У Корбана при в`їзді в Україну вилучили закордонний паспорт. В ОП прокоментували

У Корбана при в`їзді в Україну вилучили закордонний паспорт. В ОП прокоментували

Оновлено
У Корбана при в`їзді в Україну вилучили закордонний паспорт. В ОП прокоментували
Обозреватель

У Геннадія Корбана при в`їзді в Україну на контрольно-пропускному пункті вилучили закордонний паспорт. На запит Суспільного в Офісі президента зазначили, що не можуть коментувати чи позбавлено Корбана громадянства України.

Як розповів Суспільному адвокат Корбана Андрій Йосипов, нині він перебуває на пропускному пункті. Жодних документів щодо законних підстав вилучення паспорта не надали.

Згодом на своїй сторінці у Facebook Геннадій Корбан написав, що перебуває у пропускному пункті Смільниця. У нього вилучили паспорт і видали акт.

"В цей момент я перебуваю на в'їзді в Україну пункт переходу кордону Смільниця. Мені досі здається, що це якесь непорозуміння або розіграш. У мене вилучили паспорт громадянина України, видали акт. Додому в Україну мене не пускають. У Дніпро, де живуть мої хворі батьки, в місто і країну, яку я люблю і захищаю з 2014 року і керую Штабом територіальної оборони з 24 лютого 2022 року. Хочу звернутися до Президента України як гаранта Конституції. Можна вирішити це непорозуміння, яке сталося", — написав Корбан.

На запит Суспільного речник президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров заявив, що не має права коментувати інцидент: "Законами України визначений чіткий перелік підстав, за якими президент має право припиняти громадянство України. Стосовно указів, щодо конкретних осіб, я не маю права коментувати, тому що такі укази містять персональні дані. З тих же причин такі укази можуть не оприлюднюватися."

Про що мова

20 липня нардеп від "Батьківщини" Сергій Власенко оприлюднив копію начебто указу президента про припинення українського громадянства Ігоря Коломойського, Геннадія Корбана та Вадима Рабіновича. На сайті президента офіційно документ не було опубліковано. 21 липня секретар РНБО Олексій Данілов не підтвердив, але й не заперечив існування такого документа, проте заявив, що такі укази можуть не оприлюднюватися через те, що містять персональні дані.

Довідка: Геннадій Корбан — український державний і політичний діяч. З 16 березня 2014 по 24 березня 2015 — заступник голови — керівник апарату Дніпропетровської обласної державної адміністрації при Ігорю Коломойському. Голова партії "УКРОП" з 12 липня 2015 по 23 січня 2016 року. З березня 2020 року — голова Громадської ради Дніпра. З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну — керівник Центру територіальної оборони Дніпра.

Читайте також

У примусово мобілізованих мешканців окупованих територій вилучають паспорти — Генштаб

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок