У порту турецького міста Карас митники затримали вантажне судно, ймовірно, із викраденим українським зерном, яке прибуло туди з окупованого росіянами Бердянська.
Про це в ефірі телемарафону на Суспільному повідомив надзвичайний і повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар.
"Судно зараз стоїть перед входом до порту, воно затримане митними органами Туреччини. Завтра буде відомча нарада, на якій визначать подальшу долю цього судна", — зазначив він.
За словами Боднара, українська сторона передала Туреччині відповідний запит від Офісу генпрокурора.
"Сподіваємось судно арештують, а майно конфіскують і притягнуть до відповідальності всіх, хто причетний до цієї оборудки", — зауважив посол.
Дипломат підкреслив, що цей випадок є першою спробою використати окупований порт Бердянська для незаконної торгівлі.
"З цим судном особлива ситуація, оскільки воно вперше намагалось використати тимчасово окупований порт Бердянська, і за документами з цього порту зайти до турецького порту. Звичайно, це нелегально. І це, чесно кажучи, велике нахабство і спроба пробити такий коридор виходу з окупованих портів, аби скористатися нашим майном", — підкреслив Василь Боднар.
За його словами, при цьому кораблі, які виходять з окупованого Криму, використовують сфальсифіковані документи, у яких йдеться, що вони нібито виходять з російських портів та з російським майном.
"Ми звернулися до турецької сторони, там так само тривають слідчі дії. І незабаром ми очікуємо на проведення спеціального аналізу зерна, яке вивозиться з території України, з тим щоб припинити його постачання взагалі через територію окупованого Криму", — підсумував посол.
Війна. Усі останні новини
Що відомо
- 1 липня у порт міста Карас у Туреччині зайшов корабель Zhibek Zholy, що з вантажем вирушив із тимчасово окупованого росіянами Бердянська, повідомив посол України у Туреччині Василь Боднар. Україна звернулася до турецької сторони зі проханням вжити невідкладні заходи.
- 2 липня до турецького порту Ізмір прибув сирійський суховантаж "Лаодекіа", що належить сирійській державній компанії, яка перебуває у сфері управління родича російського ставленика в Сирії Башара Асада.
- До Росії з тимчасово окупованих територій України вивезли вже близько 400 тисяч тонн зернових, а росіяни погрожують фермерам забрати ще як мінімум 70% майбутнього врожаю. За даними української розвідки, значна частина вивезених з України зернових перебуває на суховантажних суднах під російським прапором в акваторії Середземного моря. Найбільш вірогідна країна призначення вантажу — Сирія.
- Представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік повідомив, що в портах України через війну заблоковано майже 4,5 мільйона тонн зерна, а залізниці недостатньо для експорту.
- Україна запропонувала створити Організацію країн-експортерів зерна, яка б допомогла запобігти голоду у світі, а також захищала б інтереси своїх членів у питанні імпорту зернової продукції.
- Загалом до війни Україна постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15–20% ячменю, понад 50% соняшникової олії. Після вторгнення РФ, Україна обмежила експорт деяких зернових.
- Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що світ стоїть перед безпрецедентною загрозою голоду у 2022-2023 роках.