Вчена рада Київської консерваторії хоче залишити в назві ім'я Чайковського

Вчена рада Київської консерваторії хоче залишити в назві ім'я Чайковського

Вчена рада Київської консерваторії хоче залишити в назві ім'я Чайковського
Фото: Вікіпедія

16 червня відбулось робоче засідання Вченої ради НМАУ ім. П. І. Чайковського. Серед питань розглянути також і питання, що стосується назви Академії, яка має ім‘я Петра Чайковського і яке викликає нині неоднозначне до цього ставлення. Однак шляхом голосування було ухвалено залишити імʼя композитора в назві.

"Воювати можуть уряди й армії, культури ж ніколи не можуть воювати одна з іншою. Вони можуть конкурувати чи взаємозбагачуватися. Чайковський, як і Шекспір, як і Жанна д’Арк, як і Христос, не належить одному конкретному народу, він належить усьому світу", – вважає член наглядової ради академії, народний артист Юрій Рибчинський.

Водночас частина колективу та більшість студентів виступає за перейменування закладу. Зокрема, професорка кафедри історії світової музики Олена Корчова відреагувала у соцмережі: "Проведенням напів-секретного Робочого засідання вирішити проблему неможливо. Як і відвертим ігноруванням думки опонентів. Ще менш перспективною є позиція гібридної аргументації. Якщо є реальні причини збереження імені П. І. Чайковського в назві Академії (юридичні, практичні, фінансові), їх варто озвучити".

Доктор мистецтвознавства, в.о. професора НМАУ Юрій Чекан у пості зазначив, що "У своїх композиціях Бетховен також використовував українські мелодії, але ніхто не вважає його українським композитором", а також "Місцем проживання культурна приналежність композитора не визначається. Чайковський ніколи не вважав себе українцем. Він був типовим російським композитором, як Мусоргський чи Бородін".

Врешті, Студентське Наукове Товариство НМАУ ім. П. І. Чайковського ще 3 травня публічно презентувало результати опитування студентства закладу, які свідчать про настрої, спрямовані на вилучення з назви закладу імені композитора Чайковського.

Петро Чайковський є одним із засновників Київської консерваторії, в Україні він написав значну частину своїх творів (зокрема, балет "Лебедине озеро", опера "Мазепа"), хоча народився й помер на території сучасної РФ.

Вчена рада Київської консерваторії хоче залишити в назві ім'я Чайковського
Вчена рада Київської консерваторії хоче залишити в назві ім'я Чайковського. Фото: сайт НМАУ

Більше про українську музику читайте тут

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок