Перейти до основного змісту
Загрози зі сторони Білорусі нема, однак варто остерігатись ДРГ — розвідка

Загрози зі сторони Білорусі нема, однак варто остерігатись ДРГ — розвідка

Загрози зі сторони Білорусі нема, однак варто остерігатись ДРГ — розвідка
. Олександр Лукашенко. Фото:ALEXANDER NEMENOV / Contributor / Getty Images

Білоруські війська, що знаходяться поблизу кордону з Україною, не несуть загрози. Проте Білорусь може готувати диверсантів.

Про це повідомив представника Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький під час брифінгу.

"Бачимо дуже активну підготовку спеціальних підрозділів як білорусів, так і за участю окремих підрозділів РФ. Загроза у цьому випадку може бути тільки одна, що з території Білорусі можуть діяти диверсійно-розвідувальні групи у наших північних областях. Це і розвідка, і можливі диверсії", — розповів Скібіцький.

За словами Скібіцького, розвідка та інші структури відстежують дії на території Білорусі, щоб бути готовими до можливого наступу. Поки що не зафіксовано створення ворожих наступальних груп.

Він нагадав, що на білоруських аеродромах залишається частина російської військової техніки, зокрема авіації. Тому досі зберігається загроза ударів по території України.

Що відомо

  • 18 липня засновник проєкту “Білоруський Гаюн” Антон Мотолько повідомив, що переміщення російських військ на територію Республіки Білорусь зараз мінімальне, і не можна наразі сказати, що є підвищена загроза другого вторгнення з боку північного фронту.
  • Однак, у своїх зведеннях Генштаб ВСУ постійно попереджає: зберігається загроза завдання ракетних та авіаційних ударів з території та повітряного простору Білорусі.
  • Водночас згідно з заявою Держприкордонслужби 11 липня, ознак формування військ для наступу з території Білорусі та Брянської та Курської областей Росії не було.
  • 9 липня командувач об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв повідомив, що українські захисники мінують небезпечні напрямки та облаштовують інженерні загородження на кордоні з Білоруссю.
  • 2 липня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що Білорусь не хоче воювати в Україні.
  • Білорусь почала військові навчання в Гомельській області 22 червня.
  • Результати опитування Chatham house в червні 2022 року показали, що лише 4% з опитаних вважають, що Білорусь має взяти участь у війні з Україною на боці РФ.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 148. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня

Вибір редакції

На початок