Україна вже може долучитися до програм ЄС, зокрема і фінансових — Зеленський

Україна вже може долучитися до програм ЄС, зокрема і фінансових — Зеленський

Україна вже може долучитися до програм ЄС, зокрема і фінансових — Зеленський
Володимир Зеленський, президент України. Фото: Офіс президента

Україна отримала статус кандидата в ЄС, а тому вже зараз зможе долучатися до роботи окремих органів та нових програм Європейського Союзу, доступ до яких обмежено для третіх країн.

"Це нові перспективи та нові можливості для України. Доступ до нових програм фінансової підтримки ЄС. Це — нові інвестиції, нові проєкти, нові робочі місця, а також підтримка повоєнного відновлення. Відтепер наша держава буде не лише переймати європейський досвід, а й зможе впливати на формування галузевих політик Євросоюзу. Віднині процес інтеграції України в ЄС став незворотнім", —зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у спільному зверненні з президентом і головою Верховної ради.

Він зазначив, що відтепер за Україною юридично закріплено місце в ЄС.

Володимир Зеленський наголосив, що Україна вже зможе долучатися до роботи окремих органів та нових програм ЄС, доступ до яких обмежено для третіх країн.

Читайте також: "Кров, піт та дипломатія": яким був шлях України у кандидати на вступ до ЄС

"Сьогодні ми позбулися цього принизливого визначення. Україна ніколи не була такою за сутністю, але офіційна термінологія називала нас саме так. Ми позбулися цього. Ми не третя країна. Не десята, не сота, ми – майбутній член ЄС", — сказав Зеленський.

Він зазначив, що Верховна рада має ухвалити в пріоритетному порядку євроінтеграційні закони й додав, що від усіх українців очікується висока громадянська свідомість.

Читайте також: Україна — ЄС: що ми маємо зробити у статусі кандидата і коли можливий вступ в Євросоюз

"Я хочу зробити акцент на дуже важливому моменті. Ми змінюємо Україну для себе, а не для когось. Ми втілюємо реформи не через чиїсь вимоги, а через власні переконання. Україна прагне не приєднатися, а повернутися до європейської родини", — підкреслив президент.

Що відомо

  • Європейська Рада на саміті у Брюсселі 23 червня ухвалила рішення про надання Україні статусу кандидата в Європейський Союз.

Читайте також

Статус кандидата до ЄС: що це змінить для України та чи допоможе закінчити війну

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок