Конгрес США може визнати геноцидом війну Росії в Україні

Конгрес США може визнати геноцидом війну Росії в Україні

ЗМІ
Конгрес США може визнати геноцидом війну Росії в Україні
Фото: Facebook

Група конгресменів від Республіканської і Демократичної партій підготувала резолюцію, яка визнає дії Росії в Україні геноцидом, повідомляє Foreign Policy.

Як пише видання, у резолюції зазначається, що "звірства вчинені російськими військами в Україні", зокрема невибіркові вбивства мирних українців, удари по пологових будинках і лікарнях, а також депортація сотень тисяч людей до Росії відповідають критеріям геноциду, викладеним у статті 2 Конвенції ООН.

FP зазначає, що, хоча резолюція не має обов'язкової юридичної сили, вона є сигналом для засудження дій Росії і свідчить про зусилля членів Конгресу з надання постійної підтримки Україні.

Що відомо

  • 14 квітня Верховна Рада проголосувала за постанову №7276 "Про вчинення Російською Федерацією геноциду в Україні", таким чином проголосивши дії російських військ на українській території геноцидом.
  • 23 березня Польський Сейм ухвалив резолюцію про вчинення Росією військових злочинів і злочинів проти людства, актів геноциду та також порушення прав людини  в Україні. Сейм також оголосив Путіна воєнним злочинцем.
  • 21 квітня парламенти Естонії і Латвії визнали геноцидом дії Росії в Україні.
  • 16 квітня у Сеймі Литви зареєстрували поправку до закону про пам’ятні дати, в разі ухвалення якої 9 травня буде відзначатися не лише День Європи, а й День пам’яті жертв геноциду в Україні. 10 травня сейм Литви одноголосно визнав Росію терористичною державою. В документі наголосили, що кремлівський режим прагне знищити українську націю і такі дії мають бути визнані геноцидом.
  • 28 квітня Палата громад парламенту Канади одноголосно підтримала постанову щодо визнання дій РФ в Україні геноцидом.
  • 11 травня Сенат Чехії ухвалив постанову про визнання злочинів російської армії в Україні геноцидом українського народу.
  • 2 червня Сенат Ірландії засудив вторгнення Росії в Україну і визнав дії РФ геноцидом українського народу.
  • Президент США Джо Байден 13 квітня заявив, що бюджети американців не повинні залежати від того, чи "вчиняє диктатор геноцид" в іншій країні.
  • Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд пізніше заявила, що Вашингтон збирає докази, аби офіційно визначити, чи є події в Україні геноцидом.
  • Натомість президент Франції Еммануель Макрон відмовився назвати дії Росії в Україні "геноцидом", а також зазначив, що українці та росіяни є братніми народами.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 122. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок