У Слов’янську проводять тести на коронавірус

У Слов’янську проводять тести на коронавірус

У Слов’янську проводять тести на коронавірус
оригінал

58 аналізів на коронавірус за три дні роботи провели у вірусологічній лабораторії Донецького обласного центру боротьби зі СНІДом. Наразі це єдина лабораторія на Донеччині, де проводять дослідження на виявлення COVID - 19. Працюють на обладнанні, що купили за гроші обласного бюджету, бо старе лишилося в окупованому Донецьку.

У боксі лаборантка вручну відбирає проби аналізів для ПРЛ-тесту на коронавірус. Це перший етап дослідження.

- У такому комбінезоні людина працює 6 годин. Людина одяглася та 6 годин не може ані попити, ані в туалет сходити, ані поправити свою маску, — розказує директорка Донецького обласного центру боротьби зі СНІДом Людмила Маслова.

Для аналізу беруть дві біологічні проби: проба з носових пазух та проба, що береться, не зачіпаючи м’якого піднебіння, з дальнього зіву та мигдалин. Для аналізу необхідно всього 100 мікролітрів зразка.

У другому боксі проводять саме дослідження на виявлення полімеразної ланцюгової реакції. Для цього використовують ампліфікатор та інше допоміжне обладнання, для виявлення молекули вірусу у біоматеріалі.

- Наші тест системи дозволяють виявити коронавірус за двома генами. Ми бачимо, як спрацьовує позитивний зразок на одному гені та на іншому. За один раз це може бути 96 зразків, але якби пробопідготовка, припустимо, передбачала і більше, то його потужність ще більше. Він може за день зробити і два, і три заходи проб такої кількості, — розказує завідуюча лабораторії Донецького обласного центру боротьби зі СНІДом Ірина Ош.

Обладнання, на якому роблять дослідження привезли наприкінці березня. Його купили за гроші з обласного бюджету.

За словами директорки центру, до цього вони проводили дослідження ВІЧ-інфекцій методом ПЛР. Тут є мікробіологічні кабінети відповідного рівня захисту та вірусологи, які володіють методиками.

ПРЛ-дослідження на коронавірус відрізняється стовідсотковою точністю на відміну від швидких тестів.

До цієї лабораторії Слов’янська аналізи везуть з усієї області. Нове обладнання прискорило час отримання діагнозу, каже Людмила Маслова, бо до цього їх возили до Києва.

На початок