Рада визнала дії Росії в Україні геноцидом українського народу

Рада визнала дії Росії в Україні геноцидом українського народу

Рада визнала дії Росії в Україні геноцидом українського народу
. Фото: УНІАН

Верховна Рада на засіданні 14 квітня проголосувала за постанову №7276 "Про вчинення Російською Федерацією геноциду в Україні", таким чином проголосивши дії російських військ на українській території геноцидом.

Про це повідомили народні депутати Володимир В’ятрович і Олена Шуляк. Постанову підтримали 363 народні депутати.

У постанові згадуються злочини російських військових в українських містах, як-от Маріуполь, Буча, Харків та інші. Зазначається, що вони свідчать про цілеспрямоване прагнення винищення українців.

Депутати також планують скерувати звернення з проханням про визнання геноциду українського народу до ООН, Парламентської асамблеї Ради Європи, Європейського парламенту, Парламентських асамблей ОБСЄ і НАТО, парламентів і урядів інших країн.

"Ця постанова кладе початок міжнародно-правовій оцінці злочинів російської держави і армії в Україні. На політичному рівні ці злочини вже назвали геноцидом лідери не лише України, але й США, Канади та інших держав. І цей процес триватиме", — зазначив В’ятрович.

Що відомо

  • Президент США Джо Байден 13 квітня заявив, що бюджети американців не повинні залежати від того, чи "вчиняє диктатор геноцид" в іншій країні. Президент України Володимир Зеленський, коментуючи слова Джо Байдена про "геноцид", сказав: "Справжні слова справжнього лідера Джо Байдена. Називати речі своїми іменами важливо, щоб протистояти злу".
  • Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд пізніше заявила, що Вашингтон збирає докази, аби офіційно визначити, чи є події в Україні геноцидом. "Можу спрогнозувати, що ми зрештою, ймовірно, виявимо те, про що говорив президент Байден, коли зберемо всі ці докази. Тому що те, що відбувається, — це не випадковість. Це навмисне рішення Росії знищити Україну та її мирне населення", — сказала Нуланд.
  • Натомість президент Франції Еммануель Макрон відмовився назвати дії Росії в Україні "геноцидом", а також зазначив, що українці та росіяни є братніми народами. "Небажання президента Франції Емманюеля Макрона визнати геноцид українців після усіх відвертих заяв російського керівництва та злочинних дій російських військових розчаровує", – заявив речник МЗС України Олег Ніколенко.
  • 16 березня Міжнародний суд ООН оголосив рішення за запитом про запровадження тимчасових заходів у справі "Україна проти Росії" щодо геноциду. Відповідно до рішення суду, Росія має негайно призупинити всі військові дії в Україні та зупинити будь-які військові чи нерегулярні збройні формування під її контролем чи впливом.

Читайте також

ГУР оприлюднило дані росгвардійців, які вчиняли геноцид українців

Вторгнення Росії в Україну, день 50. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок