В ході найбільшого з початку війни обміну з полону визволено 144 захисники України. Зі 144 звільнених – 95 оборонців "Азовсталі". Серед них – 43 військовослужбовці полку "Азов".
Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.
Зазначається, що більшість звільнених українців мають важкі ушкодження: вогнепальні та осколкові поранення, вибухові травми, опіки, переломи, ампутації кінцівок. Всі вони отримують належну невідкладну медичну та психологічну допомогу.



Загалом було звільнено:
- 59 бійців Національної гвардії;
- 30 – Військово-морських сил;
- 28 – Збройних сил України;
- 17 – Державної прикордонної служби України;
- 9 – Територіальної оборони;
- 1 – Національної поліції України.
"З них 23 офіцери та 69 військовослужбовців сержантського та старшинського складу. Найстаршому зі звільнених виповнилось 65 років, наймолодшому – 19", — повідомляють в Міноборони.


Представник пресслужби Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов в ефірі регіонального марафону також заявив, що серед звільнених є принаймні одна жінка.
"Жінка — це мати малолітньої дитини, чоловік так само військовослужбовець. Мала дитина нарешті побачить свою матір. Ця історія буде ще детально висвітлена", — додав він.
Що відомо
- Перший повноцінний обмін полоненими відбувся 24 березня. Тоді було звільнено українських моряків з рятувального катера "Сапфір", яких направили на острів Зміїний. Надалі Україна та Росія обмінювалися як військовополоненими, так і цивільними.
- Зокрема з полону окупантів вдалося звільнити волонтерку та медика Юлію Паєвську, відому під позивним “Тайра”, а також справжнього автора фрази про російський корабель.
- На початку червня на лінії фронту відбувся перший обмін тілами загиблих військових за формулою "160 на 160". Всі загиблі були з руїн “Азовсталі”, і щонайменше 52 з цих тіл вважаються останками бійців полку “Азов”.
- 21 червня під час чергового обміну Україна повернула тіла 35 військовослужбовців.
- 28 червня в Запорізькій області відбулася чергова операція з повернення тіл 46 загиблих українських військовослужбовців.
- Від початку війни обміном полонених займалася міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, утім наприкінці травня вона передала свої повноваження ГУР та СБУ.
Читайте також
"Розвідка все бачить": керівник ГУР розповів про ситуацію на сході та обмін полоненими
"Нагадує концтабір": Тайра розповіла про умови утримання в російському полоні
"Брудні, голодні, в антисанітарії", — мама азовця з Вінниці закликає звільнити сина з полону
Мати морпіха, який сказав фразу про "русский корабль", розповіла про сина
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу