"Дії і бездіяльність будуть оцінені": Зеленський прокоментував відсторонення Баканова та Венедіктової

"Дії і бездіяльність будуть оцінені": Зеленський прокоментував відсторонення Баканова та Венедіктової

"Дії і бездіяльність будуть оцінені": Зеленський прокоментував відсторонення Баканова та Венедіктової
. Фото: Офіс президента

Правоохоронні органи нададуть оцінку діям і бездіяльності усіх посадовців, які неналежним чином виконують свої обов’язки, в тому числі у правоохоронних органах України, допустивши появу великої кількості зрадників.

Про це у відеозверненні 17 липня заявив президент Володимир Зеленський.

Зокрема, він нагадав про затримання колишнього начальника управління Служби безпеки України у Криму Олега Кулініча.

"Сьогодні мені доповіли результати чергової операції проти злочинців, які працювали на ворога. Працівниками Державного бюро розслідувань спільно зі Службою безпеки України був затриманий колишній керівник Головного управління СБУ в Автономній республіці Крим", — повідомив він.

Гарант зауважив, що він звільнив Кулініча з посади ще на початку повномасштабного вторгнення РФ до України.

"Як бачимо, те рішення було абсолютно виправданим. Зібрано достатньо доказів для повідомлення цій особі про підозру у державній зраді. Всі його злочинні дії задокументовані. Усьому, що він робив протягом цих місяців і також раніше, буде надана належна юридична оцінка", — підкреслив політик.

Він заявив, що Кулініч — не єдиний зрадник у лавах СБУ.

"Так само відповідатимуть і всі, хто разом з ним входив до складу злочинного угруповання, що працювало в інтересах Російської Федерації. Йдеться про передачу ворогу таємної інформації та інші факти співпраці з російськими спецслужбами", — наголосив Зеленський.

Президент подякував усім, хто брав участь у цій операції.

"Це справді можна назвати самоочищенням", — підкреслив гарант.

Володимир Зеленський повідомив, що він відвідав прифронтові регіони, де особисто розбирався з діяльністю, зокрема, правоохоронних органів.

"За результатами цього, як ви вже знаєте, були ухвалені кадрові рішення щодо регіональних керівників сектору безпеки — Херсон, Харків. Розбирались і з місцевим керівництвом виконавчої влади", — зауважив президент.

Він попередив про відповідальність усіх посадовців, які неналежним чином виконують свої обов’язки.

"Конкретні дії та будь-яка бездіяльність кожної посадової особи в секторі безпеки і в правоохоронних органах будуть оцінені. Відповідна інспекція правоохоронних органів вже має перші результати й буде продовжуватися далі", — повідомив політик.

За його словами, нині в Україні зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів.

"У 198 кримінальних провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти нашої держави", — зауважив президент.

Володимир Зеленський наголосив, що ці злочини не може залишатись поза увагою, зазначивши, що саме вони стали причиною відсторонення з посад генпрокурорки Ірини Венедіктової та голови СБУ Івана Баканова.

"Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та звʼязки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь. Сьогодні я ухвалив рішення про відсторонення від посади Генерального прокурора та про усунення голови Служби безпеки України", — зазначив він.

Окрім того, Зеленський згадав й про важливість призначення нового керівника САП.

"Хочу, щоб мене сьогодні почули й усі, від кого залежить надзвичайно чутливе питання призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Моя позиція як президента України — конкурс, який відбувся, має привести до цілком логічного рішення про призначення нового керівника. Відповідна людина обрана, і від конкурсної комісії залежить фіналізація цього рішення", — підкреслив президент.

За його словами, без повноцінного керівника такої інституції неможливе і її повноцінне функціонування, як і Національного антикорупційного бюро України, строк повноважень попереднього керівника якого добіг кінця.

Що відомо

  • 17 липня президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обов’язків генеральну прокурорку Ірину Венедіктову та керівника Служби безпеки Івана Баканова.
  • Президент доручив виконання обов’язків генпрокурора Олексію Симоненку. Хто очолюватиме СБУ, наразі невідомо.
  • Раніше американське видання "Politico" з посиланням на власні джерела написало, що президент України Володимир Зеленський може звільнити Івана Баканова з посади голови СБУ зокрема через невдалі операції та втрати в Херсоні.
  • У липні 2022-го посли "Великої сімки" нагадали, що призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затягнулося вже більш як на два роки. Вони наголосили, що призначення когось на цю посаду є "критично важливим рішенням".

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 144. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок