Делегація Європарламенту перевірить бюрократію на українських кордонах

Делегація Європарламенту перевірить бюрократію на українських кордонах

Ексклюзивно
Делегація Європарламенту перевірить бюрократію на українських кордонах
Державний кордон України, фото: Суспільне

Наступного тижня в Україну прибуде делегація Європейського парламенту, яка перевірить роботу пунктів пропуску на українському кордоні та можливості пришвидшення їхнього проходження для експортних товарів.

Про це після зустрічі з Комітетом з питань сільського господарства та сільського розвитку Європарламенту у коментарі Суспільному розповів Маркіян Дмитрасевич, заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

"Делегація Європарламенту наступного тижня відвідає Львів. В тому числі вони хочуть подивитися, яка ситуація на прикордонних пунктах пропуску, дуже цікавилися можливістю зменшення бюрократії на кордонах для того, щоб пришвидшити ці перевірки і зробити експорт простішим", — пояснив він.

За словами посадовця, до складу делегації увійдуть представники кількох країн, в тому числі Німеччини.

"Зокрема, німецький представник висловив бажання взяти участь в цій делегації. Думаю, точний список делегатів буд відомий наступного тижня", — розповів Дмитрасевич.

Він також додав, що європарламентарі цікавилися можливостями використання балтійських портів для транспортування українського зерна.

"Зрозуміло, що порт Клайпеда в Литві дуже привабливий для нас в цьому відношенні, бо він зараз недовантажений, і він може перевантажувати достатню кількість зернових. Тут інша проблема: як дістатися до цього порту через те, що в нас різні стандарти залізниці. Для цього треба вже воля з їхньої сторони і достатня кількість залізничних зерновозів європейського стандарту", — пояснив заступник міністра.

Що відомо

  • Через війну в Україні у світі зросли ціни на зерно. Бойові дії вже призвели до непрямого тиску на ціни на зерно у світі. РФ продовжує блокувати українські порти, що призводить до нестачі поставок і до подальшого зростання цін на багато основних продуктів.
  • Загалом до війни Україна постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15–20% ячменю, понад 50% соняшникової олії. Після вторгнення РФ, Україна обмежила експорт деяких зернових.
  • У Міністерстві закордонних справ України заявили, що Росія має відвести свої сили в морській акваторії навколо України та надати безпекові гарантії про ненапад на порти та комерційні конвої.
  • 1 червня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна працює над організацією міжнародної операції з безпечного експорту збіжжя Чорним морем, яку очолюватиме ООН.
  • 12 червня заступник міністра закордонних справ України Дмитро Сенік розповів, що Україна розробила два маршрути через Польщу та Румунію для експорту зерна та запобігання глобальній продовольчій кризі.
  • Внаслідок повномасштабного російського вторгнення Україна втратила 25% посівних площ. Крім цього, частково зменшилося виробництва експортноорієнтованих культур.

Читайте також

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Бомбардування "хлібного кошика": як війна Росії проти України поглиблює світову продовольчу кризу

Deutsche Bahn хоче експортувати більше зерна з України

Росія хоче спровокувати продовольчу, міграційну та енергетичну кризу — Зеленський

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок