Нові старі обличчя. Кого призначили в уряд Шмигаля

Нові старі обличчя. Кого призначили в уряд Шмигаля

Нові старі обличчя. Кого призначили в уряд Шмигаля
. Уніан

Верховна Рада проголосувала за новий склад уряду на чолі з Денисом Шмигалем. Його кандидатуру підтримав 291 депутат.

Зі складу уряду Гончарука на своїх посадах залишаються міністр інфраструктури Владислав Криклій, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, міністр юстиції Денис Малюська та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Віцепрем'єр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба замінив на посаді міністра закордонних справ Вадима Пристайка. Пристайко, у свою чергу, став профільним віцепрем'єром з Євроінтеграції.

Назвати "новим" Кабмін можна лише з великою натяжкою. Окрім урядовців Гончарука він поповнився міністрами, які працювали в урядах за попередніх президентів, зокрема й за експрезидента-втікача Віктора Януковича. Проте під досі не скасований судом закон про люстрацію вони навряд чи підпадають, бо обіймали посади в уряді Миколи Азарова менше року. Суспільне зібрало основну інформацію про нових міністрів, їхню кар'єру та цікаві факти з біографії.

Денис Шмигаль. Прем’єр-міністр

Нові старі обличчя Кабміну. Кого призначили в новий уряд.
УНІАН

Колишній львівський бізнесмен та ексочільник Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль від 4 лютого 2020 року працював профільним міністром та віцепрем'єром з розвитку громад і територій в уряді Гончарука.

ОСВІТА

Народився у Львові, закінчив Львівський політехнічний інститут. Захистив дисертацію з регіональної економіки та розміщення продуктивних сил. У 2003 році здобув ступінь кандидата економічних наук. Захистив дисертацію з регіональної економіки та розміщення продуктивних сил. Стажувався та навчався у Німеччині за програмою підготовки менеджерів Міністерства економіки та енергетики країни.

КАР'ЄРА

У 2009 році був керівником департаменту економіки, інвестицій, промисловості та торгівлі у Львівській обласній державній адміністрації. У 2014-му Шмигаль працював заступником начальника в обласному управлінні Фіскальної служби.

Упродовж двох років — з січня 2015-го до січня 2017-го Денис Шмигаль розвивав мережі магазинів "Рукавичка" та "Під боком" у ТОВ ТВК "Львівхолод" львівського підприємця Богдана Козака.

У 2014 році балотувався до Верховної Ради як самовисуванець, проте не пройшов до парламенту.

У січні 2018 року очолив Бурштинську ТЕЦ, що входить до холдингу Ріната Ахметова ПАТ ДТЕК "Західенерго", а також консультував ДТЕК "Східенерго". Після його призначення на ТЕЦ розпочалася заміна енергоблоків, зокрема, закінчили реконструкцію 10-го енергоблоку.

У червні 2019 року Шмигаль був одним із трьох кандидатів на посаду голови Львівської ОДА. Проте 1 серпня 2019 року він очолив Івано-Франківську ОДА. На посаді він пропрацював півроку.

Місцеві журналісти вважають, що посада на Франківщині була своєрідним випробуванням для Шмигаля перед "походом на Київ". Вони зазначають, що, на відміну від попередника, він був відкритий до спілкування зі ЗМІ та спонукав підлеглих до роботи з медіа. Під час роботи на посаді очільника області, він започаткував щотижневі апаратні онлайн-наради в ОДА з керівниками районів і департаментів за участі ЗМІ.

У цей же період в області завершилося будівництво двох мостів — на дорозі регіонального значення "Татарів-Кам’янець-Подільський" та у селі Довге-Калуське (Калуський район).

Тоді ж виник конфлікт навколо утворення Яремчанської ОТГ. Близько сотні жителів Татарова й Ворохти приїжджали до Івано-Франківська, протестуючи проти об'єднання з Яремчем та прагнучи об'єднатися між собою. Тоді Шмигаль пообіцяв посприяти об'єднанню, однак це питання досі до кінця не вирішене. Його внесли до перспективного плану та подали на розгляд у Кабінет міністрів.

Звітуючи перед президентом за результатами 100 днів роботи на посаді голови ОДА, Шмигаль повідомив, що за цей час в області відремонтували 540 кілометрів доріг, регіон отримав 5 нових авто швидкої допомоги, придбано 94 квартири для учасників АТО/ООС та запроваджено тотальний електронний облік деревини.

СТАТКИ

Згідно з декларацією за 2018 рік, Шмигаль з дружиною Катериною володіють трьома земельними ділянками, а також мають житловий будинок площею 215 квадратних метрів і нежитлову будівлю площею 417 квадратів. Його дружина володіє авто Land Rover вартістю понад 800 тисяч гривень.

У 2016-2017 роках Катерина Шмигаль мала невелику частку у ТОВ "Некстбайк Україна", що розвиває мережі прокату велосипедів у містах України. Кінцевим бенефіціаром "Некстбайк Україна" є львівський підприємець Зіновій Козицький. Його син Максим Козицький призначений президентом Зеленським на посаду голови Львівської ОДА.

За 2018 рік новий прем'єр заробив 3,5 мільйона гривень. Разом із дружиною він має 115 тисяч доларів готівкою та трохи більше ніж 12 тисяч гривень у банку.

Олексій Резніков. Віцепрем’єр, міністр з реінтеграції Донбасу

Нові старі обличчя Кабміну. Кого призначили в новий уряд.
Facebook

Адвокат, заслужений юрист України, майстер спорту з акробатики. Резніков — юрист з багаторічним досвідом. У 2000-2006 роках працював у компанії "Правіс", співзасновником якої був сам. Пізніше компанія була перейменована на "Резніков, Власенко і партнери".

Із 2011-го до 2014 року обіймав посаду головного юрисконсульта Адвокатського Бюро "Єгоров, Пугинський, Афанасьєв і партнери". За сумісництвом працював адвокатом і партнером АО "Меджістерс".

Двічі проходив до Київської міської ради — у 2008 році з "Блоком Катеринчука" , у 2014 — з партією "Удар" Віталія Кличка. Був заступником міського голови Віталія Кличка (з квітня 2016 року по вересень 2018 року).

Разом з нинішнім нардепом від "Батьківщини" Сергієм Власенком був адвокатом кандидата на пост президента Віктора Ющенка у справі про невизнання другого туру виборів 2004 року.

У вересні 2019 року став представником України у Мінській групі, а також був одним із членів української делегації на зустрічі "Нормандської четвірки" у Парижі.

Олексій Чернишов. Міністр розвитку громад і територій

Нові старі обличчя Кабміну. Кого призначили в новий уряд.
Олексій Чернишов. Фото: УНІАН

Відомий харківський бізнесмен та інвестор. На початку 2000-х почав співпрацювати з концерном "АВЕК", засновником якого є впливовий бізнесмен і політик з Харкова Олександр Фельдман. Там кар'єра Чернишова стрімко пішла вгору — він став віцепрезидентом, потім президентом, а згодом і головою наглядової ради концерну.

У 2012 році заснував інвестиційно-девелоперську компанію Eastgate Developmen, у 2014 — інвестиційну компанію VI2 Partners.

З 28 жовтня 2019 року і до сьогодні обіймав посаду голови Київської обласної державної адміністрації.

Олег Немчінов. Міністр Кабінету міністрів

Нові старі обличчя. Кого призначили в уряд Шмигаля
Фото з Facebook Олега Немчінова

Кандидат наук з державного управління, учасник АТО. Займався громадською діяльністю на регіональному рівні.

У 2006-2010 роках депутат Львівської обласної ради від Української народної партії. У 2014-2017 роках — офіцер Державної прикордонної служби.

Із 11 квітня 2017 року — Держсекретар Міністерства молоді та спорту.

Вадим Гутцайт. Міністр спорту

Нові старі обличчя Кабміну. Кого призначили в новий уряд.
УНІАН

Фехтувальник, шабліст, олімпійський чемпіон. Президент Федерації фехтування України. Із 2018 року Директор Департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації.

У V і VI скликаннях Ради працював помічником на громадських засадах у депутата від "Партії регіонів" Ельбруса Тедеєва.

Із травня 2012 до вересня 2017 року був генеральним директором державного підприємства "Олімпійський навчально-спортивний центр "Конча-Заспа".

Ігор Уманський. Міністр фінансів

Нові старі обличчя Кабміну. Кого призначили в новий уряд.
Уніан

У 1997-1998 роках працював у Національному агентстві України з питань розвитку та європейської інтеграції, після чого став експертом служби віцепрем'єра з питань економіки. У наступні роки обіймав керівні посади в міністерстві економіки, НБУ та Укртранснафті.

Із січня 2008-го по березень 2010-го був першим заступником тодішнього міністра фінансів Віктора Пинзеника, а після його відставки у 2009 році виконував обов'язки голови Мінфіну за часів другого прем'єрства Юлії Тимошенко.

За даними ЗМІ, у 2010 році Уманський запропонував скасувати постанову про переведення активів і пасивів банку "Надра" в іншу фінустанову — "Родовід Банк". Пізніше "Надра" швидко викупив олігарх Дмитро Фірташ.

У 2011-2014 роках Уманський був викладачем кафедри економіки підприємства та корпоративного управління Одеської національної академії зв'язку ім. Попова та входив до ради Gase Energy, Ltd (США).

У жовтні 2014 року повернувся до роботи у міністерстві фінансів, де до грудня 2015 року працював першим заступником міністра фінансів Наталії Яресько, в уряді Яценюка. А в жовтні 2016 року Уманський став позаштатним радником Петра Порошенка та був звільнений за власною заявою у березні 2019 року.

Іван Плачков. Міністр енергетики

Нові старі обличчя Кабміну. Кого призначили в новий уряд.
Уніан

Кандидат технічних наук (2005). Депутат Київської міськради у 1998-2000 та 2002-2006 роках.

Був членом ради партії Народний Союз "Наша Україна", пізніше перейменованої на "Політична партія "Наша Україна" за часів президента Віктора Ющенка.

Із 24 лютого до 30 грудня 1999 року був міністром енергетики України. Із 4 лютого 2005-го до 4 серпня 2006-го — міністром палива та енергетики України в уряді Юлії Тимошенко під час першої газової війни з Росією.

Крім того, у 2006-2007 роках обіймав посаду голови Одеської облдержадміністрації, у 2007-2008 — радника президента України (Віктора Ющенка), а також у 2007 році був членом РНБО. У 2008-2010 роках був заступником керівника Державного управління справами.

Андрій Таран. Міністр оборони

Нові старі обличчя. Кого призначили в уряд Шмигаля
Фото з відкритих джерел

Генерал-лейтенант ЗСУ у відставці. У 1992-1995 роках служив в центральному апараті Міністерства оборони України. У 1994 році став співробітником Головного управління розвідки Міноборони.

Закінчив Військову академію ППО Сухопутних військ у Києві за спеціальністю "Управління бойовими діями". У 1993-му пройшов перепідготовку в Інституті міжнародних відносин у Києві для дипломатичної служби. Навчався в Національному університеті оборони США у Вашингтоні. Здобув ступінь магістра за спеціальністю "Стратегія національних ресурсів". Вільно володіє англійською.

Упродовж 1996-2014 років у різний час обіймав посади експерта центру стратегічного планування і аналізу в РНБО, військового аташе при посольстві України в США, начальника управління у Міноборони, заступника начальника Головного управління розвідки Міноборони, представника Міноборони при представництві України при ООН.

Із квітня по серпень 2015 року був представником України у Спільному центрі контролю і координації на Донбасі, який був створений для мирного врегулювання за участю представників України та РФ.

12 липня 2015 року на сторінці у Twitter РНБО з’явилося повідомлення: "Генерал Таран звільнений з посади керівника української сторони СЦКК. Йому оголошено підозру за статтею 111 КК України (державна зрада)". Уранці наступного дня на сторінці РНБО повідомили, що це повідомлення фейк, а акаунт був зламаний.

У вересні 2015-го призначений в робочу підгрупу з питань безпеки в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі на переговорах в Мінську, де пропрацював три місяці.

У грудні 2015 року призначений на посаду першого заступника командувача Сухопутних військ ЗСУ, у 2016-му був звільнений в запас після досягнення граничного віку генеральської служби. У 2019 році Таран очолював виборчий штаб кандидата в президенти Ігоря Смешка.

Ілля Ємець. Міністр охорони здоров'я

Нові старі обличчя Кабміну. Кого призначили в новий уряд.
Уніан

Кардіохірург, доктор медичних наук, професор кафедри дитячої кардіології, заслужений лікар України, член Європейської асоціації хірургії вроджених вад серця. У 2003-2010 роках, а також з 2011 року очолює Центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.

За часів Януковича (грудень 2010 року — травень 2011 року) очолював Міністерство охорони здоров'я в уряді Миколи Азарова. Попри це Ємець не підпадає під дію закону про люстрацію, оскільки обіймав посаду міністра менше року.

Марина Лазебна. Міністерка соціальної політики

Нові старі обличчя. Кого призначили в уряд Шмигаля
Фото з відкритих джерел

Кандидатка економічних наук. У 2002-2003 роках працювала провідною спеціалісткою управління соціальних прогнозів та економічної експертизи соціальних реформ в Міністерстві економіки України та заступницею начальника відділу пенсійної реформи та з питань європейської інтеграції України.

З 2003 по 2011 рік обіймала посаду головної спеціалістки Управління стратегії реформування соціальних відносин та Управління соціальної політики та праці.

З травня 2011 року Лазебна була помічницею Міністра у відділі організації роботи віцепрем'єр-міністра Секретаріату Кабміну. Згодом обійняла посаду директорки Департаменту праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України.

20 травня 2013 року експрезидентом-втікачем Януковичем була призначена головою Державної служби зайнятості. Утім, менш ніж через рік, 5 березня 2014 року Кабмін Яценюка постановою ліквідував цю службу.

Сергій Бессараб. Міністр у справах ветеранів

Нові старі обличчя Кабміну. Кого призначили в новий уряд.
Уніан

Генерал-лейтенант, уся кар'єра зосереджена на військовій службі. У 2005-2007 роках був командувачем військами територіального управління "Північ".

У травні 2012 року був призначений першим заступником командувача сухопутних військ, через що у 2014 році був звільнений в рамках люстрації. Проте пізніше повернувся на службу завдяки змінам у законі, які дозволили президенту залишати на посадах цінних військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "За мить до відставки. Що зробив і що не зробив уряд Гончарука"
На початок