В МЗС підтвердили існування мирного плану Італії щодо України

В МЗС підтвердили існування мирного плану Італії щодо України

Ексклюзивно
В МЗС підтвердили існування мирного плану Італії щодо України
Фото: МЗС України

Італія передала Україні свої пропозиції щодо врегулювання збройного конфлікту з Росією, наразі Київ вивчає отримані пропозиції. Про це Суспільному повідомив речник міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

"Україна високо цінує підтримку Італії в межах Європейського Союзу та на двосторонньому рівні. Італійська сторона справді поділилася своїм баченням шляхів припинення війни Росії проти України. Відповідні пропозиції нині вивчаються", — зазначив він.

"Ми вітаємо будь-які міжнародні зусилля, які допоможуть відновити мир на українській землі та в Європі. Водночас будь-яке політичне рішення має базуватися на повазі суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах", — підкреслив Ніколенко.

Напередодні італійське видання La Repubblica оприлюднило план міністерства закордонних справ Італії, що передбачає припинення вогню та поетапне врегулювання ситуації в Україні.

Чотири етапи італійського плану передбачають:

  • припинення вогню та демілітаризацію фронту під наглядом ООН;
  • швидкий вступ України до ЄС та її нейтральний статус без приєднання до НАТО;
  • угоду між Україною і Росією щодо "спірних територій" Донбасу і Криму для вирішення суперечностей щодо міжнародно визнаних кордонів;
  • новий багатосторонній договір про мир і безпеку в Європі.

Зазначалося, що Італія передала свої пропозиції ООН, а також запропонувала країнам і міжнародним організаціям, зокрема ООН і ЄС, стати частиною міжнародної групи сприяння, що має бути створена для виконання дипломатичних зобов'язань.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 17 травня радник керівника ОП Михайло Подоляк повідомив, що перемовини щодо мирного врегулювання військового конфлікту між Україною та Росією тимчасово припинились. В Міністерстві закордонних справ Росії заявили при цьому, що "Україна фактично вийшла з переговорного процесу".
  • Очільник української делегації на перемовинах з РФ Давид Арахамія заявив, що змінилась конструкція підписання мирного договору та договору про гарантії безпеки.
  • Раніше Подоляк заявив, що одним з ключових питань, які обговорюють Україна та Росія під час перемовин, є договір про міжнародні гарантії безпеки для України.
  • 29 березня у Стамбулі відбулись офлайн-перемовини української та російської делегацій щодо припинення війни. Сторони розглянули питання Договору про гарантії безпеки для України. Ці пропозиції були надані російській стороні.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що договір про мир із Росією має складатися із двох документів, один з яких містив би гарантії безпеки для України.
  • Країнами-гарантами можуть стати Велика Британія, КНР, Польща, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Ізраїль та Росія. До договору зможуть приєднатися й інші країни. Умова — країни не мають заперечувати вступу України до ЄС, а навпаки, сприяти цьому.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 86. Текстовий онлайн

"Їм треба пройти через покаяння": в ОПУ розповіли про перспективи перемовин із Росією

Від чого залежатимуть подальші переговори між Україною та Росією

"Другого Будапешта" не буде: Єрмак пояснив, чому діятимуть нові гарантії безпеки

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок