Перейти до основного змісту
Рада підтримала призначення Костіна на посаду генпрокурора

Рада підтримала призначення Костіна на посаду генпрокурора

Важливо
Рада підтримала призначення Костіна на посаду генпрокурора
. Андрій Костін у залі Верховної Ради. Фото: УНІАН

Верховна Рада 27 липня підтримала призначення нардепа від "Слуги народу" Андрія Костіна генпрокурором України. За" проголосували 299 депутатів, повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

Підсумки голосування за Костіна
Підсумки голосування за Костіна. Фото: нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

Голосування по фракціях:

  • "Слуга народу" — 220
  • "Європейська солідарність" — 0
  • "Батьківщина" — 2
  • "Платформа за життя та мир" — 15
  • "За майбутнє" — 14
  • "Голос" — 3
  • "Довіра" — 18
  • "Відновлення України" — 14
  • Позафракційні — 13

Раніше цього ж дня правоохоронний комітет Ради підтримала голосами 17 депутатів президентську постанову про призначення Костіна на посаду очільника ОГПУ.

У коментарі Суспільному радник голови Офісу президента Михайло Подоляк розповів, що Костін виявився оптимальним кандидатом, "який в досить складному становищу дійсно зможе оптимізувати роботу прокуратури".

"Як законодавець та голова профільного комітету він добре розуміє проблеми правоохоронної галузі, а як юрист — має бездоганну репутацію в професійному середовищі. Тобто ключова опція — професійність — присутня. В пана Костіна немає натяку на об’ємну токсичність: про нього добре відгукуються не тільки колеги по сесійній залі — а це важливо, адже саме з парламентом має активно працювати Генеральний прокурор з точку зору ситуативної звітності, — а й представники країн-партнерів", — розповів Подоляк.

За його словами, стратегічним напрямком роботи органів прокуратури наразі є процесуальне керівництво розслідуваннями російських воєнних злочинів, правильний збір та належна процесуальна фіксація доказів, що передбачає роботу з європейською юстицією, звернення за міжнародною правовою допомогою.

"Костін, на мій погляд, абсолютно системний гравець, прагматична людина та "юридичний перфекціоніст. До речі, саме ці якості - професійність, юридична уїдливість, цілодобова працьовитість в стресових умовах - я особисто побачив в пана Костіна в рамках спільної роботи у переговорній групі. Саме тому президент зупинився саме на його кандидатурі", — додав радник голови Офісу президента.

Андрій Костін у 2010 був обраний депутатом Одеської міської ради від партії "Фронт змін", у 2019 році – депутатом Верховної ради від "Слуги народу". Костін подавався на главу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Утім, він вибув із конкурсу на  етапі перевірки на доброчесність.

Як голова комітету з правової політики Костін відповідальний у парламенті за судову реформу. Проте саме в період керівництва комітетом Костіним належна судова реформа блокувалася, а необхідні законодавчі зміни та пропозиції спотворювалися, зазначає рух "Чесно". Зокрема, зупинився процес перезапуску ВККС, через що Україні бракує вже близько 2000 суддів.

Що відомо

  • 17 липня президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обов’язків генеральну прокурорку Ірину Венедіктову та керівника Служби безпеки Івана Баканова. Зеленський доручив виконання обов’язків генпрокурора Олексію Симоненку. Того ж дня у відеозверненні президент заявив, що правоохоронні органи нададуть оцінку діям і бездіяльності усіх посадовців, які неналежним чином виконують свої обов’язки, в тому числі у правоохоронних органах України, допустивши появу великої кількості зрадників.
  • 19 липня оголосили результати конкурсу на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Конкурс виграв детектив НАБУ Олександр Клименко, він набрав найбільше балів під час відбору ще у грудні 2021. Тепер кандидатуру Клименка має затвердити генпрокурор.
  • Призначення нового керівника САП затягнулося вже більш як на два роки. Протягом цього часу фактичні його обов'язки виконувала глава Офісу генпрокурора. Посли "Великої сімки" нагадали, що призначення глави САП є "критично важливим рішенням" для України.
  • 21 липня голова парламентської фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що нового генпрокурора призначать у найближчі 10 днів.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 154. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня
Вибір редакції
На початок