У невизнаній Південній Осетії провели "вибори президента"

У невизнаній Південній Осетії провели "вибори президента"

У невизнаній Південній Осетії провели "вибори президента"
. Алан Гаглоєв. Фото: Фейсбук.

Кандидат у "президенти" невизнаної Південної Осетії Алан Гаглоєв, за даними місцевого ЦВК, лідирує у другому турі виборів. Напередодні він оголосив себе переможцем виборів 8 травня, повідомляє "Кавказский узел".

8 травня у невизнаній Південній Осетії пройшло голосування у другому турі президентських виборів. Явка виборців становила 68,2 відсотка. У другий тур вийшли лідер партії "Нихас" Алан Гаглоєв, який набрав у першому турі 10 квітня 38,55% голосів, і чинний президент Анатолій Бібілов (34,95% голосів у першому турі). Після того, як ЦВК опрацював понад 85 відсотків протоколів, Гаглоєв лідирує у другому турі виборів президента Південної Осетії з 53,67%, передає російське агентство "РИА Новости".

Гаглоєв заявив про свою перемогу на головній площі Цхінвала. Він сказав, що він набрав 5056 голосів виборців у той час, як за Бібілова проголосували 3120 людей.

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує проведення Росією т.зв. "президентських виборів" на окупованій території Цхінвальського регіону/Південної Осетії в Грузії 10 квітня. Зовнішньополітичне відомство підкреслило, що незаконні "вибори" мають на меті легітимізувати окупацію частини суверенної території Грузії з боку РФ і суперечать міжнародному праву та не мають жодних правових наслідків.

Південна Осетія та Абхазія непідконтрольні уряду Грузії з 1991 і 1992 року відповідно. В результаті російсько-грузинської п'ятиденної війни 2008 року Росія завершила окупацію Абхазії та Південної Осетії й визнала утворення на цих територіях самопроголошених "республіки". Уряд в Тбілісі у відповідь розірвав дипломатичні відносини з Москвою, а Південну Осетію та Абхазію оголосив "окупованими територіями". У документах ООН ці райони розглядаються як невіддільна територія Грузії.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Путін погрожує ядерною війною. Це лише шантаж чи готуватися до найгіршого

Вторгнення Росії в Україну, день 75. Текстовий онлайн

"Через напад РФ вплив на психічне здоров’я буде спостерігатися протягом десятиліть" — голова Бюро ВООЗ в Україні

"Заяви Путіна свідчать про ненависть до українського народу" — інтерв’ю з генеральною секретаркою Amnesty International

Біженці, соціальне житло, шахраї — інтерв’ю з речницею Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні

“На вулиці повісили людожера. Люди стояли кілька діб і чекали цього” — щоденник киянки, яка пережила фашистську окупацію

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок