Блінкен засудив рішення фіктивного суду так званої “ДНР” щодо страти трьох іноземців

Блінкен засудив рішення фіктивного суду так званої “ДНР” щодо страти трьох іноземців

Блінкен засудив рішення фіктивного суду так званої “ДНР” щодо страти трьох іноземців
Ентоні Блінкен. Фото: AP

Державний секретар США Ентоні Блінкен засудив рішення фіктивного суду так званої “ДНР” щодо страти трьох іноземців, які воювали на боці ЗСУ.

“Ми серйозно стурбовані повідомленнями про фіктивний “суд” та вироки проти законних комбатантів, які служать у Збройних Силах України. Ми закликаємо Росію та її довірених осіб поважати міжнародне гуманітарне право, включаючи права та захист, надані військовополоненим”, — написав Блінкен.

Суд так званої "ДНР" 9 червня засудив до страти трьох іноземців, які служили в лавах Збройних силу України та від початку війни з Росією захищали Маріуполь від окупантів. Вирок винесли двом громадянам Великої Британії Ейдену Есліну та Шону Піннеру, а також підданому Королівства Марокко Брагіму Саадуну. Їх визнали "винними у найманстві та вчиненні дій, спрямованих на захоплення влади та повалення конституційного устрою ДНР". Усі вони мають місяць на те, що оскаржити вирок.

Читайте також: Боронили Маріуполь. Що відомо про трьох іноземців в лавах ЗСУ, яких в "ДНР" засудили до страти

Усі іноземці, які воюють на українській території в складі Збройних Сил України, є військовослужбовцями ЗСУ. Про це, коментуючи "вирок" в самоназваній "ДНР" громадянам Британії та Марокко повідомив Суспільному речник МЗС України Олег Ніколенко. Він додав, що "судовий процес" над військовослужбовцями ЗСУ на окупованих українських територіях "є нікчемним".

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 107. Текстовий онлайн

"Те, що ми робимо — відповідаємо на запитання: "де, коли та що" — британський розслідувач про злочини РФ

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок