Слідкують за новинами і дивляться серіали. Як розважаються українці на карантині

Слідкують за новинами і дивляться серіали. Як розважаються українці на карантині

Опитування
Слідкують за новинами і дивляться серіали. Як розважаються українці на карантині

Третина українців під час карантину стали частіше дивитися фільми та серіали, прибирати вдома, готувати їжу, близько чверті — збільшили час на заняття саморозвитком, спілкування з рідними та близькими, сон, їжу і прослуховування музики, а кожен п’ятий став частіше займаються своїм хобі, спортом або читати книги.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" 1-2 квітня.

Так, 38% частіше дивляться фільми і серіали, 45% — як зазвичай, 35% частіше прибирають і займаються будинком, 59% — як зазвичай. 32% частіше самостійно готують їжу, тоді як 62% — як зазвичай. Замовляють їжу додому 9%, як і раніше, 6% — рідше, 4% — частіше, 81% — ніколи.

27% частіше навчаються і займаються саморозвитком, а 48% — як зазвичай, 27% частіше спілкуються з рідними і близькими, тоді як 50% — як зазвичай. 26% частіше сплять, а 67% — як зазвичай, 24% частіше їдять, а 70% — як зазвичай.

Водночас 49% опитаних "Рейтингом" стали частіше стежити за новинами, 35% — як зазвичай, 9% — рідше, а 7% — взагалі не стежать. При цьому 47% українців заявили, що стали рідше гуляти на свіжому повітрі, 31% — так само часто, як зазвичай, 14% — навіть частіше, а 8% заявили, що взагалі не гуляють, а 42% стали рідше спілкуватися з друзями, однак для 44% у спілкуванні з ними нічого не змінилося, а 11% стали спілкуватися частіше.

36% продовжують як зазвичай займатися спортом, 20% — стали робити це рідше, 17% — частіше.

58% займаються сексом так само, як раніше, 14% — рідше, 8% — частіше. 27% як зазвичай вживають алкоголь, 16% — рідше, 6% — частіше, 52% — ніколи.

Згідно з результатами опитування, жінки дещо частіше слідкують за новинами та готують їжу, а чоловіки стали частіше займатися спортом, більше спати, вживати алкоголь і займатися сексом. Особливо ті чоловіки, які зараз на карантині і не ходять на роботу.

Українці 18-29 років частіше за інших переглядають фільми, займаються саморозвитком, спортом, власним хобі, спілкуються з друзями та близькими, сплять, їдять, слухають музику.

Чоловіки молодше 40 років значно частіше готують їжу, ніж раніше. Загалом люди до 40 років частіше за інших зазначали про свої обмеження щодо прогулянок на свіжому повітрі, ніж інші.

Українці, які не ходять на роботу, значно більше часу почали приділяти сну, приготуванню та вживанню їжі, спорту, хобі, спілкуванню з близькими, навчанню та саморозвитку, книгам, фільмам та серіалам. Навіть, ті хто ходить на роботу, почали значно більше дивитися фільмів, слідкувати за новинами, збільшили час на сон і їжу.

Загалом соціологи "Рейтингу" поділили поведінку українців на карантині на 5 моделей:

  • перша група більше часу намагається присвятити саморозвитку (спорт, хобі, читання, навчання);
  • друга група частіше почала відпочивати (переглядати фільми, серіали, їсти, спати, слухати музику);
  • третя група на карантині ("гедоністи") більше часу витрачає на покупки речей та їжі онлайн, вживання алкоголю та секс;
  • четверта група більше спілкується;
  • п'ята — витрачає час на хатні справи.

Довідка: опитування проводилося серед 1,3 тисяч повнолітніх респондентів на підставі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 4%.

Що відомо

  • Українці під час карантину найчастіше відчувають радість, зацікавленість та хвилювання. Найрідше зустрічаються відраза, почуття провини, сором і байдужість.
  • Українці розповіли про ставлення до дій влади в умовах загрози коронавірусу і те, як змінилися їхні доходи під час карантину.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди