Науковці, громадські та культурні діячі України та інших країн закликали парламенти країн-членів Європейського Союзу схвалити заявку України на отримання статусу кандидата в ЄС.
Про це Суспільному повідомила Релігійно-інформаційна служба України.
Звернення до парламентів було ініційовано Українським центром європейської політики. В організації зазначають, що європейські прагнення України ґрунтуються на волі народу та підтверджені досягненнями, які країна зробила після підписання у 2014 році Угоди про асоціацію.
Експерти наголошують, що прогресу вже досягнуто практично в усіх розділах Угоди про асоціацію, а в деяких галузях Україна є більш просунута, ніж багато колишніх кандидатів на початку вступу.
"Без сумніву Україні потрібно зробити ще багато важливих кроків, адже наближення законодавства ЄС є складним завданням для пострадянської країни, однак, власне, надання статусу кандидата в ЄС і стане тим політичним сигналом для українського суспільства, який допоможе їх здійснити, водночас Україна отримає доступ до технічної допомоги та структурних фондів ЄС для впровадження комплексних реформ", — сказано в заяві.
Звернення до парламентів країн Євросоюзу уже підписали понад сотня моральних авторитетів України та світу. Серед них: головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх, настоятель Православної церкви України Епіфаній, співак Святослав Вакарчук, журналісти Лариса Івшина, Наталія Соколенко, Андрій Куликов, Наталія Лігачова та інші.
Що відомо
- 8 квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президенту Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого є необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС.
- 17 квітня заступник голови Офісу президента Ігор Жовква повідомив, що опитувальник щодо вступу до Європейського союзу заповнено повністю – тепер Україна очікує на прискорену процедуру вступу в ЄС. Рішення має бути прийнято в червні.
- Наступного дня Офіс президента повідомив, що Володимир Зеленський передав главі представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасу заповнену анкету-опитувальник для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС.
- Згідно з опитуванням групи "Рейтинг", оприлюдненим 17 лютого, вступ до ЄС підтримують 68% українців, до НАТО — 62% громадян, що є найвищим показником за всю історію подібних спостережень із 2014 року.
- 19 квітня речник Європейської комісії Ерік Мамер повідомив, що Європейський Союз отримав відповіді України на першу частину опитувальника, необхідного для ухвалення рішення про надання їй статусу кандидата на членство.
- 9 травня президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна заповнила другу частину анкети-опитувальника Європейської комісії, яка необхідна для отримання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.
Читайте також
"Ми готові": Зеленський закликав прийняти Україну в ЄС за скороченою процедурою
Якщо ЄС у червні не дасть Україні статус кандидата, "ми цього не проковтнемо" — Кулеба
З нами Євросоюз буде точно міцніший. Зеленський звернувся до Європарламенту
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу