Грузія не повертатиме свої окуповані території військовим шляхом — Зурабішвілі

Грузія не повертатиме свої окуповані території військовим шляхом — Зурабішвілі

Грузія не повертатиме свої окуповані території військовим шляхом — Зурабішвілі
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. Фото: ekhokavkaza.com

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що країна не скористається війною в Україні для повернення своїх територій військовим шляхом.

Як пише видання Ехо Кавказу, Зурабішвілі звернулась до громадян в Абхазії та Цхінвалі і запевнила їх, що "Грузія війною та силою нічого не планує проти них".

"Це - очевидна, чергова російська дезінформація", — сказала вона, виступаючи на тбіліській площі Свободи з нагоди Дня незалежності країни.

Президентка країни наголосила, що "всім зрозуміло, яка країна загрожує суверенітету, ідентичності та життю своїх сусідів".

Зурабішвілі запропонувала жителям самопроголошених республік приєднатися до "єдиного європейського майбутнього".

Ініціативу про проведення референдуму щодо приєднання Південної Осетії до Росії вона також назвала черговою російською провокацією та загрозою анексії.

"Не можна припустити, щоб Росія зробила ще одну фатальну помилку і ще один злочин, вкотре знехтувала нормами та принципами міжнародного права. Це не залишиться без відповіді й викличе реакцію у відповідь міжнародного співтовариства", – додала Зурабішвілі.

Що відомо

  • 8 травня у невизнаній Південній Осетії пройшло голосування у другому турі президентських виборів. За його результатами Бібілов програв лідеру партії "Нихас" Алану Гаглоєву. Перший тур виборів відбувся 10 квітня.
  • МЗС України засудило проведення Росією так званих "президентських виборів" на окупованій території Цхінвальського регіону/Південної Осетії в Грузії.
  • 30 березня "президент" самопроголошеної республіки Південна Осетія Анатолій Бібілов заявив про намір зробити всі необхідні юридичні кроки для входження "республіки" до складу Росії.
  • 31 березня у Держдумі РФ заявили, що самопроголошена республіка Південна Осетія може провести так званий "референдум" про входження до складу Росії вже у травні-червні 2022 року.
  • У МЗС Грузії назвали "референдум" про входження Південної Осетії до складу Росії неприйнятним і таким, що не матиме юридичної сили.

Читайте також

Ми різні – відмінності російських та українських соцмереж

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок