Танкер із вантажем рідких добрив з Росії найближчим часом прибуде до Сполучених Штатів на тлі пом’якшення митних правил, покликаних запобігти глобальній продовольчій кризі.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на інформацію від джерел та дані відстеження судів в останні дні, під час широко розповсюдженої ціни можуть призвести до нестачі продовольства.
"Згідно з джерелами та даними Refinitiv Eikon, танкер Johnny Ranger під прапором Ліберії мав прибути до Нового Орлеану, перевозячи близько 39 000 тонн розчину карбамідо-аміачної селітри, добрива, отриманого шляхом об'єднання сечовини, азотної кислоти та аміаку", — йдеться у повідомленні.
За даними Eikon, судно було завантажено у червні у Санкт-Петербурзі.
Детальна інформація про продавця та покупця добрив наразі недоступна. Міністерство фінансів США та Агентство з митного та прикордонного контролю США відмовилися від коментарів.
Читайте також: Чому США частково зняли санкції з Росії та який вплив це матиме на економіку РФ. Розповідають експерти
Представник Держдепартаменту у коментарі заявив, що Сполучені Штати ніколи не запроваджували санкції проти продуктів харчування чи сільськогосподарських товарів із Росії.
"На відміну від російського уряду, ми не зацікавлені у використанні продовольства як зброї для створення гуманітарних криз за рахунок уразливих верств населення", — підкреслив він.
Попри це багато західних банків і трейдерів уникають поставок з Росії, побоюючись порушити правила, які швидко змінюються, зазначає видання.
"Росія та Україна є великими експортерами добрив, які відіграють ключову роль у підтримці високих урожаїв кукурудзи, сої, рису та пшениці. Фермери скоротили використання добрив через високі ціни і скоротили площу землі, яку планують обробляти", — пишуть журналісти.
Раніше Комісія з міжнародної торгівлі США скасувала високі антидемпінгові та антисубсидійні мита на добрива із сечовини та аміачної селітри з Росії, щоб зменшити дефіцит добрив та зростання цін. За даними Міністерства торгівлі США, у 2021 році Сполучені Штати імпортували з Росії карбамідо-аміачно-нітратні добрива на суму 262,6 мільйона доларів.
Війна. Усі останні новини
Що відомо
- Через війну в Україні у світі зросли ціни на зерно. Бойові дії вже призвели до непрямого тиску на ціни на зерно у світі. РФ продовжує блокувати українські порти, це призводить до нестачі постачання і до подальшого зростання цін на багато основних продуктів.
- Загалом до війни Україна постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15–20% ячменю, понад 50% соняшникової олії.
- Блокування Росією українського зерна в портах поставило під загрозу продовольче забезпечення 1,7 мільярда людей у світі. Тому Туреччина активізувала контакти з Росією та Україною щодо створення безпечного коридору в Чорному морі. Зокрема виступила ініціатором проведення переговорів у Стамбулі.
- 22 липня українська делегація на чолі з міністром інфраструктури України Олександром Кубраковим прибула в Стамбул на переговори щодо розв'язання зернового питання.
- У рамках візиту українські дипломати зустрілися з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гуттерешем. У фокусі діалогу – ініціатива ООН щодо розблокування морських портів для експорту продовольства та гарантії безпеки для суден.
Читайте також
США вкладуть 100 мільйонів доларів у нову програму підтримки українських фермерів
Вторгнення Росії в Україну, день 148. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу