Україна повернула тіла 35 військовослужбовців під час чергового обміну

Україна повернула тіла 35 військовослужбовців під час чергового обміну

Україна повернула тіла 35 військовослужбовців під час чергового обміну
Фото: 3polk.info

У Запорізькій області відбувся черговий обмін тілами загиблих військовослужбовців. Україна повернула 35 захисників.

Як повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, операція проводилась за співпраці Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, ГУР МОУ, СБУ, ГШ ЗСУ та інших силових структур України.

"Процес повернення тіл загиблих українських військових триває. Він відбувається відповідно до норм Женевської конвенції", — йдеться в повідомленні.

Що відомо

  • Перший повноцінний обмін полоненими відбувся 24 березня. Тоді було звільнено українських моряків з рятувального катера "Сапфір", яких направили на острів Зміїний. Надалі Україна та Росія обмінювалися як військовополоненими, так і цивільними.
  • Зокрема з полону окупантів вдалося звільнити волонтерку та медика Юлію Паєвську, відому під позивним “Тайра”, а також справжнього автора фрази про російський корабель.
  • На початку червня на лінії фронту відбувся перший обмін тілами загиблих військових за формулою "160 на 160". Всі загиблі були з руїн “Азовсталі”, і щонайменше 52 з цих тіл вважаються останками бійців полку “Азов”.
  • Від початку війни обміном полонених займалася міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, утім наприкінці травня вона передала свої повноваження ГУР та СБУ.

Читайте також

"Брудні, голодні, в антисанітарії", — мама азовця з Вінниці закликає звільнити сина з полону

Мати морпіха, який сказав фразу про "русский корабль", розповіла про сина

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок