Перейти до основного змісту
РСЗВ HIMARS вже в Україні — Резніков

РСЗВ HIMARS вже в Україні — Резніков

РСЗВ HIMARS вже в Україні — Резніков
. РСЗВ M142 HIMARS / Фото: defence-ua.com

Реактивні системи залпового вогню HIMARS вже прибули до України зі Сполучених Штатів Америки.

Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков.

"HIMARS прибули в Україну. Дякую моєму американському колезі та другу, міністру оборони США Ллойду Остіну III за ці потужні інструменти!", — написав він у своєму Twitter.

Посадовець пообіцяв російським військовим спекотне літо.

"Літо буде спекотним для російських окупантів. І останнім для деяких з них", — підсумував він.

Що таке HIMARS

HIMARS M142 (High Mobility Artillery Rocket System) — це високомобільна артилерійська система ракетного вогню. Вона вважається більш мобільною, ніж M270 MLRS — ще одна РСЗО, яка є на озброєнні США, тому що за основу використовується 6-ти колісна вантажівка, а не гусенична база. Система стріляє 227-мм ракетами з GPS-керуванням і випускає до 6 ракет за раз або одну балістичну ракету ATACMS. У залежності від модифікації вона може вражати цілі на відстані до 300 кілометрів.

За джерелами The Washington Post боєприпаси, які отримує Україна для ракетної системи HIMARS матимуть дальність ураження до 70 кілометрів. Американський чиновник додає, що українська влада запевнила, що застосовуватися зброя буде лише на російських об'єктах усередині України, не запускаючи ракети на територію Росії.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Міністерство оборони США планує збільшити постачання Україні реактивних систем залпового вогню HIMARS, повідомляє видання Politico із посиланням на джерела в Пентагоні.
  • 17 червня Мініоборони США оприлюднило повний список озброєнь, техніки та спорядження, яке надає Україні для боротьби зі збройною агресією РФ на загальну суму у більш як 6 мільярдів доларів.
  • 1 червня президент США Джо Байден повідомив, що США нададуть Україні новий пакет військової допомоги, який включатиме ракетні системи залпового вогню великої дальності HIMARS із боєприпасами. Загальна сума допомоги сягне 700 мільйонів доларів. Окрім HIMARS, пакет включатиме: п'ять протиартилерійських радарів; дві радіолокаційні станції повітряного спостереження; 1000 "джавелінів" та 50 командно-пускових установок; 6000 одиниць протитанкової зброї; 15 000 155-мм артилерійських снарядів; чотири гелікоптери Мі-17; 15 тактичних машин; запчастини та обладнання.
  • 30 травня президент Сполучених Штатів Джозеф Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії.
  • В цей же день американські ЗМІ повідомили, що США можуть надати Україні РСЗВ, але не великої дальності. Це означає, що Україні ймовірно не нададуть так звані тактичні ракетні системи, що здатні уражати цілі на відстані до 300 кілометрів.
  • Посол США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що адміністрація президента Джо Байдена "від самого початку" чітко наголошувала, що постачатиме Україні тільки оборонну зброю для протистояння російській агресії.
  • 15 червня президент США Джозеф Байден оголосив про виділення Україні нового пакету військової допомоги на мільярд доларів.
  • Велика Британія планує передати Україні понад 20 самохідних артилерійських установок M109.
  • 9 травня президент США Джо Байден підписав ленд-ліз для України. Цей законодавчий акт має спростити надання великих обсягів зброї Україні.

Читайте також

США розробили для українських військових навчальну програму з використання HIMARS

"Зброя, здатна знищити цінні російські цілі": що таке HIMARS

Вторгнення Росії в Україну, день 120. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня
Вибір редакції
На початок