за виділеною військовою допомогою й створити спільну робочу групу щодо України.
  • Офіційний представник НАТО повідомив Суспільному, що в альянсі впевнені у зобов'язаннях уряду України належним чином зберігати та вести облік зброї наданої союзниками. Того ж дня керівник Офісу президента Андрій Єрмак запропонував народним депутатам створити Тимчасову спеціальну комісію для контролю використання зброї наданої партнерами.
  • 19 липня Верховна рада ухвалила рішення створити Тимчасову спеціальну комісію з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час воєнного стану.
  • Єврокомісарка із внутрішніх справ ЄВ Йлва Йоганссон заявила, що в ЄС впевнені у належному використанні зброї Україною, а наступного дня у Пентагоні наголосили, що не бачили ознак контрабанди наданої Україні зброї.
  • Далекобійна зброя, яку надали Україні західні партнери, зокрема РСЗВ HIMARS, завдає російським збройним формуванням тяжких втрат, через що РФ докладає зусиль для зриву постачань, поширюючи фейки про нібито контрабанду озброєнь з боку України, заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок