“Не хочу більше їхати зі свого міста”. Чому жителі Донеччини повертаються після евакуації

“Не хочу більше їхати зі свого міста”. Чому жителі Донеччини повертаються після евакуації

“Не хочу більше їхати зі свого міста”. Чому жителі Донеччини повертаються після евакуації
Покровськ Донецька обл, 21.07.2022, Associated Press

Понад дві третини евакуйованих повернулися до Покровська, що на Донеччині. Такі дані, з посиланням на міську владу, оприлюднила агенція Associated Press. Аргументи людей, які їдуть назад попри обстріли – у матеріалі Суспільного.

82-річна Тамара Маркова разом із напівпаралізованим сином, якого доглядає після інсульту, живе у передмісті Краматорська. Сюди вони повернулись після п’ятиденної евакуації до Дніпра. За словами жінки – це було бажання сина.

“Годували, їжа була, все. Все було, но це тимчасово. А потім кажуть нас в будинок для людей похилого віку. А син не захотів”, – пояснює Тамара.

Але через постійні обстріли жінка не виключає, що доведеться залишити дім знову: “Будуть сильно бомбити, в нас хата така, звісно. Стеля трясеться, хата стара. То прийдеться. Ось нещодавно сильно бомбили”.

“Не хочу більше їхати зі свого міста”. Жителі Донеччини повертаються після евакуації
Малотаранівка Донецька обл, Тамара Маркова, 19.07.2022, Associated Press

Вісімнадцятирічна Карина Смульська також повернулась на Донеччину до рідного Покровська. Тут їй запропонували роботу офіціанткою, а зарплата дівчини – основний дохід родини.

“Якби не відкрився заклад, в якому я працюю, в мене не було б стимулу повертатись додому. Тому, що робити мені тут нема чого. В місті нікого зі знайомих немає, ти сидиш постійно вдома. Це дуже сильно пригнічувало, коли нікуди не пускають. Там я вільно виходила та працювала”, – розповідає Карина.

“Не хочу більше їхати зі свого міста”. Жителі Донеччини повертаються після евакуації
Покровськ Донецька обл, Карина Смульська, 20.07.2022, Associated Press

Евакуація Карини до Дніпра тривала місяць. Попри ризик обстрілів Покровська, дівчина не збирається залишати рідне місто.

“Я розумію, що знаходитись в місті ризиковано, але якщо виїхати, хто там нас чекає, кому ми потрібні? А гроші треба заробляти. Цінності змінились. Я раніше хотіла звідси скоріше поїхати, закінчити навчання і все – я поїхала. Воно мені не потрібно, тут робити нема чого, тут нудно. А коли я повернулась, я не хочу більше їхати зі свого міста”, – говорить Карина.

Вона каже, що хвилюється за рідних, які теж знаходяться в Покровську: “Коли останнього разу прилетіло, це прилетіло, грубо кажучи, біля моєї бабусі, за три вулиці. Щойно я дізналась куди прилетіло, я побігла телефонувати. Це було дуже страшно, тому що бабуся, мабуть, перші два дзвінки пропустила”.

Відео

Що відомо

  • За підрахунками міської влади Покровська, до міста вже повернулись 70%евакуйованих. У Краматорську за кілька тижнів після початку російського вторгнення із 220 тисяч жителів лишились п'ятдесят. Але після цього вже повернулись 18 тисяч людей.
  • Є сумні приклади повернення до Покровська. 35-річна Ганна Проценко повернулась до міста після двомісячної евакуації. За два дні жінку вбив снаряд на подвір'ї її будинку.

Читайте також

Жителька Краматорська мріє одягати у свої вишиванки львів’ян

Переселенка з Торецька розмальовує та продає торбинки, щоб допомогти ЗСУ

Історія порятунку хлопця з Донеччини, який підняв замінований предмет

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок