Російські війська не можуть захопити два населені пункти Луганщини — Гайдай

Російські війська не можуть захопити два населені пункти Луганщини — Гайдай

Російські війська не можуть захопити два населені пункти Луганщини — Гайдай
Луганщина, фото: Telegram-канал Сергія Гайдая

Російські війська не можуть пройти захист українських військових на околицях Луганщини у двох населених пунктах. Поки українська армія знищує військову техніку російських військових та особовий склад, можна казати, що Луганщина тримає оборону. Про це в ефірі марафону Суспільного повідомив начальник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Він додав, що на окупованих територіях, де не було важких боїв, які окупували російські військові в перші дні повномасштабного наступу, там окупанти крадуть зерно, яке вивозять КамАЗами, вагонами, знищують книжки, надруковані українською мовою, або російські, в яких згадується Україна.

За його словами, окупанти перекрили мобільний зв’язок українських операторів, завели свою місцеву компанію, намагаються перекривати весь доступ до українських новинних сайтів, навіть VPN допомагає. "З людьми зв’язок є, вони пишуть. в месенджери пишуть, створюють навіть одноразові акаунти, але хочуть допомагати для того, щоб ми володіли певною інформацією. Іноді показують фото та відео матеріали. Є люди, які нам допомагають. Більше не скажу. Є приклади, як в Кремінній розстрілювали людей після того, як там були знищені певні окупанти", — сказав Гайдай.

Він зазначив, що там, де проходили активні бойові дії, дуже важка гуманітарна ситуація, адже під час обстрілів за кілька місяців російська армія знищила всі продуктові склади, ринки, зруйнувала повністю всю критичну інфраструктуру: каналізацію, водопостачання, газ, електрику. "Якщо навіть, до прикладу, до Сєвєродонецька вони підведуть якимось чином з Новопскова газ, то всередині міст — Лисичанську, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Кремінній — вони розводку не зроблять. Це величезні кошти. Вони нічого не зроблять, а на носі вже зима", — наголосив Гайдай.

Очільник Луганщини повідомив, що диверсійно-розвідувальні групи намагаються зайти на підконтрольну територію України. За словами голова ОДА, внаслідок того, що ЗСУ влучно знищили багато складів з великою кількістю снарядів та БК для реактивних систем, артилерії і танків, в російських армійців велика проблема з логістикою.

"Ми відчуваємо, що кількість обстрілів набагато менша, але вони набагато більш брудні. Від злості обстрілюють хаотично міста. Зараз вже й на Донеччині. Але наступу як такого немає. Вони це називають оперативною паузою. Розуміємо, що внаслідок нашої оборони протягом 4 місяців Луганської області, вони втратили тисячі одиниць техніки та бійців. Тому їм треба налагодити логістику, як підвезти техніку та БК. Але ДРГ працюють, намагаються знайти слабкі місця в нашій обороні. Але їх або повністю знищують, або частина таких ДРГ відкочується назад", — сказав Сергій Гайдай.

Що відомо

  • Українські військові нещодавно здетонували військові склади росіян у Кадіївці та Луганську
  • Авіацією, артилерію та ракетними ударами армія РФ намагається "взяти" населені пункти адмінмежі Луганщини та Донеччини
  • Тривають бої на адмінмежі Донецької та Луганської областей
  • У Луганській області завдяки діям української армії було знищено чимало російських складів з боєприпасами. Через це роській армії складніше вести наступ та обстрілювати з артилерії позиції української армії.
  • Росіяни зосередяться на взятті невеликих міст, зокрема, Сіверська і Долини — британська розвідка
  • Росіяни намагаються прорвати оборону на кордоні Луганщини

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок