"Я аплодую Конгресу": Байден прокоментував схвалення 40 мільярдів допомоги для України

"Я аплодую Конгресу": Байден прокоментував схвалення 40 мільярдів допомоги для України

"Я аплодую Конгресу": Байден прокоментував схвалення 40 мільярдів допомоги для України
Президент США Джо Байден / Фото: Associated Press

Президент США Джозеф Байден привітав підтримку Конгресом нового пакету допомоги на 40 мільярдів доларів для України, пообіцявши, що Україна отримає ще більше артилерії, протиартилерійських систем та іншого обладнання.

Про це йдеться у пресрелізі, оприлюдненому на сайті Білого дому.

"Я аплодую Конгресу за те, що він направив світові чіткий двопартійний сигнал про те, що народ Сполучених Штатів разом із мужнім народом України захищає свою демократію та свободу", — заявив американський президент.

За словами Байдена, ресурси, які передбачає документ, дозволять США відправити в Україну ще більше зброї та боєприпасів, а також поповнити власні запаси та підтримати американських військових, дислокованих у країнах НАТО. Він також подякував конгресменам та іншим посадовцям за швидкий розгляд законопроєкту, покликаному забезпечити безперебійне фінансування потреб.

"Разом із внеском наших союзників та партнерів ми забезпечимо безпеку, економічну, продовольчу та гуманітарну допомогу, яка надходить в Україну, по всьому регіону та по всьому світу, і ще більше зміцнимо Україну як на полі бою, так і за столом переговорів", — наголосив Джозеф Байден.

Читайте також: Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Він додав, що США вже надали Україні історичну безпекову допомогу. При цьому він пообіцяв, що Україна отримає додаткову артилерію, протиартилерійські радарні системи та інше обладнання.

"Моя адміністрація продовжуватиме прискорювати доставку додаткової зброї та обладнання, на яке Конгрес надав дозвіл. І сьогодні я оголошую про черговий пакет допомоги у забезпеченні безпеки, який надасть Україні додаткову артилерію, радари та інше обладнання, яке вони вже ефективно використовують на полі бою",

За його словами, ця зброя і спорядження допоможуть народу України захиститись від російської агресії.

Що відомо

  • 19 травня Сенат Сполучених Штатів Америки підтримав виділення Україні пакету допомоги у розмірі 40 мільярдів доларів. Після цього відповідний документ буде направлений до Білого дому для підписання президентом Джозефом Байденом.
  • За даними Bloomberg, Європейський Союз може запропонувати використання доходів від активів, вилучених у олігархів, які потрапили під санкції, для фінансування відбудови України.
  • Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс заявила, що Сполучене королівство та інші країни "Великої сімки" розглядають можливість використання російських активів для фінансування відновлення України.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 85. Текстовий онлайн

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок