Вторгнення Росії в Україну, день 149. Текстовий онлайн

Вторгнення Росії в Україну, день 149. Текстовий онлайн

Оновлюється
Вторгнення Росії в Україну, день 149. Текстовий онлайн
. Навчання окремої бригади територіальної оборони Збройних сил України в Одесі. Фото: УНІАН

22 липня — 149 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Російські військові продовжують завдавати авіаударів по українських містах. Окрім того, РФ намагається вербувати найманців серед громадян сусідньої Білорусі, і з білоруської сторони є загроза діяльності ДРГ та обстрілів.

Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час

  • США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на суму 270 млн доларів. Він включає: +4 HIMARS та ракети до них; 36,000 снарядів до артилерії; протитанкове озброєння; 580 дронів Phoenix Ghost.
  • Україна, Туреччина та ООН 22 липня у Стамбулі підписали угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
  • У Геннадія Корбана при в`їзді в Україну на контрольно-пропускному пункті вилучили закордонний паспорт. На запит Суспільного в Офісі президента зазначили, що не можуть коментувати чи позбавлено Корбана громадянства України.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що Україна очікує на предметну розмову з офіційними представниками Європолу які мають надати факти і докази щодо заяв про існуючі начебто випадки "торгівлі зброєю та військовими товарами на чорному ринку".
  • До Росії від початку війни депортували 5100 дітей з України. Міжнародні організації не мають повноважень, щоб повернути їх назад, а лише проводять пошукові дії та з'ясовують умови їхнього перебування.
  • Європейський Союз затвердив санкційні обмеження проти громадян Сирії та компаній, які займалися вербуванням найманців для збройних формувань РФ, в тому числі для участі у війні проти України.
  • ЄС затвердив сьомий пакет санкцій проти Росії. Зокрема, до нього увійде ембарго на імпорт російського золота та розширення заборони на товари, що можуть використовуватись в оборонній та безпековій сферах. Водночас заходи передбачають послаблення у деяких галузях, зокрема авіаційній.

Військові РФ забрали в полон родину заступника керівника Пенсійного фонду Херсонщини

Військові РФ забрали в полон родину заступника керівника Пенсійного фонду Херсонщини Сергія Барчука. Про це повідомила сестра Барчука Надія Дегтяренко на сторінці у Facebook.

За словами жінки, після затримання Сергія, перевезти комп'ютери з інформацією про жителів області, взялись її батько Олексій Барчук, батько Сергія Артем з мамою Лідією та другом родини Олегом Самотой.

"Вже на новому місці взяли в заручники і їх. Приватну автівку мого батька російські військові також вкрали. Вже другий день моїх близьких тримають у нелюдських умовах без їжі та води. Спілкування з ними заборонено. На всі питання одна відповідь - погрози зброєю", - написала Надія Дегтяренко.

Фінляндія разом із країнами ЄС почала приймати пацієнтів з України

Фінляндія разом з іншими країнами Європейського Союзу розпочала медичну евакуацію та лікування пацієнтів з України.

У Міністерстві соціальних справ та охорони здоров’я (STM) повідомили, що пацієнтів перевозять за механізмом цивільного захисту ЄС. Допомогу вже надали понад 700 українським пацієнтам. За даними міністерства, до Фінляндії евакуйовано лише кілька з них.

Рішення про перевезення пацієнтів ухвалюється у співпраці між Україною та країнами ЄС. У Фінляндії міністерство та медичні округи спільно оцінюють можливість, чи можна приймати пацієнтів. Оцінка проводиться на основі, серед іншого, того, які ресурси є в охороні здоров'я.

Подробиці переведення пацієнтів не розголошуються, щоб забезпечити безпеку та конфіденційність операцій.

Близько 1000 росіян опинилися в оточенні в Херсонській області — Арестович

Українська армія взяла під свій контроль два населені пункти Херсонської області, один з них — частково. Радник голови Офісу президента Олексій Арестович повідомив, що ЗСУ розмістилися так, що окупанти опинилися в оточенні.

"Кажу узгоджено з військовими. Ми взяли Ольгине частково і повністю Потьомкине. Це населені пункти праворуч та ліворуч від Високопілля. Там по суті повторення Іловайська, але для Росії", — розповів Арестович.

За його словами, там трохи більше 1000 окупантів з військовою технікою. Вони в оточенні.

"Вчора була спроба прориву звідти, яку зупинили нашим вогнем. Вони повернулися назад і перебувають на 3/4 в оточенні", — додав Арестович.

Найбільший порт Європи повністю зупинив контейнерні перевезення до Росії

Найбільший у Європі і один з найбільших за вантажообігом у світі порт Роттердама заявив про повне припинення контейнерних перевезень з Росії і в РФ. Про це повідомила адміністрація порту.

"Контейнерні перевезення в Росію і з Росії припинилися, а постійні "вузькі місця" в глобальній контейнерній логістиці призвели до переміщення вантажів з великих контейнерних портів в дрібніші", — йдеться в повідомленні.

В адміністрації порту зазначили, що напередодні санкцій з вугілля та нафти в останні місяці поменшало імпортуватися російського вугілля, сирої нафти, нафтопродуктів та скрапленого газу. Компанії дедалі частіше імпортують їх з інших країн.

Близько 20 млн тонн торішнього врожаю зернових підуть на експорт — президент

У вечірньому зверненні до українців президент Володимир Зеленський повідомив, що близько 20 мільйонів тонн торішнього врожаю зернових підуть на експорт.

"Цьогорічний урожай, а його вже збирають, також можна буде реалізувати. Це доходи фермерів, усього аграрного сектору та державного бюджету. Це робочі місця. У нас зараз вже в наявності зерна приблизно на 10 мільярдів доларів", – сказав він.

За словами президента, є шанс знизити гостроту продовольчої кризи, яку спровокувала Росія.

"Є шанс не допустити глобальної катастрофи – голоду, який міг призвести до політичного хаосу в багатьох країнах світу, зокрема в країнах, які нам допомагають. І це – чергова демонстрація того, що Україна здатна вистояти в цій війні", — наголосив Зеленський.

З російського полону визволили 32 водіїв-волонтерів

З полону російських окупантів визволили 32 волонтерів-водіїв, які доставляли мирним жителям гуманітарну допомогу та були захоплені в полон російськими військовими.

"З полону так званої ДНР звільнено 32 водіїв-волонтерів, які возили гуманітарну допомогу із Запоріжжя до Маріуполя. Більше трьох місяців їх незаконно утримували в окупованому селі Оленівка Донецької області", — повідомила голова правління Центру з прав людини "ZMINA" Тетяна Печончик

Троє з 32 звільнених водіїв розповіли, що затриманих катували, камери були переповнені, їжі та води не вистачало. Також з полонених вимагали гроші, за "покращення умов перебування”.

Тетяна зазначила, що волонтерів збиралися судити, але їх вдалось визволити завдяки інформаційній компанії “Волонтер — не терорист”. Наразі один волонтер-водій, Сергій Тарасенко, досі в полоні.

Росіянам найближчим часом доведеться вивести підрозділи з Херсону через загрозу оточення

Про це заявив доктор Майк Мартін, запрошений науковий співробітник Королівського коледжу Лондона з вивчення війни, інформує Sky News.

"Майк Мартін припустив, що росіяни, можливо, не зможуть більше витрачати на захист стратегічно важливого міста Херсон і можуть бути змушені піти протягом наступного тижня або близько того", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, місто має важливе значення для росіян через його близькість до Криму та положення на північний захід від Дніпра. Попри це експерт передбачає, що Путін може представити виведення своїх військ як черговий жест "доброї волі" у наступні 10 днів.

Росіяни обстріляли Слов'янськ касетними боєприпасами, є поранені

Як повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко, російські військові обстріляли житлові квартали Слов'янська, відомо про щонайменше трьох поранених людей, шість пошкоджених п'ятиповерхівок та кілька приватних будинків.

За попередньою інформацією, обстріл міста здійснили касетними боєприпасами.

ЦРУ сумнівається у здатності Росії продовжувати війну в Україні

Про це повідомляє Sky News із посиланням на високопосадовця у ЦРУ.

"Високопоставлений представник ЦРУ заявив сьогодні, що Росія "не може продовжувати в тому ж дусі вічно", коли справа доходить до шквалу її атак", — зазначається в повідомленні.

Посадовець зауважив, що можливості РФ знижуються після використання більшої частини її "розумної зброї". Чиновник додав, що наступ у Донецьку, швидше за все, триватиме протягом літа, а невеликі успіхи Росії коштуватимуть дорого.

США включили в допомогу Україні 500 ударних безпілотників Phoenix Ghost

Про це на закритому брифінгу повідомив офіційний представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі, передає журналіст української служби "Голосу Америки" Остап Ярош.

"США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на суму 270 млн доларів. Він включає: +4 HIMARS та ракети до них; 36,000 снарядів до артилерії; протитанкове озброєння; 580 дронів Phoenix Ghost", — пише Ярош у Twitter.

Росіяни випустили близько 20 ракет по Запорізькій області — голова ОВА

Як повідомив голова Запорізької обласної адміністрації Олександр Старух, гучні вибухи, що було чутно в обласному центрі увечері — це результат атаки РФ з системи "Град".

"За попередньою інформацією, загарбники випустили близько 20 ракет, більшість з яких втопилася у річці Дніпро поблизу селищ Малоєкатеринівка та Канівське", — написав Старух.

У Калуші на Прикарпатті діти продають лимонад, щоб купити Starlink для військових

У Калуші на Івано-Франківщині школярі вирішили готувати та продавати лимонад, щоб зібрати гроші на станцію супутникового інтернету Starlink для військових. За тиждень діти зібрали понад 12 тис. грн.

Продавати лимонад на вулицях свого міста маленькі калушани вирішили тоді, коли у мережі побачили, як цим займаються діти в інших населених пунктах.

"Спочатку я пропонувала, щоб ми збирали гроші на "Байрактар". Але мій тато — військовий. І він сказав, що краще збирати на Starlink", — розповідає волонтерка Вероніка Мазур.

Вторгнення Росії в Україну, день 149. Текстовий онлайн
Суспільне Луцьк

"Лимонад ми готуємо з лимонів, м’яти та "Спрайту". Але коли готують батьки, то вони варять солодкий сироп із м’яти, беруть воду і лимони", — розповідає волонтер Дмитро Шульга.

Олена Зеленська запустила краудфандінг на автомобілі швидкої допомоги

Про це повідомляє пресслужба президента.

"Перша леді запустила благодійний збір через платформу @U24_gov_ua на автомобілі швидкої медичної допомоги. Такі авто допоможуть зберегти життя тисяч людей в Україні. Вони обладнані всім необхідним, щоб швидко й безпечно доправити важкопоранених до лікарні. Тому дуже важливо закрити медичні потреби на передовій і в тилу", — йдеться в повідомленні.

Українців закликають долучатися до збору за посиланням.

Польща ратифікувала вступ Швеції і Фінляндії до НАТО

Польща остаточно дала згоду на вступ Швеції і Фінляндії до НАТО — президент Анджей Дуда підписав закони про ратифікацію вступу цих двох країн до Північноатлантичного альянсу, повідомляє Польське радіо.

За словами Дуди, день ратифікації польською стороною вступу Швеції та Фінляндії до НАТО важливий для майбутніх поколінь.

"У Швеції і Фінляндії не було переконання стосовно того, чи ці країни повинні належати до великої спільноти безпеки, якою є НАТО. Люди вважали, що дії, які реалізує їхня влада, достатньо запевнять безпеку їм, їхнім сім’ям та державам. Російська агресія проти України, її наглість, раптовість і драматична жорстокість рішуче змінили цей погляд", – сказав польський президент.

США виділяють пакет військової допомоги Україні на суму до $175 млн

Про це йдеться у повідомленні на сайті Білого дому.

"Відповідно до повноважень, наданих мені як президенту Конституцією і законами Сполучених Штатів Америки, доручаю Державному секретарю перенаправити суму до 175 мільйонів доларів від скорочення витрат на оборонні товари і послуги Міністерства оборони, а також на військову освіту і підготовку, для надання допомоги Україні", — вказано у тексті доручення.

Латвія подала заявку США щодо придбання HIMARS

Цю інформацію порталу Delfi підтвердив держсекретар латвійського Міністерства оборони Яніс Гаррісонс. Системи HIMARS планують закупити всі країни Балтії.

"Ми вже говорили раніше, коли складався бюджет, що у нас є три основні пріоритети — протикорабельні ракети, протиповітряна оборона і далекобійна артилерія, або HIMARS", – сказав Гаррісонс.

Він додав що Латвія подала уряду США запит про наявність і ціни, і тепер чекає на відповідь. "Ми сподіваємося, що до вересня отримаємо схвалення так само як і Естонія. Американська сторона замовить HIMARS системи напряму у виробника Lockheed Martin. США також забезпечать латвійським солдатам навчання роботі з HIMARS".

Європол заявив про повну довіру Україні щодо моніторингу обігу зброї

Про це йдеться в заяві поліцейської служби Європейського Союзу.

"Європол тісно співпрацює з українськими офіційними особами, щоб знизити загрозу незаконного ввезення зброї до Європейського Союзу. Ми повністю довіряємо їм, оскільки вони впроваджують нові заходи з моніторингу та відстеження цього вогнепальної зброї", — зазначається в повідомленні.

У Європолі додали, що продовжують підтримувати тісний контакт у міру зміни ситуації на місцях в Україні, і "вдячні за це українським колегам": "Вони продовжують слідувати вказівкам і співпрацювати в справах, що представляють інтерес для внутрішньої безпеки ЄС, попри триваючу російську військову агресію".

Окупанти закривають Маріуполь на в'їзд і виїзд до ранку понеділка

В'їзд та виїзд з окупованого Маріуполя Донецької області буде закрито з п'ятниці до ранку понеділка для проведення фільтраційних заходів, повідомляє радник мера міста Петро Андрющенко.

"З 16:00 п’ятниці до 6:00 понеділка окупанти зачиняють місто на в’їзд та на виїзд. Будуть проводитись посилені фільтраційні та антипартизанські заходи. Інсайдери озвучують причину — погана ніч для окупантів в Бердянську, де вони раптом втратили певну кількість військових. Тому очікуємо багато і жорстко всередині міста", — написав Андрющенко у Telegram-каналі.

Російська Федерація не зможе висадити десант на узбережжі Одещини — Буданов

Про в ефірі єдиного телемарафону повідомив керівник головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов.

"З військової точки зору загроз ми не бачимо, є пропрацьований фарватер, судна будуть рухатись виключно по цьому фарватеру, жодна ділянка узбережжя окрім заданого мною фарватеру не буде розміновуватись. Тобто, якщо хтось думає, що Росія зможе під приводом функціонування цього коридору висадити десант, то це абсолютно нереально. Крім того, берег вже захищають берегові ракетні комплекси, які роблять такі дії нереальними", – зазначив Кирило Буданов.

Україна готова технічно розпочати експорт зерна найближчими днями — Кубраков

Про це міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив в ефірі єдиного телемарафону.

"Ми через декілька днів ми вже готові технічно почати експорт з наших портів на Чорному Морі. Це важливо, тому що той урожай, який ми почали збирати його через місяць не буде де зберігати. І нам важливо перш за все почати експорт урожаю попереднього року і почати експорт того, якого ми отримаємо", — наголосив Кубраков.

Він зазначив, що цю угоду підписано на умовах України: "Наша акваторія повністю контролюється нами, ніякої зради, ніхто нічого не здає і не дозволяє перевіряти у нашій акваторії. Ми це робили все з позиції сили, звільнення острова Зміїний, куди повернувся наш прапор".

За словами Кубракова, на Росію покладено гарантії що вони не атакують коридор по якому будуть рухатися судна.

"Це зафіксовано в наших домовленостях з ООН і в домовленостях РФ з ООН. Жоден російський корабель, жоден літак не будуть наближатися до цього коридору. В районі Босфору буде створена спільна група з представниками ООН, України, Туреччини та РФ. Нам це важливо, ми не хочемо, щоб ніяке судно з ніяким неочікуваним вантажем не прибуло до наших портів. Ми будемо це оглядати", — зазначив Кубраков.

Біля селища Демидів на Київщині почали відновлювати шлюз на дамбі через річку Ірпінь

Через 7-10 днів вода має відступити з підтоплених населених пунктів, повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

"Після часткового руйнування захисної дамби значні площі громад сіл Мощун, Горенка, Демидів, Козаровичі – не тільки відчули на собі стихію води, а й в прямому сенсі вимушені з нею жити у власному домі. Запевняю місцевих мешканців – через 7-10 днів вода відступить. Тривають всі необхідні роботи і заходи", — сказав Кирило Тимошенко.

ЗСУ відбили спроби наступу ворога на чотирьох напрямках — Генштаб

"Усі намагання ворога просунутися в напрямках Верхньокамʼянське та Івано-Дарʼївка ЗСУ звели нанівець. Окупанти відійшли. Крім того, штурмовими діями ворог намагався просунутись в напрямку Покровського, успіху не мав, відійшов. Здійснив чергову невдалу спробу встановлення контролю над територією Вуглегірської ТЕС", — йдеться у вечірньому зведенні Генштабу.

ЗСУ також відбили штурм в напрямках сіл Веселе та Водяне та відігнали ворога на раніше зайняті позиції.

На Сіверському напрямку військові РФ, з метою сковування дій підрозділів Сил оборони та демонстрації присутності, обстріляв зі ствольної артилерії райони Кам’янської Слободи і Миколаївки Чернігівської області та Волфиного на Сумщині.

На Харківському напрямку противник задіяв ствольну та реактивну артилерію для обстрілів в районах населених пунктів Харків, Прудянка, Золочів, Дементіївка, Уди, Іванівка, Старий Салтів, Борщова, Руські Тишки, Питомник, Кутузівка, Чугуїв, Петрівка, Руська Лозова, Слатине, Черкаські Тишки, Базаліївка, Дуванка, Мосьпанове, Лебʼяже, Перемога та Ртищівка. Авіаудари зафіксовано поблизу Верхнього Салтова.

На Словʼянському напрямку військова РФ обстрілювали райони 18 населених пунктів - зокрема Долини, Дібровного, Богородичного та Норцівки. Провів повітряну розвідку безпілотним літальним апаратом біля Великої Комишувахи.

На Краматорському напрямку противник застосував ствольну та реактивну артилерію в районах населених пунктів Донецьке, Стародубівка, Закітне, Сіверськ, Григорівка, Краматорськ, Званівка, Івано-Дар’ївка, Виїмка та Спірне.

На Бахмутському напрямку противник здійснив обстріли зі ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Берестове, Білогорівка, Роздолівка, Веселе, Яковлівка, Соледар, Бахмут, Нью-Йорк та інші. Завдав авіаційних ударів біля Берестового, Білогорівки, Покровського і Веселої Долини.

На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках обстановка суттєвих змін не зазнала. Росіяни завдали авіаударів біля Камʼянського та Червоного.

На Південнобузькому напрямку війська РФ завдали авіаційного удару неподалік Потьомкиного. Спробував просуватися у напрямках Андріївки та Білогорівки, отримали жорстку відсіч та відійшли.

Урожай зернових та олійних культур очікується на рівні 65-70 млн тонн — Шмигаль

Про це повідомив під час засідання Кабінету міністрів голова уряду Денис Шмигаль.

"Уже зараз нашими аграріями зібрано 6,5 млн тонн нового врожаю. Всього цьогоріч урожай зернових та олійних культур очікується на рівні 65-70 мільйонів тонн. За гарними сценаріями, це близько 70% від показника 2020/21 років", — наголосив Шмигаль.

Він додав, що для підтримки аграрного сектору видано більш ніж 40 млрд гривень кредитів: "Долучаємо до такої підтримки і наших міжнародних партнерів. Цього тижня Сполучені Штати оголосили про створення ініціативи стійкості сільського господарства в Україні вартістю 100 млн доларів. USAID планує залучити на цю програму ще 150 млн доларів від інших міжнародних донорів і приватного бізнесу, аби загальна сума склала 250 млн доларів".

Шмигаль нагадав, що Україна домовилася з міжнародними партнерами щодо ввезення спеціального обладнання для тимчасового зберігання зернових. Такі спеціальні ємності дозволять додатково зберігати приблизно 10-15 млн тонн зерна.

У Болгарії на пляжі виявили частину російської ракети від ЗРК "Панцир"

Про це повідомляє болгарський суспільний мовник Nova.bg.

Частину ракети винесло на пляж перед готелем. Відпочивальники сповістили службу надзвичайних ситуацій. За словами фахівців, це моторний відділ ракети, яка використовується в ЗРК "Панцир-С1", який після пуску відділяється і вже не є вибухонебезпечним.

Вторгнення Росії в Україну, день 149. Текстовий онлайн
Фото: Скріншот

У Миколаєві відбудеться кінофестиваль в укритті

З 27 до 31 липня у Миколаєві пройде кінофестиваль в укритті – "Тактична пауза". Про це повідомили на Facebook-сторінці Української Кіноакадемії 22 липня.

Фестиваль пройде в одному з укриттів міста, "ініційований та організований кіножурналістом Alex Malyshenko та координатором волонтерів Громадської організації "ДОФ" Dmytro Davydenko"

У програмі кінофестивалю покажуть українські стрічки, зокрема:

  • "Додому", режисер Наріман Алієв
  • "Стоп-Земля", режисерка Катерина Горностай
  • "Мої думки тихі", режисер Антоніо Лукіч
  • "Заповідник Асканія, режисер Андрій Литвиненко
  • "Перша сотня", режисери Юрій Грузінов, Юлія Шашкова, Ярослав Пілунський
  • "Безславні кріпаки", режисер Роман Перфільєв
  • "Зошит війни", режисер Роман Любий

Вхід на всі покази – безкоштовний, за реєстрацією.

Вторгнення Росії в Україну, день 149. Текстовий онлайн
Фото: пресслужба

У Австралії провели танцювально-пісенне шоу, щоб зібрати кошти для України

У театрі Palais Theatre у передмісті Мельбурна українські та східноєвропейські культурні гурти об'єдналися у танцювальному та пісенному шоу, щоб підтримати та зібрати кошти для України. Про це повідомила Асоціація українців штату Вікторія (Association of Ukrainians in Victoria) 19 липня у Facebook.

До заходу долучилися надзвичайний і повноважний посол України в Австралії Василь Мирошниченко та віцепрезидент Світового конґресу українців (СКУ) Стефан Романів. На концерті виступили українські, польські, литовські, латвійські й естонські культурні групи, а всі зібрані кошти було передано до гуманітарної організації Ukraine Crisis Appeal.

Вторгнення Росії в Україну, день 149. Текстовий онлайн
В Українському православному центрі міста Канберри українська громада провела благодійний захід, на якому зібрала для України понад $10 тисяч. Фото: Australian Federation of Ukrainian Organisations/Facebook

Російські окупанти зазнають великих втрат на Ізюмському напрямку — перехоплення

Під час спроби захопити одне з сіл щонайменше 20 російських військових загинули, 100 дістали поранення, розповів військовий РФ, телефонну розмову якого перехопила СБУ.

"Із 40 залишилося людей 20. Ми не можемо одне село взяти, поїхали — 20 людей вбило, 100 поранених. У Ізюмі ганяли пацанів так, що вони закінчилися", — заявив службовець.

Чоловік також сказав співрозмовниці, що, якщо поїде з України, то більше не повернеться.

У Москві заочно заарештували українського журналіста Дмитра Гордона

Про це повідомляє російський "Інтерфакс".

Басманний суд Москви заочно взяв під варту українського журналіста Дмитра Гордона за звинуваченням у поширенні фейків про ЗС РФ, екстремізм і заклики до агресивної війни.

"Судом задоволено клопотання щодо Дмитра Гордона про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту заочно", — сказали в пресслужбі суду.

Суспільне звернулося до Гордона за коментарем.

Росія підписала з Туреччиною та ООН дзеркальну угоду на вивіз українського зерна

Генсек ООН Антоніу Гуттереш підписав дзеркальну Чорноморську угоду з Туреччиною (підпис поставив міністр оборони Хулусі Акар) та з РФ — підпис поставив міністр оборони Сергій Шойгу.

Шойгу після підписання заявив, що огляд суден, задіяних у вивезенні зерна з українських портів, буде проводитися як на виході, так і на вході в Чорне море, а безпеку суден із зерном в українських територіальних водах забезпечуватиме Київ.

Розблокування портів не передбачає послаблення санкцій проти РФ — Мінінфраструктури

Як повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм, підписаний текст домовленостей у Стамбулі буде оприлюднений у повному обсязі.

"При цьому жодного підпису української сторони поруч з підписом окупантів не стоїть. Документ підписаний представниками Туреччини, ООН та України. З нашого боку підпис поставив міністр інфраструктури Олександр Кубраков", — написав Найєм у Facebook.

Він додав, що розблокування портів не передбачає жодного послаблення санкцій стосовно Росії.

"У Стамбулі підписані домовленості щодо розблокування трьох українських портів "Одеса", "Чорноморськ" і "Южний" для вивезення зерна та продуктів харчування. Це можливість для аграріїв вивезти цьогорічний врожай і мати кошти для підготовки до наступної посівної. Окрім цього, це майже мільярд доларів валютної виручки щомісяця, які підуть на підтримку економіки та Збройних сил України", — зазначив Найєм.

Боррель прокоментував підписання Чорноморської угоди

Високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки ЄС Жозеп Боррель привітав ухвалення угоди між Україною, Туреччиною та ООН.

"Незаконне вторгнення Росії в Україну поставило мільйони людей під загрозу голоду. Сьогоднішня угода є кроком у правильному напрямку. Ми закликаємо до її швидкої реалізації. Вітаємо зусилля ООН і Туреччини. ЄС має намір продовжувати допомагати експорту українського зерна", — написав Боррель у Twitter.

Ердоган про Чорноморську угоду: Ми разом зробимо внесок у запобігання загрозі голоду

На пресконференції у Стамбулі під час ухвалення тристоронньої угоди щодо вивезення українського зерна, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив про початок "інтенсивного і аргументованого процесу з українською та російською владою та владою ООН для відвантаження зерна".

Вторгнення Росії в Україну, день 149. Текстовий онлайн
Фото: скріншот, Суспільне

"Ми разом зробимо внесок у запобігання загрозі голоду, з якою стикаються мільярди людей з усього світу. Забезпечення світової безпеки постачанням сільського господарства та іншого є дуже важливим у багатьох аспектах. Ми контактуємо з українськими та російськими партнерами, щоб контролювати весь процес. Ми провели широкі консультації щодо очікувань і об’єднали занепокоєння всіх країн щодо цього процесу", — зазначив Ердоган.

У Стамбулі підписали угоду про вивезення зерна з території України Чорним морем

Про це на брифінгу повідомив генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш.

"Ініціатива, яку ми щойно підписали, відкриває шлях для експорту значних обсягів комерційних продуктів харчування із трьох ключових українських портів на Чорному морі – Одеси, Чорноморська та Южний", — заявив Гуттереш

Він додав, що цю ініціативу необхідно втілити в життя, тому що світ так відчайдушно потребує вирішення глобальної продовольчої кризи.

"Сьогодні ми оголошуємо про створення спільного координаційного центру для моніторингу реалізації Чорноморської ініціативи", — наголосив генсек ООН.

Генштаб пояснив, як уберегтися при повітряному нальоті

У Генеральному штабі ЗСУ опублікували три пояснення, які допоможуть зберегти життя під час війни.

Перше, що робити при повітряному нальоті:

Дуже важливо не піддаватися паніці. Якщо ви перебуваєте на відкритій ділянці, ляжте ниць і не дивіться вгору. Втисніться у землю. Якщо поруч є укриття — переповзайте в нього. Не біжіть – різкий рух обов’язково приверне увагу пілота. Гелікоптер спочатку робить поворот (у разі занадто малої висоти польоту для стрільби — піднімається), потім відкриває вогонь.

Якщо ви потрапили під повітряний наліт на відкритій місцевості, виконуйте таке:

  1. Ведіть груповий вогонь із усієї наявної зброї й намагайтеся створити зону загороджувального вогню прямо за курсом літака перед ним
  2. Намагайтеся зайняти укриття в ямі від вибуху або за товстим деревом
  3. Потрібно негайно розосередитись
  4. Якщо вам все ж доводиться бігти – не біжіть прямо за курсом літака, треба бігти під кутом.

Друге, як пройти мінне поле:

Варіант 1

Першим іде розвідник-сапер. Виявлені міни натискної дії він позначає кольоровими маркерами, аркушами білого паперу, кілочками тощо. Той, хто замикає колону, знімає ці маркери, щоб противник не зміг виявити слідів, і передає ланцюжком уперед.

Варіант 2

Виявивши розтяжку, не торкайтеся її, а станьте над нею на коліна. Інші переступають через вас. Йти з мінного поля потрібно тим самим маршрутом, яким прийшли, наступаючи на свої ж сліди. Якщо слідів не залишилося, або ви довідалися про мінне поле пізніше, зворотну дорогу, принаймні перші 200 метрів, найкраще буде пройти в такий спосіб:

  1. намагайтеся не повзти й не ставати на коліна, за можливістю пересувайтесь навприсядки
  2. пересувайтеся вперед повільно, уважно й обережно
  3. візьміть ніж, металевий прут, загострену палицю або щось подібне й акуратно, під кутом 45 °, встромляйте в землю поперед собою, поступово прокладаючи безпечний маршрут через мінне поле
  4. виявивши твердий предмет, не намагайтеся розкопати й вилучити; відкопавши міну, не намагайтеся розмінувати її, а лише позначте її розташування.

Що робити під час артилерійського обстрілу:

Під час обстрілу треба якомога глибше залягти в окоп. Що глибший він, то більший шанс залишитись живим. У перервах між прильотами снарядів підіймайте голову над бруствером на рівень очей і ведіть спостереження, ворог може атакувати в перерві. Якщо потрапили під обстріл, негайно ляжте на землю і в жодному разі не вставайте.

Під час паузи між обстрілами необхідно по пластунськи рухатися до найближчих складок місцевості або штучного укриття. Якщо когось поранено, то допомогу слід надавати лише після закінчення обстрілу.

Російські ЗМІ поставили за мету зірвати постачання зброї Україні — Подоляк

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк розповів, що західна далекобійна артилерія та РСЗВ завдають "багато жахливого болю російським військовим складам і логістичним центрам".

"Тому ключова мета російських інформаційних операцій сьогодні – зірвати постачання зброї, дискредитувавши наші Збройні Сили як надійного партнера й користувача", — написав він.

За словами Подоляка, Кремль "хоче зіграти на страхах західних суспільств, поширюючи примітив про "чорний ринок".

"Та реальність зовсім інша: – наші захисники вмотивовані та швидко вчаться; – кожна одиниця зброї – на вагу золота; – забезпечено повний контроль та інформування партнерів на всіх етапах", — підсумував радник президента.

Росія скоїла 434 злочини проти культурної спадщини України — МКІП

У Міністерство культури та інформаційної політики повідомили, що загалом внаслідок обстрілів окупантів зазнали руйнацій і пошкоджень 129 об’єктів культурної спадщини. Серед них – 22 пам’ятки національного значення, 100 – місцевого значення та 7 – щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Також пошкоджено 105 об’єктів цінної історичної забудови.

За функціональним призначенням серед культурних об’єктів, що були знищені або постраждали від загарбників:

  • 149 релігійних споруд, з них 50 перебуває на обліку як пам’ятки історії, архітектури та містобудування або цінна історична забудова;
  • 46 меморіальних пам’ятників на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ ст.;
  • 33 музеї та заповідники;
  • 41 бібліотека;
  • 65 будинків культури, театрів, кінотеатрів та інших закладів культури.

Маріуполь закривають на в’їзд та виїзд – радник мера

Російські військові тимчасово перекриють в’їзд та виїзд з окупованого Маріуполя, а також посилять перевірки. Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що з 16:00 п’ятниці (22 липня) до 6:00 понеділка окупанти зачиняють місто на в’їзд та на виїзд. Будуть проводитись посилені фільтраційні та антипартизанські заходи.

"Будьте насторожі. Не наражайте себе на небезпеку. Вичистіть телефони. Без зайвої необхідності не відходьте від домівок. Оминайте блокпости. Допомагайте один одному", — зазначив Андрющенко.

За його словами, причиною посилення обмежень є "погана ніч для окупантів у Бердянську", де вони зазнали великих втрат.

Український TikTok вивели зі спільного з Росією регіону

Заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков в ефірі 24 каналу розповів, що TikTok перевів Україну з "регіону", пов'язаного з Росією.

Він зазначив, що раніше багато відео блокувалось, а авторів переводили у "тіньовий бан", через те, що Україна належала до одного регіону з Росією. За його словами, буквально нещодавно TikTok перевів нас до європейського "регіону".

"До речі, ці відбувається з багатьма компаніями, які розуміють, що ми більше не можемо бути в одному "регіоні" з Росією. Тепер ми спілкуватимемося вже з новими людьми. Я думаю, що це покращить ситуацію", – повідомив Олександр Борняков.

Рада ЄС схвалила виділення 500 млн євро на військову допомогу Україні

Рада ЄС 22 липня схвалила рішення про виділення Україні нового траншу з Європейського фонду миру на підтримку ЗСУ у розмірі 500 мільйонів євро, Загальний внесок ЄС у рамках ЄФМ для України тепер становитиме 2,5 мільярди євро. Попередні заходи допомоги були погоджені 28 лютого, 23 березня, 13 квітня і 23 травня.

У пресслужбі Ради ЄС уточнили, що 490 мільйонів євро допомоги буде виділено "на військову техніку, призначену для доставки летальної сили в оборонних цілях", а 10 мільйонів євро підуть на обладнання і витратні матеріали, такі як засоби індивідуального захисту, аптечки і пальне.

У США кажуть, що РФ втратила в Україні тисячі лейтенантів і капітанів – Reuters

Росія у війні з Україною втратила тисячі лейтенантів і капітанів.

Reuters з посиланням на високопоставленого представника міноборони США пише, що російські військові щодня зазнають сотень втрат у війні проти України, зокрема. За словами чиновника, крім убитих лейтенантів і капітанів було вбито сотні полковників і "багато" російських генералів.

США також вважають, що Україна знищила понад 100 "високоцінних" російських цілей на території України, включаючи командні пункти, склади боєприпасів та об'єкти ППО.

У Корбана при в`їзді в Україну вилучили закордонний паспорт

У керівника Центру тероборони Дніпра Геннадія Корбана при в`їзді в Україну на контрольно-пропускному пункті вилучили закордонний паспорт. Інформацію про це Суспільному підтвердив адвокат Корбана, Андрій Йосипов.

За його словами, Геннадій Корбан нині перебуває на пропускному пункті. Жодних документів щодо законних підстав вилучення паспорту не надали. Щодо подальших дій — адвокат інформуватиме згодом.

"Було 107, лишилось 10". Окупант розповів про втрати РФ під Ізюмом

Головне управління розвідки опублікувало перехоплення, в якому окупант розказав сестрі про значні втрати російської армії під Ізюмом.

"З 10 живих четверо поїхали, шість залишилися, з першого взводу лишився тільки я, було 22 людей. Там наступ скоро, я в будь-якому разі піду в нього", — говорить російський військовий.

Посол США передала українським рятувальникам спорядження на 22 млн гривень

У пресслужбі ДСНС України повідомили, що рятувальникам передали захисний одяг та рятувальний інструмент.

"Я пишаюсь, що сьогодні, разом із заступником Міністра внутрішніх справ України Євгеном Єніним та Головою ДСНС Сергієм Круком особисто можу подякувати людям, які ліквідовують наслідки російської агресії в Україні. Я мала змогу на власні очі пересвідчитися, які страшні засоби застосовує Росія у своїй спустошливій, неспровокованій війні проти України. І тому моя глибока повага сьогодні - до всього персоналу Служби порятунку", — сказала посол США в Україні Бріджит Брінк.

Танкер з російськими добривами прямує до США на тлі помʼякшення мит — Reuters

Танкер із вантажем рідких добрив з Росії найближчим часом прибуде до Сполучених Штатів на тлі пом’якшення митних правил, покликаних запобігти глобальній продовольчій кризі. Як пише Reuters із посиланням на інформацію від джерел та дані відстеження судів в останні дні, під час широко розповсюдженої ціни можуть призвести до нестачі продовольства.

"Згідно з джерелами та даними Refinitiv Eikon, танкер Johnny Ranger під прапором Ліберії мав прибути до Нового Орлеану, перевозячи близько 39 000 тонн розчину карбамідо-аміачної селітри, добрива, отриманого шляхом об'єднання сечовини, азотної кислоти та аміаку", — йдеться у повідомленні.

Детальна інформація про продавця та покупця добрив наразі недоступна. Міністерство фінансів США та Агентство з митного та прикордонного контролю США відмовилися від коментарів.

В Україні арештували додаткові активи Медведчука та його дружини

За ініціативи Служби безпеки в Україні арештували додаткові активи екснардепа Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко, якими управляли з Росії. Серед них — приміщення двох готельних комплексів, банківські рахунки на 1,3 млн грн та дві земельні ділянки.

У Маріуполі внаслідок обстрілів зруйновані мозаїки Алли Горської

Російські війська знищили в Маріуполі мозаїки Алли Горської та Віктора Зарецького. Про це повідомив у Facebook фотограф та дослідник монументального радянського мистецтва Євген Нікіфоров.

Йдеться про композиції "Дерево життя" та "Боривітер", створені Аллою Горською, Віктором Зарецьким, Галиною Зубченко, Борисом Плаксієм, Григорієм Пришедьком, Василем Парахіним та Надією Світличною у приміщенні колишнього ресторану "Україна".

Мозаїки створені у 1967 році для оздоблення інтер’єру. Обидві роботи були експериментальними, оскільки художники використали в них нестандартні матеріали: шлакоситал та метал; у "Дереві життя" були фрагменти з листового алюмінію, а в "Боривітрі" — з нержавіючих ложок.

Останні роки мозаїки були недоступні для огляду, але зберігалися в задовільних умовах. Ці роботи вважаються перлинами маріупольського зібрання монументалістики.

Вторгнення Росії в Україну, день 149. Текстовий онлайн
Фото: Yevgen Nikiforov

Під вогонь окупантів потрапив коледж у Бахмуті

Вранці 22 липня російські окупанти обстріляли навчальний заклад у Бахмуті. Там спалахнула пожежа. Загиблих та поранених немає.

"Внаслідок влучання ВНП зазнала пошкодження покрівля та виникла пожежа у двох навчальних аудиторіях Бахмутського індустріального коледжу на площі 100 м.кв. Пожежу ліквідували", — йдеться у повідомленні ДСНС.

В РФ поширюють фейк, що озброєні українські біженці прориватимуться до Британії – ЦПД

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України повідомляє, що російська пропаганда намагається переконати, що через збільшення поставок до України зброї Великій Британії загрожуватиме наплив озброєних українських біженців.

В ЦПД розповіли, що підставою для створення відповідного наративу стало те, що британське видання Daily Mail опублікувало матеріал про те, що до Великої Британії через Ла-Манш потрапили озброєні мігранти. Водночас у статті немає жодного згадування про українців.

Російські медіа, пишуть в Центр протидії дезінформації, поширили цей матеріал з додаванням власного припущення, що через збільшення поставок зброї до України Британії в майбутньому доведеться зіштовхнутися з озброєними українськими біженцями.

"Подібні заяви росії – відвертий фейк, основна мета якого сформувати враження, начебто допомога Україні зброєю загрожуватиме безпеці країн-союзників нашої держави", – наголошують у ЦПД.

Місцеві жителі повідомляють про потужний вибух на околиці Херсона.

Вторгнення Росії в Україну, день 149. Текстовий онлайн
Фото: Костянтин Риженко/Telegram

До Молдови не пустили групу військових контингенту РФ у невизнаному Придністров'ї

У Молдові не дозволили в’їхати на територію республіки представникам військового контингенту РФ у самопроголошеному Придністров'ї. У Міністерстві закордонних справ та з питань європейської інтеграції Республіки Молдова пояснили, що так звана цільова група російських військ незаконно перебуває в країні і порушує статус нейтралітету.

Українська делегація прибула в Стамбул на переговори по зерну

Українська делегація на чолі з міністром інфраструктури України Олександром Кубраковим прибула в Стамбул на переговори щодо розв'язання зернового питання.

Українські дипломати зустрілися з Генеральним секретарем Організації Антоніу Гуттерешем. У фокусі діалогу – ініціатива ООН щодо розблокування морських портів для експорту продовольства та гарантії безпеки для суден.

Україна чекає на докази від Європолу щодо "торгівлі зброєю на чорному ринку" — Данілов

У західних медіа шириться повідомлення, що в Європолі мають інформацію про ймовірні випадки контрабанди вогнепальної зброї з України та торгівлю нею на чорному ринку. Секретар РНБО Олексій Данілов зауважив, що ці публікації збігаються в часі з масштабною інформаційною спецоперацією РФ "з метою дискредитації України".

"Звертаю увагу, що публікація про "контрабанду зброї" у західних ЗМІ збігаються в часі з розгортанням масштабної інформаційної спецоперації РФ "МакЗім" з дискредитації України, мета якої – припинення постачання зброї від союзників", — написав він.

Данілов додав, що Україна очікує на предметну розмову з офіційними представниками Європолу, які мають надати факти і докази щодо заяв про існуючі начебто випадки "торгівлі зброєю та військовими товарами на чорному ринку" з України.

На окупованих територіях Донеччини та Луганщини заблокували Google

Окупаційна влада Донеччини та Луганщини вирішили заблокувати пошуковий сервіс Google. Про це повідомляють підконтрольні окупантам ЗМІ.

Так званий "голова ЛНР" Пасічник звинуватив пошуковий сервіс у розповсюдженні фейків про так звані "народні республіки" та "пропаганді тероризму та екстремізму". Слідом за Пасічником рішення про блокування Google ухвалили й в так званій ДНР.

У невизнаному Придністров'ї заявили про намір увійти до РФ

Самопроголошена Придністровська Молдавська Республіка домагатиметься незалежності з подальшим входженням до складу РФ. Про це заявив очільник МЗС невизнаного Придністров’я Віталій Ігнатьєв в інтерв’ю “РИА Новости”.

В Бюро реінтеграції Молдови прокоментували таку заяву Тирасполя.

"Всі міжнародні партнери та конституційна влада рішуче підтримують формулу мирного врегулювання придністровського конфлікту, поважаючи суверенітет і територіальну цілісність Молдови в межах її міжнародно визнаних кордонів", — заявили у відомстві, пише Newsmaker.

На Одещині через шторм може підвищитися активність російських мін — ОК "Південь"

Через штормову погоду в північно-західній частині Чорного моря може посилитися активність руху російських мін. Про це повідомили в Оперативному командуванні "Південь". Міни можуть дрейфувати і їх може принести до берега. Тож в ОК "Південь" зазначили, що відпочивати в пляжній зоні небезпечно, бо, зокрема, є ймовірність неконтрольованого підриву мін.

У Бундестазі Німеччини закликають до прямих поставки важкої зброї в Україну

Голова комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман заявила, що Німеччині слід відмовитися від так званих "кругових поставок" важкого озброєння Україні й почати поставляти його напряму. Адже попередній досвід поставок не виправдовує очікувань.

"Ми повинні знайти в собі мужність визнати, що це (кругові поставки - ред.) працює не так, як ми собі уявляли, і відповідно повинні замість них перейти до прямих поставок", — зазначила Штрак-Циммерман.

До цього комітет Бундестагу з оборони закликав канцлера ФРН Олаф Шольца якомога швидше скликати "Національну конференцію по Україні", щоб узгодити подальші дії з метою допомоги Україні. У ній повинні взяти участь представники уряду, Збройних сил, промисловості та профспілок.

Окупанти везуть крадене зерно з Луганщини на Кубань — Гайдай

Близько 70 тисяч тонн зерна, яке зібрали фермери на захоплених територіях Луганщини, окупанти вже встигли вивезти на Кубань, повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. Два найбільших аграрних підприємства області ТОВ СП "Нібулон" та ПрАТ "Агротон" практично завершили збирати врожай.

"Однак зерно націоналізувало кубанське підприємство. За оперативними даними, вже вивезено майже 70 тис. тонн зерна нового врожаю", — повідомив він.

Окупанти не залишають нічого аграріям для продажу, через це вони не можуть розрахуватись з людьми за оренду паїв.

ЗСУ знищили російський артдивізіон гаубиць разом з особовим складом

Артилерійські підрозділи Десантно-штурмових та Сухопутних військ Збройних сил України знищили артдивізіон російських гаубиць з його особовим складом, а також автомобільну техніку та бойовий комплект загарбників.

"Завдяки чіткій та злагодженій взаємодії було знищено гаубичний артилерійський дивізіон (без однієї гаубичної батареї) – 8 одиниць 152-мм гаубиць 2А65 “Мста-Б”, особовий склад дивізіону, автомобільну техніку, боєкомплект та фортифікаційні споруди російських окупантів", – йдеться в повідомленні ДШВ ЗСУ.

РФ заманює родичів українських військовополонених до Росії — ГУР

Останнім часом збільшується кількість спроб з боку РФ використати родичів українських військовополонених для дезінформаційних антиукраїнських спецоперацій, повідомляє пресслужба Головного управління розвідки Міноборони.

Росіяни спонукають близьких українських військовополонених їхати до них на територію РФ, зазначили розвідники. Там вони стають інструментом шантажу самих полонених. В ГУР запевняють, що Україна докладає і докладатиме максимальних зусиль для повернення кожного захисника додому.

У Росії розширили список "недружніх" країн: туди внесли 5 нових держав

Уряд РФ включив Грецію, Данію, Словенію, Хорватію і Словаччину в список країн, які здійснюють "недружні дії" щодо Росії, російських компаній та громадян.

В уряді зазначили, що обмежили число співробітників дипломатичних місій цих країн. Тепер для них обмежена можливість наймати в посольства, консульства та представництва держорганів працівників, які перебувають на території Росії. За Грецією закріпили ліміт — 34 людини, за Данією — 20, Словаччиною — 16. Словенії та Хорватії взагалі заборонили наймати співробітників у свої дипмісії та консульські установи.

Росіяни анонсували запуск фонтану у Маріуполі, коли частина жителів залишаються без доступу до води

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що Окупанти анонсували запуск фонтану в парку Веселка, при тому значна частина Лівобережного району залишається без доступу до питної води й люди набирають воду в калюжах та джерелах, що з’явились від воронок авіабомб

Також він розповів, що окупаційна "влада" дала завдання зносити автогаражі, в деяких досі зберігаються автівки.

"Люди відмовляються робити на будівництві окупантів. Графік з 8 до 20-00 в нелюдських умовах. Без води на сонці. Тихий саботаж, не рятує навіть “велика” анонсована зарплата в 45 тис. рублів. На ММК ім. Ілліча робітники влаштували свій тихий бунт, відмовившись бігти на міни. Росіяни повернули саперів, робота з розчищування майже зупинилась", — написав Андрющенко.

Країни НАТО вперше від початку війни в Україні проводять навчання в Чорному морі

У болгарській акваторії Чорного моря одинадцять країн Північноатлантичного альянсу проводять щорічні військові навчання "Бриз".

Як пише болгарська видання News.bg, у навчаннях беруть участь 24 бойові та допоміжні кораблі та катери, 5 літаків, 4 вертольоти та 1390 військовослужбовців військово-морських сил Болгарії, Албанії, Бельгії, Греції, Італії, Латвії, Польщі, Румунії, США, Туреччини, Франції, а також від Командування ВМС НАТО.

У Києві викрили схему розкрадання гуманітарної допомоги для військових

У Києві правоохоронці викрили керівництво мережі військових магазинів на розкраданні захисного спорядження Національної гвардії на понад 8 мільйонів гривень. Ця амуніція ввозилася в Україну як гуманітарна допомога ЗСУ.

"У квітні 2022 року підприємці звернулись до однієї зі столичних військових частин із пропозицією привезти для них безплатно бронепластини та захисні шоломи. Вони обіцяли закупити їх власним коштом за кордоном та передати військовим, як гуманітарну допомогу. Для цього комерсанти попросили надати підприємству сертифікат на ввезення відповідного товару, що дозволяло уникнути проходження митних формальностей та сплати митних платежів до державного бюджету", — повідомляє ДБР.

Вторгнення Росії в Україну, день 149. Текстовий онлайн
Колаж, фото СБУ

Системи ППО IRIS-T, які Німеччина обіцяла передати Україні, наразі в процесі виробництва

Системи протиповітряної оборони будуть готові до кінця літа. Про це в інтерв'ю Deutsche Welle розповіла міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

"Наша проблема, як і у багатьох європейських держав, полягає у тому, що у запасах є не все, що потрібно Україні. Ми відправимо в Україну, наприклад, IRIS-T - одну з найсучасніших систем протиповітряної оборони, яка зараз перебуває лише на стадії виробництва і, сподіваюся, буде готова наприкінці літа", — заявила вона.

Довідка. IRIS-T SLM — німецький зенітний ракетний комплекс середнього радіусу дії, призначений для знищення літаків, вертольотів, безпілотних літальних апаратів, крилатих та балістичних ракет.

Тютюнова компанія Philip Morris іде з Росії

Тютюнова компанія Philip Morris планує піти з ринку РФ до кінця 2022 року. Як розповів її генеральний директор Яцек Ольчак в інтерв'ю Bloomberg, причиною такого рішення стали складнощі з фінансовими операціями, з ланцюжками поставок, а також заборони в банківській сфері.

“Ми докладаємо всіх зусиль, щоб припинити нашу присутність у Росії, але я не думаю, що це відбудеться протягом наступного кварталу. Я припускаю, що приблизно до кінця року ми зможемо піти з Росії”, — сказав Ольчак.

У Краматорську під завалами школи виявили тіла трьох загиблих — ДСНС

Станом на 07:00 ранку 22 липня під завалами школи у Краматорську виявили тла трьох загиблих. Рятувально-пошукові роботи тривають. Про це Суспільному повідомила речниця ГУ ДСНС України у Донецькій області Вероніка Бахал.

"О 06:50 22 липня особовим складом Головного управління виявлено та вилучено тіло чоловіка, всього з початку робіт виявлено та вилучено з-під завалів тіла трьох загиблих осіб", — повідомила вона.

Воєнний екшн "Снайпер. Білий ворон" вийде в прокат до Дня Незалежності

"Снайпер. Білий ворон" — це перша воєнна стрічка, яка вийде у національний прокат після повномасштабного вторгнення.

Сюжет фільму розповідає історію снайпера з позивним "Ворон". Стрічка розкриє роль українських снайперів в російсько-українській війні 2014-2022 років. Фільм створений компанією UM Group за підтримки Державної агенції України з питань кіно. Кінотеатральну дистрибуцію проєкту здійснюють FILM.UA Distribution та Кіноманія.

Стрічку знімали впродовж 2020 року. Творча команда заручилася підтримкою Національної Гвардії України, яка всебічно сприяла фільмуванню: надавала дозволи для проведення знімань у спеціально відведених локаціях та техніку, залучала особовий склад для створення реалістичних кадрів.

Найбільшу кількість ракетних обстрілів зазнав не Маріуполь, а Ізюм на Харківщині — Данілов

В ефірі єдиного телемарафону розповів секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що Найбільше ракет окупанти випустили по Ізюму Харківської області. За його даними, росіяни завдали по місту 476 ракетних ударів. Маріуполь за кількістю ударів знаходиться на другому місці, далі Миколаїв.

РФ продовжила заборону на польоти поблизу кордонів України

Федеральне агентство повітряного транспорту Росії продовжило заборону на польоти в центральних і південних регіонах Росії до 30 липня.

Як пише російське видання ТАСС, заборона на авіаперельоти діють в аеропорти Анапи, Бєлгорода, Брянська, Воронежа, Геленджика, Краснодара, Курська, Липецька, Ростова-на-Дону, Сімферополя та Елісти.

Під нові санкції ЄС потрапив Сбербанк, російські актори та мер Москви

Згідно з оприлюдненим документом на офіційному сайті ЄС, до списку потрапили, депутат Державної думи від Чечні Адам Делімханов, мер Москви Сергій Собянін, актори Володимир Машков та Сергій Безруков, байкерський клуб "Нічні вовки" та його лідер Олександр Залдостанов ("Хірург"), губернатор Кемеровської області Сергій Цивільов, уповноважена з прав дитини при президенті Марія Львова-Бєлова, рух "Юнармія", "Сбербанк" та інші.

Серед організацій, окрім "Сбербанку", під санкціями опинилися група компаній ФОРСС, що працює на суднобудівних ринках, підприємство ракетно-космічної галузі АТ Науково-виробниче об'єднання "Квант", та компанія Авліта, що працює в портах.

РФ збільшила використання ракет ППО для атак на Україну — британська розвідка

Росія збільшила використання ракет протиповітряної оборони в режимі вторинних наземних атак через критичну нестачу спеціальних ударних ракет. Про це повідомляє Міноборони Великої Бритаії з посиланням на дані британської розвідки.

Росія майже напевно розгорнула стратегічні системи протиповітряної оборони С-300 і С-400, призначені для збивання літаків і ракет на великих відстанях, поблизу України від початку вторгнення, зазначили розвідники.

Ця зброя має відносно невеликі боєголовки, призначені для знищення літаків. Вони можуть становити серйозну загрозу для військ у відкритих і легких будівлях, але навряд чи зможуть пробити міцні конструкції, пояснили у розвідці.

Існує висока ймовірність того, що ця зброя не потрапить у ціль і спричинить жертви серед цивільного населення. Оскільки ракети не оптимізовані для цієї ролі, а їхні екіпажі мало навчені для таких завдань.

Також у розвідці повідомили, що на Донбасі українські війська продовжують відбивати спроби росіян штурмувати Вуглегірську ТЕС. Російська артилерія зосереджена у районах навколо міст Краматорськ і Сіверськ.

21 липня 2022 року губернатор Миколаївської області Віталій Кім заявив, що російські війська застосували сім зенітно-ракетних комплексів для ударів по об’єктах інфраструктури, енергетичних об’єктів і складів, зазначили розвідники.

Росія втратила у війні з Україною близько 39 000 військових — Генштаб

Станом на ранок 22 липня загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 39 000 військовослужбовців. Про це йдеться у повідомленні Генштабу Збройних сил України. За добу росіяни втратили біля 150 військовослужбовців.

Також росіяни втратили:

  • танків — 1704 (+0) од,
  • бойових броньованих машин — 3920 (+8) од,
  • артилерійських систем — 863 (+4) од,
  • систем ракетно-залпового вогню — 251 (+0) од,
  • засоби ППО — 113 (+0) од,
  • літаків — 221 (+0) од,
  • гелікоптерів — 188 (+0) од,
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня — 713 (+3),
  • крилаті ракети — 167 (+0),
  • кораблі /катери — 15 (+0) од,
  • автомобільної техніки та автоцистерн — 2803 (+22) од,
  • спеціальна техніка — 72 (+0).

Найбільших втрат військо РФ зазнало на Криворізькому та Бахмутському напрямках. Дані уточнюються.

Українські військові відбили два штурми окупантів на Луганщині — Гайдай

Протягом 21 липня по населених пунктах Луганщини російські окупанти завдали два ракетних та два авіаудари, обстрілювали з артилерії та мінометів.

Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

"Постійним вогневим впливом вони хочуть посунути наших бійців з укріплень і водночас психологічно тиснуть на місцеве населення. Почастішали авіаційні удари по селах, розташованих на самій адмінмежі Луганщини та Донеччини. Подекуди окупантам вдається наблизитися до позицій ЗСУ настільки, щоб була змога застосувати танковий резерв", — повідомив він.

Поблизу Верхньокам'янки та з боку Лисичанського нафтопереробного заводу окупанти проводили штурмові дії. Українські військові їх зупинили, завдавши їм втрат.

Ювенальні прокурори: 358 дітей загинули внаслідок збройної агресії РФ в Україні

Більш ніж 1041 дитина постраждала в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації в Україні. Станом на ранок 22 липня офіційне число загиблих дітей не змінилося — 358. Зросла кількість поранених — понад 683. Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.

Ці цифри не остаточні, зазначили в ОГПУ.

Найбільше постраждало дітей у Донецькій області — 361, Харківській — 194, Київській — 116, Чернігівській — 68, Луганській — 61, Миколаївській — 53, Херсонській — 54, Запорізькій — 40.

Держдеп США схвалив продаж зброї чотирьом країнам на 2 мільярди доларів — Reuters

Державний департамент США схвалив продаж озброєння та обладнання на суму понад 2 мільярди доларів, включаючи ракети Patriot для Нідерландів, крилаті ракети для Австралії, обладнання для океанографічного спостереження для Об'єднаних Арабських Еміратів і боєприпаси для Кувейту. Про це повідомив Пентагон у четвер, 21 липня, пише Reuters.

Продаж відбувається в той момент, коли уряди в усьому світі спостерігають за вторгненням Росії в Україну та хочуть інвестувати в системи озброєння.

В Дніпропетровській ОВА оприлюднили фото наслідків нічних ударів РФ по трьох районах області

Голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко оприлюднив фото наслідків нічних ударів армії РФ по трьох районах області.

У Херсоні невідомі "покращили" дизайн пропагандистських білбордів — Центр національного спротиву

Окупаційна влада Херсона розвішує білборди по всьому місту. На них виправдовує свої воєнні злочини історичними подіями трьохсотлітньої давнини. На херсонців це не діє, повідомляє Центр національного спротиву.

"Невідомі герої вирішили покращити дизайн одного з таких білбордів й зробили його більш концептуальним. Тепер білборд треба міняти, якщо в окупантів є вільна година", — йдеться у повідомленні.

У ніч на 22 липня російські війська вдарили по трьох районах Дніпропетровщини. Загинула жінка, є масштабні руйнування

У ніч на 22 липня російські війська вдарили по трьох районах Дніпропетровщини: є загиблі й поранені. Про це у своєму телеграмі повідомив голова обласної ради Микола Лукашук.

За повідомленням, з реактивних систем залпового вогню війська РФ здійснили 85 пострілів по Нікополю. Одна жінка загинула, один чоловік дістав ушкодження. Внаслідок обстрілу загорілися дві автівки та господарча споруда, наразі вогонь ліквідовано. Всього ж внаслідок обстрілів пошкоджено одинадцять приватних будинків, декілька гаражів, газопроводи низького тиску та водопроводи.

Криворізький район, Апостолове: там випустили сім ракет по будівлям міських ліцеїв. Є масштабні руйнування. Інформація щодо постраждалих уточнюється, наразі рятувальники розбирають завали.

Окрім цього, пошкоджено багатоквартирний двоповерховий житловий будинок. Вибуховою хвилею там вибило вікна. Одна жінка дістала осколкові ушкодження, нині вона в лікарні.

Вдарили і по Синельниківському району, Покровська громада. Є руйнування складів, у двох селах через обстріл відсутнє електропостачання.

У Миколаєві пролунали вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.

ЗСУ відбили штурм росіян на Бахмутському напрямку — Генштаб

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала. Терміни перевірки бойової готовності збройних сил Республіки Білорусь продовжили до 31 липня. Про це інформує Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 22 липня.

На Сіверському напрямку російські військові обстрілюють позиції українських підрозділів та цивільної інфраструктури у районах населених пунктів Кам’янська Слобода і Миколаївка Чернігівської області та Волфине і Павлівка Сумської області. Вели повітряну розвідку БпЛА тактичного рівня.

На Харківському напрямку військо РФ обстріляло з артилерії райони населених пунктів Мосьпанове, Руські Тишки, Дементіївка, Золочів, Стара Гнилиця, Рідне, Ртищівка, Пушкарне, Велика Бабка, Петрівка, Слатине та Леб’яже.

На Слов’янському напрямку окупанти здійснили артилерійські обстріли неподалік Дібровного, Чепіля, Адамівки, Карнаухівки, Микільського, Курульки, Хрестища і Мазанівки.

На Донецькому напрямку армія РФ зосередилась на Краматорському та Бахмутському напрямках. Систематично обстрілює позиції українських військ вздовж лінії зіткнення, щоб запобігти перекиданню резервів на інші напрямки. Намагається поповнити запаси боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів.

На Краматорському напрямку військові РФ обстріляли з танків ствольної та реактивної артилерії райони Донецького, Серебрянки, Верхньокам’янського, Спірного та Івано-Дар’ївки. Біля останньої завдав авіаційного удару. Штурмує в напрямку Верхньокам’янка -Верхньокам’янське, бойові дії тривають.

На Бахмутському напрямку військо РФ обстрілювало українські війська в районах населених пунктів Берестове, Бахмут, Костянтинівка, Білогорівка, Покровське, Кодема, Весела Долина, Нью-Йорк, Яковлівка, Васюківка, Кліщіївка та території Вуглегірської ТЕС. Завдало авіаудару неподалік Стряпівки.

Росіяни штурмували у напрямках Доломітне – Новолуганське та Стряпівка – Соледар, зазнали втрат, відступили. Продовжуть спроби штурму у напрямку Вуглегірської ТЕС та поблизу Покровського, бойові дії тривають.

На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках російські військові з артилерії обстріляли райони населених пунктів Піски, Авдіївка, Новомихайлівка, Пречистівка, Залізничне, Павлівка, Времівка, Новоандріївка, Шевченко,Тернувате, Володимирівка, Новояковлівка, Малі Щербаки, Кам’янське та Полтавка. Завдали авіаудар біля Пречистівки.

На Південнобузькому напрямку армія РФ обороняє зайняті раніше позиції, намагається не допустити наступ Сил оборони, ввела резервні підрозділи.

Відбулися артилерійські обстріли в районах населених пунктів Іванівка, Токареве, Трудолюбівка, Партизанське, Кобзарці, Посад-Покровське, Андріївка, Степова Долина, Таврійське, Оленівка, Шевченкове, Прибузьке, Лимани, Киселівка, Новомиколаївка, Велике Артакове, Миколаїв та Тетянівка.

Усі спроби російського штурму у напрямках Мала Семейдинуха – Андріївка та Давидів Брід – Білогірка ЗСУ придушили. Окупанти відійшли.

Поза пунктами базування перебувають три носії крилатих ракет морського базування типу “Калібр”.

Росіяни на багатьох напрямках відмовляються йти в бій та вдаються до саботажу — Генштаб

Українська авіація та ракетно-артилерійські підрозділи продовжують успішно завдавати ударів по скупченню живої сили, військової техніки російських окупантів та складів з боєприпасами. Внаслідок втрат особовий склад війська РФ на багатьох напрямках відмовляється йти в бій та вдається до саботажу. Про це інформує Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 22 липня.

Трибунал для Путіна: Україна хоче створити міжнародний трибунал

Україна хоче створити міжнародний трибунал, який розглядатиме злочин агресії Росії проти України. Проєкт може отримати назву Tribunal for Russia. Про це заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов і посол з особливих доручень МЗС Антон Кориневич повідомили під зустрічі з представниками іноземних ЗМІ 21 липня.

Як розповів Антон Кориневич, наразі немає міжнародного суду чи трибуналу, який може судити політичних та військових керманичів РФ за злочин агресії.

“Якщо ми говоримо про індивідуальну відповідальність, то насамперед це відповідальність за найтяжчий первісний злочин – злочин агресії”, — сказав Кориневич.

Тому мета України – притягнення до відповідальності політичного й військового керівництва Росії за вчинення злочину агресії проти нашої держави, додав він.

Востаннє за злочин агресії, який тоді називали злочином проти миру, окремих осіб судили Нюрнберзький і Токійський військові трибунали, розповів Андрій Смирнов.

Здатність Росії шпигувати в Європі скоротилася вдвічі — голова MI6

Здатність Росії шпигувати в Європі скоротилася вдвічі. Про це голова MI6 — Служби зовнішньої розвідки Великої Британії — Річард Мур розповів CNN на Аспенському форумі безпеки.

За словами Мура, Росія “наполовину” втратила здатність шпигувати в Європі після висилки понад 400 офіцерів російської розвідки з міст по всій Європі та арешту кількох таємних шпигунів, які видавали себе за цивільних.

“І ми вважаємо, що у Великій Британії це, ймовірно, вдвічі зменшило їхню здатність займатися шпигунством на користь Росії в Європі”, — сказав Мур.

Кілька так званих “нелегалів” або російських шпигунів, які діяли під глибоким прикриттям і маскувались під звичайних цивільних, також були викриті та заарештовані за останні місяці, додав він.

Темп наступу РФ зараз такий, як і при оперативній паузі — ISW

Нинішній російський темп наступальних операцій суттєво не відрізняється від того, що був під час офіційної російської оперативної паузи між 7 і 16 липня. Про й це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Російські сили навряд чи зможуть зайняти значні позиції в найближчі тижні, зазначили аналітики.

Російські війська здійснили кілька обмежених і дуже локалізованих наземних атак 21 липня, йдеться у звіті.

Росія, ймовірно, використала 55-60% свого резерву високоточної зброї, зазначили аналітики.

Російські війська продовжували обмежені наземні атаки на схід від Сіверська та південніше Бахмута.

Російські військові здійснили невдалий наступ на північ від Харкова.

Російські війська здійснили обмежений наземний удар у Херсонській області.

Війська можуть зберігати обладнання на об’єктах Запорізької АЕС, щоб захистити її від українських ударів, припустили аналітики.

У Мурманській області Росії формується добровольчий батальйон.

На півдні росіяни втратили 35 військових за добу — ОК "Південь"

На південному фронті українські ракетно-артилерійські підрозділи за добу виконали понад 2️3️0️ вогневих завдань. Військо РФ втратило 3️5️ військовослужбовців, самохідну гаубицю “Мста-С”, 2️ безпілотних розвідника, 3️ одиниці броньованої та 8️ автомобільної техніки. Остаточні втрати дорозвідуються. Про це повідомляє оперативне командування "Південь".

Українська авіація протягом дня завдала 8️ ударів по позиціях і запасах РФ. Бомбардувальниками та літаками штурмової авіації відпрацьовано 5️ ударів, а гелікоптерними парами – 3️.

Уразили п’ять російських опорних пунктів і два склади боєприпасів в Скадовському та Бериславському районах Херсонщини, а також по місцю скупчення російського особового складу на Миколаївщині.

У Чорному морі РФ тримає 16 "Калібрів" на двох кораблях — ОК "Південь"

В Чорному морі корабельне угруповання РФ без змін, продовжує підтримувати напругу загрози ракетного удару 16-ма “Калібрами” на двох кораблях. Поруч із ними один великий десантний корабель. Про це повідомляє оперативне командування "Південь".

У Харкові близько 2 ночі пролунали вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.

США зосереджені на тому, щоб змусити Росію виконати майбутню "зернову" угоду

США вітають угоду про розблокування українських портів і відновлення експорту зерна, але зараз зосереджуються на тому, щоб змусити Росію дотриматися цієї угоди.

Про це на брифінгу сказав речник Держдепу Нед Прайс.

За його словами держсекретар Блінкен на саміті G20 закликав до "зернової" угоди і до його закликів приєдналися інші члени G20 і міжнародної спільноти.

Прайс зазначив, що Росія використовує продовольство як зброю, росіяни знищили сільськогосподарські обʼєкти, не дозволили мільйонам тонн українського зерна потрапити до тих, хто цього потребує.

"Ми в принципі вітаємо оголошення цієї угоди, але зараз ми зосереджуємося на тому, щоб змусити Росію дотриматися цієї угоди і того, щоб українське зерно потрапило на світові ринки. РФ тримає цю блокаду занадто довго. Це відображення безглуздого нехтування Росією життям і засобами існування не тільки в регіоні, але й далеко за його межами", — сказав речник Держдепу.

Війська РФ з РСЗВ вдарили по Нікополю

Російські військові знову обстріляли місто Нікополь. Про це повідомив голова Нікопольської РВА Євген Євтушенко

За його словами, у місті пролунало чотири залпи реактивних систем залпового вогню.

Зазначимо, що у Нікополі триває повітряна тривога.

Канадська турбіна для Північного потоку застрягла у дорозі — ЗМІ

Турбіна для російського газогону "Північний потік-1", яку Канада повернула під тиском Німеччини попри санкції, через відсутність погодження з боку Росії застрягла на пів дороги на німецькій території. Про це повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела.

За словами одного із співрозмовників агентства, турбіна, яка зазвичай працює на російській компресорній станції "Портова", проходила технічне обслуговування в Канаді, але 17 липня була повернута назад до Кельна, Німеччина, логістичною компанією Challenge Group.

За його словами, наразі незрозуміло, коли турбіну можна буде повернути і це може тривати кілька днів або навіть тижнів.

Зазначається, що транспортування назад до Німеччини відбулося після тижнів консультацій між Берліном і урядом Канади щодо того, чи порушить такий крок західні санкції, накладені на Росію після її вторгнення в Україну.

Інше джерело повідомило, що Москва досі не надала документів, необхідних для ввезення турбіни в Росію, включно з інформацією про те, куди саме її доставляти і через яку митну станцію.

РФ заявила, що повернення турбіни безпосередньо вплинуло на безпечну роботу трубопроводу, додавши, що документація від Siemens Energy, необхідна для її повторного встановлення, все ще відсутня.

У Кремлі кажуть, що всі труднощі з постачанням російського природного газу в Європу, включно з турбінами, спричинені обмеженнями Заходу, і що РФ залишається невіддільною частиною європейської енергетичної безпеки.

Німеччина відкидає аргументи РФ про те, що відсутність турбіни є причиною зниження постачання через “Північний потік-1”, і звинувачує Москву у використанні газових потоків як політичної зброї.

Віцеканцлер і міністр енергетики Німеччини Роберт Хабек заявив, що Німеччина та інші країни ЄС не можуть покладатися на зобов'язання "Газпрому" і мають бути готовими на випадок, якщо Росія знову вирішить перекрити постачання газу "Північним потоком". Віцеканцлер констатував, що Росія використовує газ як інструмент шантажу.

Для моніторингу постачанні зброї в Україні будуть три спеціальні системи — Резніков

В Україні для моніторингу, контролю та логістичного забезпечення військової техніки та озброєння, яку надають країни-партнери, будуть використовуватися три спеціальні системи.

Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков під час презентації нового модуля інформаційно-аналітичної системи СОТА для моніторингу постачання Україні озброєння від країн-партнерів.

Програма реалізована апаратом РНБО у співпраці з Міноборони.

Він наголосив, що постачання озброєнь в Україну контролюється трьома системами, зокрема "СОТА" та натівською системою обліку і контролю логістики LOGFAS, яку Україна отримала у 2019 році.

За словами міністра, у вітчизняних військових вишах вчать використовувати цю систему, і нещодавно він звернувся до НАТО з проханням надати більше ліцензій та терміналів.

"Наша мрія – довести її до рівня батальйону", — сказав Резніков.

Він сказав, що нині українські фахівці разом із фахівцями Пентагону доопрацьовують ще одну систему контролю, яку невдовзі буде введено в експлуатацію у повному обсязі.

Секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що презентований модуль інформаційно-аналітичної системи "СОТА" складається з трьох контурів – загальнодоступної інформації, інформації для службового користування та таємної інформації.

Модуль дозволяє контролювати нові постачання озброєння за статусами (наприклад, готово до відвантаження, у дорозі чи отримано ЗСУ) та країнами-надавачами, аналізувати постачання зброї в часовому розрізі, за періодами взяття на озброєння, країнами-надавачами, відповідністю стандартам НАТО, віднесенням до радянських зразків озброєння тощо.

Новий модуль передбачає можливість розрахунку постачань боєприпасів до одиниць озброєння, моніторингу виконання планів постачання, розподілу отриманого озброєння.

Модуль інтегрований з порталом системи"СОТА" щодо відстежування ситуації на лінії бойових дій, моніторингу розміщення сил противника, ракетних ударів по території України, обстрілів населених пунктів, географічної прив’язки повідомлень, що стосуються воєнних дій, надзвичайних ситуацій та резонансних заяв, у медіапросторі.

Данілов зазначив, що нині РФ проводить потужну інформаційну кампанію з дискредитації України щодо нібито продажу Києвом зброї третім країнам, аби, з-поміж іншого, зірвати її постачання.

За його словами, до системи "СОТА" має доступ вище військово-політичне керівництво, і завдяки цій системі "ми знаємо, що жодна куля нікуди не зникла, кожна одиниця озброєння контрольована".

Данілов та Резніков також заявили, що Росії не вдасться зірвати постачання озброєння до України.

США зосереджені на тому, щоб змусити Росію виконати майбутню "зернову" угоду

Сполучені Штати Америки зосереджені на тому, щоб змусити Росію дотриматися майбутню "зернову" угоду, а українське збіжжя потрапило на світові ринки.

"Як я вже сказав, ми в принципі вітаємо оголошення цієї угоди, але зараз ми зосереджуємося на тому, щоб змусити Росію дотриматися цієї угоди і того, щоб українське зерно потрапило на світові ринки. Росія тримає цю блокаду занадто довго. Це відображення безглуздого нехтування Росією життям і засобами існування не тільки в регіоні, але й далеко за його межами”, — сказав речник Держдепу Нед Прайс під час брифінгу.

Зеленський відреагував на проєкт резолюції Сенату США про визнання війни РФ проти України геноцидом

Президент Володимир Зеленський вважає, що внесення до сенату США проєкту резолюції про визнання геноцидом дії Росії в Україні результатом візиту його дружини Олени Зеленської до Вашингтона. Про це він сказав у вечірньому зверненні до українців.

"І ось перший реальний результат візиту першої леді України в США – сенатори представили проєкт резолюції про визнання дій Росії в Україні геноцидом. У резолюції зазначено, що дії Росії в Україні, які включають примусову депортацію до Росії та цілеспрямоване вбивство українського цивільного населення під час масових звірств, є геноцидом проти народу України", – сказав він.

На початок