"Повернутися на Кіровоградщину – правильне рішення". Андрій Хайат про волонтерство та нові пісні

"Повернутися на Кіровоградщину – правильне рішення". Андрій Хайат про волонтерство та нові пісні

"Повернутися на Кіровоградщину – правильне рішення". Андрій Хайат про волонтерство та нові пісні
Фото: Суспільне Кропивницький

Коли розпочався повномасштабний наступ Росії на Україну, український співак Андрій Хайат (Khayat) повернувся у рідне місто Знам'янка Кропивницького району Кіровоградської області. Про шок від усвідомлення наступу, допомогу військовим й переселенцям та нову пісню, першими яку почули кропивничани, співак розповів Суспільному.

"Повернутися на Кіровоградщину – правильне рішення"

24 лютого Андрій Хайат був у Києві. Розповів, що прокинувся, як зазвичай – о пів на дев'яту ранку. Про початок наступу дізнався з новин та соцмереж. "У мене було дуже багато планів на цей день. Я був у шоці. Був такий ступор. Одразу почав дзвонити своїй мамі, рідним. Потім думав, що робити далі. Залишатися чи їхати".

Спершу співак вирішив залишитись у столиці, але на поверненні у Знам'янку наполіг батько. "Мені здавалося, що Київ – найбільш захищене місто. Але 25 лютого подзвонив тато і сказав: "Я тебе забираю". Тому що зараз варто бути всім разом. Це було правильне рішення".

Допомога військовим та переселенцям

У Знам'янці Андрій Хайат вирішив допомагати: перші три тижні повномасштабного вторгнення збирав продукти для Збройних сил України, потім допомагали переселенцям. "У нас був маленький хаб, де дівчата плели сітки. Ми збирали продукти, готували перший місяць – кожен у себе вдома. Збирали в одну машину і відправляли. Були люди, які погодились їздити на різні міста, і до Харкова – передавали ці харчі. Разом із бабусею кожні два дні готували по 130 млинців з різними начинками".

Також співак займався пошуком ліків для людей, які через війну не могли їх отримати. "Співачка Юлія Юріна (гурт YUKO) теж займалася цим. Вона розповіла мені історію, як вони не встигли довезти їх до жінки, тому що та жила у місті, яке було в облозі. І жінка померла не через те, що її вбили, а через те, що не змогла отримати вчасно свої ліки. Я знаю, що таких історій дуже багато".

Пісня, першими яку почули кропивничани

За три місяці повномасштабного вторгнення, Андрій Хайат випустив дві пісні "Під дощем" та "Клаптики холодного вогню" спільно з українським електронний дуетом PROBASS ∆ HARDI.

До зйомок кліпу на пісню "Під дощем" долучилася бабуся співака.

21 травня Андрій Хайат заспівав на відкритті волонтерського літнього майданчика "Атмосфера MUP 2.0". Відкриття мало благодійну мету – зібрати 315 тисяч гривень на три тепловізори та п’ять приладів нічного бачення для української армії. Про це розповіла організаторка майданчика Катерина Колтунова.

Андрій Хайат розповів, що саме на цьому виступі вперше заспівав пісню "Зорепад", якої, поки, немає на жодній із музичних платформ. "Я написав її буквально декілька днів тому. Мені захотілося заспівати її тут, не чекаючи релізу. Щоб зрозуміти, як люди її сприймуть і наскільки вона актуальна зараз".

"Повернутися на Кіровоградщину – правильне рішення". Андрій Хайат про волонтерство та нові пісні
Андрій Хайат співає на відкритті волонтерського літнього майданчика "Атмосфера МUР 2.0" у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

"Зорепад" – це пісня про підтримку. "І про те, що ти можеш знайти свій шлях. Завжди у небі є якась зірочка, яка буде тобі допомагати рухатись на твоєму шляху".

За словами Андрія, війна не надихає, а навпаки забирає енергію для творчості. "Мені не хотілося виступати перші два місяці. Коли я почав писати пісні, то зрозумів, що до мене повертається цей ресурс. І наразі планую виступати по всій Україні, навіть за кордоном. Будемо збирати гроші".

Співак планує співпрацювати з благодійними та громадськими організаціями, які влаштовуватимуть концерти для збору грошей на потреби збройних сил чи переселенців.

Читайте також

  • Охочих допомогти поменшало. Думки представників громадських організацій Кропивницького та психолога
  • В одному з чотирьох кропивницьких гумцентрів для переселенців не вистачає продуктів
  • Як говорити з постраждалими від війни. Поради кризового психолога з Кропивницького
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок