Уряд затвердив оновлені макропоказники. Причиною погіршення макроекономічного прогнозу стали наслідки пандемії COVID-19 та карантинні заходи для зупинки поширення захворювання. Відповідна постанова 3 квітня з'явилася на сайті Кабміну.
Деякі показники в новому прогнозі гірші, ніж озвучувалися прем'єр-міністром Денисом Шмигалем на засіданні уряду 29 березня.
Зокрема, відповідно до оновленого макропрогнозу номінальний ВВП очікується на рівні близько 3,98 трильйона гривень, тобто падіння ВВП – 4,8%. У свою чергу, очікуване зростання інфляції становить 11,6%. Раніше мова йшла про 8,7%.
Падіння середньої зарплати – 4,5% до 10,7 тисяч гривень на місяць. Напередодні повідомлялося про 0,3%. Тобто з урахуванням інфляції середня зарплатня мала б залишитися практично без змін порівняно з 2019 роком.
Прогнозоване збільшення безробіття — 9,4%. Падіння експорту становитиме 5,5%, а імпорту – 10%.
Напередодні уряд пропонував змінити бюджет на 2020 рік, оскільки показники у чинній версії бюджету закладалися з урахуванням іншої економічної ситуації. Документом пропонувалося зменшити доходи бюджету на 123 мільярди гривень, дефіцит збільшити на 200 мільярдів гривень та створити фонд протидії коронавірусу. Проте нардепи зміни не підтримали.
Читайте також: "Коронавірус проти української економіки"
Що відомо
- На позачерговому засіданні 30 березня ВР звільнила очільника Мінфіну Ігоря Уманського, а на його місце з другої спроби призначила Сергія Марченка.
- Попередньо Європейська Бізнес асоціація прогнозувала, що внаслідок карантину ВВП може впасти до 4%, у найгіршому випадку — до 9%.
- Президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард заявила, що Європа може зіткнутися з серйозним економічним шоком, подібним до глобальної фінансової кризи 2008 року, якщо лідери країн не вдаватимуться до термінових заходів через спалах коронавірусу. Директорка ж Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявляє, що світова економіка "одужає" після пандемії у 2021 році.
- Нацбанк знизив облікову ставку з 11% до 10%, щоб повернути інфляцію в запланований діапазон та підтримати економічне зростання в Україні.