На Хмельниччині змія вкусила жінку, коли вона збирала ягоди

На Хмельниччині змія вкусила жінку, коли вона збирала ягоди

На Хмельниччині змія вкусила жінку, коли вона збирала ягоди
. Фото: RafaelMenegucci, CC BY-SA 4.0

На Хмельниччині у Славутській громаді під час збирання ягід у лісі, змія вкусила жінку за руку. У лікарні їй надали першу медичну допомогу та перевели у реанімаційне відділення. Наразі стан жінки стабільний і найближчим часом її випишуть з лікарні.

Про це Суспільному повідомив директор Славутської міської лікарні Леонід Радзивілюк.

"Нещодавно до відділення невідкладної медичної допомоги звернулася жінка з укусом змії. Змія вкусила жінку за руку, після чого жінка відразу відчула сильний біль і печіння в місці укусу, а протягом 30 хвилин рука почала набрякати. Була тривога за те, щоб зберегти руку і лікарям це вдалося", - повідомив директор лікарні.

За його словами, це вже другий такий випадок за літній період. Додає, зміїної сироватки для лікування пацієнтів у лікарні не має.

"Наразі ми промиваємо місце укусу фізрозчином. Даємо пацієнтам протизапальні препарати і таким чином виходимо зі становища. Погано що не має сироватки", - каже лікар.

Що відомо

Фахівці центру контролю та профілактики хвороб розповіли, що потрібно робити, якщо вас вкусила отруйна змія:

  • У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікувальної установи. Лише кваліфікований медик зможе надати необхідну допомогу. Якщо ж транспортування до лікарні вимагає певного часу, необхідно надати домедичну допомогу постраждалому. В першу чергу, потрібно обробити рану антисептиком (йод, спирт, зеленка). У випадках, коли укус прийшовся на руку або ногу, кінцівку потрібно зафіксувати, наклавши на неї шину. Необхідно зберігати спокій та менше рухатися для запобігання поширення отрути лімфатичними судинами. Треба пити багато води, оскільки потерпілий стимулює власний діурез, в результаті чого будуть виводитися токсини, які могли б потрапити в кров при укусі.
  • При транспортуванні потерпілого необхідно покласти уражену кінцівку на підвищення. За можливості прикласти до місця укусу лід або щось холодне, попередньо обгорнувши в тканину. Не рекомендується відсмоктувати отруту, адже таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж, небезпеці піддається і людина, у якої отрута опинилась у роті. Постраждалому категорично заборонено накладати джгут на місце укусу, припікати рану та вживати алкоголь, тому що це лише погіршить його стан.
  • Укус змії має важкі прояви та серйозні наслідки. Особливо тяжко вони відображаються на дітях, людях похилого віку, алергіках та особах зі зниженим імунітетом. Отрута гадюки має гемолітичну дію на людський організм. Після укусу на ураженому місці утворюється болючий набряк з множинними дрібними крововиливами – геморагіями. Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, сильно знижується тиск, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів.
На початок